Пане Зеленський, це ваш вирок

Тамара Горіха Зерня

Вчора трапився на очі допис ветерана, автора книги про війну, чоловіка з бездоганною репутацією, який втратив на фронті обидві руки. Він детально і болісно обґрунтовує своє рішення – залишитися працювати у Мінветеранів, де він займається вшануванням пам’яті полеглих.

Насправді це неможливо читати. І тому, що людина з такою біографією взагалі не мала б пояснювати свої вчинки. І тому, що це не поодинокий випадок, і навіть не симптом. Пане Зеленський, це ваш вирок.

Мине ще кілька місяців, до півроку, і порядні люди вже не знайдуть аргументів, щоб змусити себе працювати у Вашій структурі. Навіть непублічно, навіть у якості простих трудових мурах.

А ще через рік співпраця з «режимом Зеленського» вважатиметься тавром, порівняно з яким люстрація орлів Януковича виглядатиме дитячими забавками. І якщо Вас це заспокоїть, пане Зеленський, найгучніше кричатимуть «ату їх!» саме Ваші колишні фанати, ті, хто мріяв «зробити їх разом».

За рік Ви знищили все, до чого змогли дотягтися. Я не знаю, як Вам вдалося так швидко, але Ви примудрилися влучити у єдине болюче місце вашого зе-виборця. Ви зуміли обрубати навіть тіньові, неоподатковані доходи.

Ви знищили малий бізнес. Ви не дали фермерам продати весняну городину. Ви закрили країну на виїзд, і тепер мільйони українців не зможуть поїхати на роботу. Минулого року заробітчани привезли у клювику 16 мільярдів доларів, і Ви таки спромоглися перекрити цей канал.

Ви розвалили армію. Те, що не змогли росіяни за шість років, Ви провернули всього за рік. Ви відродили в армії совок у всіх його проявах, і тому тисячі чоловіків із бойовим досвідом плюнули на Вас слиною і повернулися у тил. Тепер вони «воюють» у армії безробітних.

Ви зробили ставку на силовиків, але навіть тут примудрилися стратити. Міста і села задихаються від валу злочинів, грабіж і крадіжка взагалі вже за ЧП не рахуються. У Вас поліцейський прямим пострілом у голову убиває 5-річну дитину, і його відпускають на волю. Ви затоптали крихти довіри до «нової поліції» і залишили тільки ненависть. Народ ненавидить «мусорів», вони відповідають взаємністю.

Ви свідомо роздовбали суди. Справою Шеремета і своєю персональною участю на стороні звинувачення Ви знищили поняття суду та слідства в Україні.

Освіта, медицина… Та що там казати, Ви навіть зуміли підгадити книговиданню. От скажіть, як?! Як у Вас це вийшло, якщо Ви у житті не прочитали жодної книги?

Але головне не це. От у мене, як у людини мислячої, нелюбов до Вас раціональна. Я можу пояснити свій негатив, я можу відповісти на питання «за що ти його не любиш?».

А Ваші прихильники не думають, вони відчувають. А почуття – це річ така, спонтанна. Там плюс на мінус перемикається зі швидкістю світла, і Вас уже ненавидять із тим же шалом, із яким іще вчора любили.

Знаєте, яка до Вас головна претензія зараз? Посуха. І нашестя зеленої гусені (Чого ви? Я серйозно, сади України виїдає зелена гусінь). І пізні заморозки, і дощі у окремих регіонах, які побили цвіт на черешні. І ще слимаки на Західній.

До Вас нічого цього не було. Ви нещастя приносите, Володя. Утікай.Те.

 

Колаж © НВ

Автори