Про (не)виконання держбюджету-2020

Володимир Омелян

Дуже цікава динаміка виконання плану державного бюджету на 2020 рік.

Так лише за 7 днів виконання плану державного бюджету на січень-лютий досягло рівня 80,5 %. Слід відзначити, що станом на 20 лютого план було виконано лише на 59%.
Суттєвий стрибок у розмірі 21,5% на шляху до виконання зроблено переважно завдяки податковим зборам. Раптово, за 7 днів податковою зібрано більше ніж 27 млрд грн, а загальний розмір податків за січень-лютий склав 80 млрд (з них майже 29 млрд на відшкодування ПДВ).

Також вражають й успіхи за 7 днів митної служби, яка покращила свій показник на 10% (загальне виконання плану станом на 27.02.2020 склало майже 72%).

Тому згідно даних Держказначейства станом на 27.02.2020 року до повного виконання плану залишилось лише 27 млрд грн.

Водночас, на сьогодні є великий сумнів щодо оприлюднених даних державними органами, що підтверджуються заявами державних чиновників, такими як Міністр економіки, який в нічному ефірі ток-шоу раптом заявив, що падіння промисловості у 2019 році дорівнює не 1,8%, а 0,5%. Виходить, що Держстат помилився в підрахунках?!

Може помиляється не тільки Держстат, а й інші органи з метою демонстрації своєї псевдоефективності?

До речі, нової програми з МВФ так і немає, попри всі гучні заяви Зеленського ще минулого року.

Сьогодні завершила свою роботу місія МВФ в Україні. Дипломатичний протокол витримано, в офіційній заяві Фонду йдеться про «істотний прогрес і консультації триватимуть». У перекладі звичайною мовою це означає наступне: індикатори не виконані, закони не проголосовані, уряд під ударом, рішення про новий кредит відкладається.

Коли Україна виконає всі умови – тоді і поговоримо…

П.С. Не забудьте, завтра 1 березня. Завтра ми всі прокинемося від гуркоту техніки в усіх куточках країни. Стартує «Велике Будівництво», обіцяне Зеленським.

Жартую, нічого не буде. Максимум, декілька фото і відосік.

Друга весна Зеленського без жодних змін. Вірніше, зміна є – дуті рейтинги летять униз

Усі відео