Фракція «ЄС» на позачергових засіданнях Верховної Ради 30.03.2020 р. (виступ Петра Порошенка, фото, відео)

Петро Порошенко

Сьогодні надзвичайно важлива не цифра проголосувавших за перше читання так званого «антиколомойського» закону або закону про відкриття ринку землі. Сьогодні є інша цифра. 548 українців захворіли на коронавірус. Ще пару тижнів тому їх не було зовсім. 13 українців померли. Дефіцит бюджету вже з початку року складає 40 млрд гривень. Це означає, що економіка увійшла у круте піке.

Війну нам доведеться вести на три фронти: відсіч російської агресії, протидія пандемії коронавірусу і захист людей, у яких просто не залишається грошей, щоб витримати карантин. І для цього потрібна міжнародна допомога. Бо і світову коаліцію, яка була створена за 5 років зусиллями нашої команди, за цей рік владі вдалося зруйнувати.

Сьогодні нами прийнято надважливе рішення. Запущений ринок землі. Я ще раз підкреслюю, що мова не йдеться про продаж землі. Це була принципова позиція «Європейської Солідарності», яку я маю честь очолювати. Ми наголосили, що єдина можливість, коли «Європейська Солідарність» підтримає запуск ринку, буде заборона продажу української землі. 11 млн гектарів, які належать державі, тобто українському народу, заборонено продавати цим законом. Це поправка «Європейської Солідарності», і сьогодні у залі вона була проголосована. Земля, яка є у комунальній власності, у власності муніципалітетів також заборонена для продажу. Знайдені відповіді, що робити і як підтримати українського фермера, який вже багато десятків років отримав право постійного землекористування. Лише їм надана можливість володіти землею за межами 100 гектарів. У цих умовах також зроблені кроки, щоб не допустити монополізації землі агрохолдінгами.

Ми зберегли українську державну землю, зберегли комунальну власність і надали можливість тим, хто багато років володіє землею, тим, хто її обробляє, самим визначати долю власної землі.

Незважаючи на те, що «Європейська Солідарність» є лідером української опозиції, в умовах пандемії, в умовах загрози українській державі ми готові підставити плече і захистити державу. Сьогодні саме цей випадок. Сьогодні ми продемонстрували, що наші слова точно не розходяться з ділом. Сьогодні Україна зробила крок до нашого захисту. Дорога ще довга. Роботи попереду ще багато. Але ми будемо робити все можливе, щоб мінімізувати наслідки некомпетентності влади для українського народу.


«Європейська Солідарність» підтримала законопроекти про захист лікарів, пенсіонерів та підтримку економіки

На позачерговому засіданні Верховної Ради фракція «Європейської Солідарності» практично у повному складі підтримала законопроекти, які спрямовані на захист лікарів, допомогу малозабезпеченим та мінімізацію наслідків економічної кризи. Про це після засідання повідомив лідер партії, п’ятий Президент України Петро Порошенко.

«Логіка, якою керувалася «Європейська Солідарність», – це захистити людей, захистити малозабезпечених пенсіонерів, лікарів, забезпечити захист здоров’я людей. Для того, щоб ми могли безперешкодно зробити те, чого не зробила держава – забезпечити масками, захисними костюмами, забезпечити ліками, тестами на коронавірус, апаратами штучної вентиляції легень і зробити законодавче забезпечення цих процесів», – пояснив Порошенко.

«Європейська Солідарність», як ми і обіцяли, взяла активну участь в розробці зазначеного законопроекту. Мій підпис як голови «Європейської Солідарності» стоїть під зазначеним законопроектом, і там заходи щодо соціальної підтримки, і щодо підтримки економіки України. Для того, щоб мінімізувати наслідки бездарного господарювання, некомпетентності дій, які призвели до ситуації, що склалася вкупі з пандемією коронавірусу», – нагадав Порошенко.

Джерело

 

Порошенко: Секвестр бюджету, запропонований урядом, знищує місцеве самоврядування, яке сьогодні в епіцентрі боротьба з коронавірусом

 

Фракція «Європейська Солідарність» не підтримала урядовий законопроект про зміни до бюджету, оскільки в ньому урізані видатки на місцеве самоврядування. При цьому саме органи місцевої влади, громади сьогодні перебувають в епіцентрі боротьби з коронавірусом. Про це після позачергового засідання заявив лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент Петро Порошенко. Він також назвав неприйнятним запропоноване скорочення видатків на освіту та культуру.

«Ми категорично були проти запропонованого варіанту секвестру бюджету. Коли вони говорять про те, щоб підтримувати економіку державними інвестиціями – і при цьому 7,5 мільярдів забирають з Фонду регіонального розвитку, 2 мільярди забирають з підтримки об’єднаних територіальних громад. Це є руйнація реформи децентралізації, яку я ініціював у 2014 році. І, звичайно, це разом з іншими законопроектами не дало нам можливості голосувати за бюджет, він не пройшов і спрямований на доопрацювання», – зазначив Порошенко.

Він нагадав, що однією з умов було також скорочення заробітних плат з бюджету всім, окрім медиків та військових. «Я наголошую на тому, щоб було прийняте рішення, щоб в умовах пандемії коронавірусу ми обмежили заробітну платню державних службовців, всіх, хто отримує заробітну платню за рахунок коштів державного бюджету – максимум 10 мінімальних заробітних плат. На сьогоднішній день це 47 тисяч. На нашу думку, це більш ніж достатньо для того, щоб перерозподілити зекономлені кошти і спрямувати їх на боротьбу з коронавірусом», – зазначив Порошенко.

«На жаль, ці вимоги не увійшли до державного бюджету. Певним чином обмежили зарплати, наприклад, народним депутатам, міністрам, державним службовцям. А таким, як прокурори, слідчі ДБР, інші позиції, які не пов’язані із захистом людей, залишили старі зарплати. Єдині, кому не можна обмежувати заробітну плату – це лікарі, які стоять на фронті захисту українців від пандемії коронавірусу і наші солдати, наші воїни, які боронять країну проти російської агресії», – вкотре наголосив Петро Порошенко.

Джерело

 

Петро Порошенко: Ми голосуємо за банківський закон, бо це момент істини: або ми рятуємо Україну від дефолту, або один олігарх отримує собі банк

 

«Європейська Солідарність» підтримала так званий «антиколомойський закон» і закликала інші фракції парламенту проголосувати за цей документ, щоб вберегти Україну від дефолту. Про це з трибуни Верховної Ради заявив лідер партії, п’ятий Президент України Петро Порошенко.

«В опозиції завжди є велика кількість питань до законопроектів влади. Але я хотів би, щоб всі чітко розуміли, що поставлено на карту. На карту поставлено дефолт України. Як ми до цього прийшли – це питання третє. Але дефолт – це інфляція, це знецінення національних грошей, інший курс національної валюти, різкий ріст безробіття, дестабілізація банківської системи. І заплатить за все це український народ. Найменш захищені верстви населення. Лише для того, щоб одному олігарху зберегти банк або повернути банк», – наголосив Порошенко.

«На сьогоднішній день – це час істини. І саме тому «Європейська Солідарність» і я як її лідер будемо голосувати за цей закон. Закликаю всіх слідувати прикладу «Європейської Солідарності», – наголосив Порошенко.

Джерело

Усі відео