Вечірній брифінг пресцентру Об’єднаних сил 25.02.2020 (звіт ОБСЄ, мапа)

Упродовж поточної доби, 25 лютого 2020 р., збройні формування Російської Федерації 3 рази порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

Два обстріли було зафіксовано в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід”, а саме:
поруч з Талаківкою – з міномету калібру 82 мм противник випустив 5 мін;
неподалік населеного пункту Піски – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” противник здійснив один обстріл по нашим позиціям, а саме:
в районі Катеринівки – зі 120-мм міномету – 10 мін.Сьогодні, 25 лютого, внаслідок ворожих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

СИТУАЦІЯ НА ДІЛЯНКАХ РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ТА ЗАСОБІВ 25 ЛЮТОГО 2020 РОКУ

На ділянці розведення №1 ситуація залишається стабільною. Режим ТИША дотримується. Перевезення населення між відновленим мостом та КПВВ “Станиця Луганська” здійснюється автобусом та двома електромобілями. Перевезено понад 4000 пасажирів. Представники ДСНС України щоденно, з обох боків дороги, проводять обстеження місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів. Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста, у разі потреби, надають людям медичну допомогу.

На ділянці розведення №2 та №3 обстановка стабільна. Тривають заходи щодо дотримання режиму ТИША.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ

24 лютого збройні формування Російської Федерації 5 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Факти ворожого вогню було зафіксовано неподалік населених пунктів Талаківка, Мар’їнка, Піски, Шуми та Новотошківське.

Протягом минулої доби внаслідок ворожих обстрілів втрат серед українських захисників не було.

Вчора представниками Національної поліції України та військовослужбовцями Національної гвардії України зі складу Об’єднаних сил, серед цивільного населення розкрито 6 службових злочинів, 1 розбій, 2 шахрайства, 1 грабіж, 8 крадіжок, а також 8 фактів пов’язаних з обігом наркотиків та 2 факти незаконного поводження зі зброєю. Також виявлено 64 адміністративних правопорушення.

Через контрольні пункти в’їзду-виїзду на контрольовану Об’єднаними силами територію в’їхали 14973 особи та 1628 транспортних засобів. У зворотному напрямку лінію зіткнення перетнули 17108 осіб та 2008 транспортних засобів. У пропуску через лінію розмежування, з різних причин, було відмовлено 31 особі.

Військово-цивільні адміністрації та правоохоронні органи в районі проведення операції працюють у режимі “Жовтий”, який введено 28 жовтня 2019 року.

Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.

Слава Україні!

Джерело

 

Щодо обмеження свободи пересування патрулів СММ ОБСЄ зі сторони збройних формувань Російської Федерації

За минулий тиждень представниками СММ ОБСЄ зафіксовано 23 випадки обмежень свободи пересування патрулів СММ ОБСЄ у виконанні мандата Місії зі сторони збройних формувань Російської Федерації.

Майже половину від усіх відмов та затримок у доступі до непідконтрольних урядові України територій було зафіксовано на блокпості біля населеного пункту Верхньошироківське (кол. Октябр) на півдні Донецької області.

У щоденному звіті СММ ОБСЄ від 24 лютого 2020 року оприлюднена інформація про чергові два випадки відмови патрулю Місії у проїзді на непідконтрольну урядові України територію через блокпост біля населеного пункту Верхньошироківське. Крім того, відмовили патрулю Місії у проїзді і через блокпост біля населеного пункту Староласпа. Необхідно зазначити, що за спостереженнями представників СММ, інші цивільні транспортні засоби вільно проїжджали через блокпости в обох напрямках.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін наголошує, що дії по перешкоджанню виконання представниками СММ ОБСЄ мандату Місії є неприпустимими.

Джерело

 

Щодо збільшення кількості обстрілів позицій підрозділів Об’єднаних сил із забороненого Мінськими домовленостями озброєння

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін за результатами минулого тижня повідомляє про збільшення кількості обстрілів позицій підрозділів Об’єднаних сил із забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

За даними штабу Об’єднаних сил збройні формування Російської Федерації протягом минулого тижня із заборонених Мінськими домовленостями артилерійських систем калібру 152 мм та 122 мм, мінометів калібру 120 мм та 82 мм, озброєння танку випустили близько 740 боєприпасів, що у 4 рази більше у порівнянні з попереднім аналогічним періодом.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін засуджує грубі порушення Мінських домовленостей.

Джерело

 

Щоденний звіт №45/2020, опублікований Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 24 лютого 2020 року

На основі інформації, що надійшла від моніторингових команд станом на 19:30, 23 лютого 2020 (за східноєвропейським часом)

Цей звіт надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією звіту є текст англійською мовою

Короткий виклад

  • У період із вечора 21 до вечора 22 лютого СММ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та збільшення кількості таких порушень у Луганській області, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом.
  • Із вечора 22 до вечора 23 лютого Місія констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донецькій і Луганській областях, якщо порівнювати з попередньою добою.
  • Спостерігачі зафіксували спричинені обстрілами з легкого озброєння пошкодження житлових будинків у непідконтрольних урядові Золотому‑5 (Михайлівці) Луганської області й Олександрівці Донецької області.
  • СММ продовжила здійснювати моніторинг безпекової ситуації на ділянках розведення сил і засобів у районах Станиці Луганської, Золотого та Петрівського.
  • Місія зафіксувала озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення з обох боків лінії зіткнення в Луганській області.
  • СММ сприяла встановленню локального режиму припинення вогню для уможливлення проведення ремонтних робіт на життєво важливих об’єктах цивільної інфраструктури з обох боків лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях. Ремонтні роботи поблизу Голубівського були призупинені через велику кількість порушень режиму припинення вогню в цьому районі.
  • Обмеження свободи пересування Місії тривали, зокрема на блокпостах збройних формувань неподалік Верхньошироківського та Староласпи на півдні Донецької області*.

 

Поділитися:
Share

Усі відео