Вселенський патріарх Варфоломій назвав головною подією 2019 року надання автокефалії ПЦУ

Вселенський патріарх Варфоломій сказав, що найважливішим у 2019 році було надання автокефалії Православній Церкві України, що надало мільйонам українських православних братів “мати можливість керувати справами місцевої церкви без залежності від будь-якої іншої Церкви”.

Пре це пише грецьке видання Оrthodoxtimes, передає телеканал «Прямий».

Патріарх Варфоломій також згадав тих, які звинувачували Вселенський Патріархат у наданні ПЦУ лише часткової автокефалії.“Це не правда. Ми надали їм повну Автокефалію, як і всім іншим церквам у минулі століття і останнім часом, яким була надана Автокефалія від Вселенського патріархату, що, я мушу зазначити, є єдиною Церквою, що має право за священними канонами історичне право Церкви про надання автокефалії. Отже, ми надали їм абсолютну Автокефалію”, – сказав патріарх.

“Як тільки вони обрали свого предстоятеля Епіфанія та його Священний Синод, ми не маємо причин втручатися, якщо вони не попросять у нас поради про будь-які важкі труднощі, з якими вони можуть зіткнутися у своєму церковному житті”, – підсумував Вселенський патріарх Варфоломій.

Патріарх Варфоломій побажав, щоб 2020 рік був благословенним, плідним та “перш за все, щоб приносив більше миру світу, який так відчайдушно потребує цього”.

Джерело

Поділитися:
Share