Петро Порошенко в Канаді. День третій (фото, відео)
Разом з Мариною нарешті здійснили мрію приїхати до Альберти.
Прямо в аеропорту неймовірна зустріч з українською громадою Едмонтона.
* * *
Цей пам’ятний знак під назвою «Розірване кільце життя» – перший у світі монумент на честь жертв Голодомору 1932-1933 років. Він був зведений у Едмонтоні у жовтні 1983 року і символізує жорстоко розірваний життєвий цикл жертв Голодомору. Тоді Московія запланувала Голодомор, щоб знищити Україну й українців.
І сьогодні збройні сили РФ знову прийшли на українську землю, щоб знищити Україну. Вони думають, що українців не існує. Що українці та росіяни – єдиний народ – російський. І вони навіть не соромляться казати про це вголос. І нашою найкращою відповіддю буде розбудова нашої держави.
Ми, українці, єдині і ми вистоїмо!
* * *
Сьогодні у Едмонтоні біля пам’ятника «Розірване кільце життя» разом з українською діаспорою вшанували пам’ять жертв Голодомору та помолилися за душі невинно убієнних.
Тут, у колі українців Канади, я відчув наш спільний біль, нашу спільну відповідальність. Ми, українці, маємо зберігати єдність по всьому світу.
Петро Порошенко в Едмонтоні: найкращим вшануванням усіх загиблих українців стане потужна українська держава
Російська репресійна машина не раз намагалася знищити Україну і її народ, але наймасовішим вбивством був Голодомор, який забрав життя від 8 до 10 мільйонів людей. Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» сказав під час жалобної церемонії біля першого у світі пам’ятника померлим від голоду «Розірване кільце життя» у канадському місті Едмонтон.
«Дуже важко збагнути масштаб цієї трагедії. Уявити, що було вбито від 8 до 10 мільйонів українців, винищено весь цвіт української нації. Українці завжди були трударями. Куди б не приїжджали українці – включно із Канадою – вони перш за все починали вирощувати хліб. Відібрати у них хліб і вбити їх голодом – це страшний злочин, страшна трагедія», – наголосив Петро Порошенко.
Він подякував українцям Канади за те, що вони фактично зберегли історичну пам’ять про загиблих предків і передали її нащадкам. Саме канадський Сенат першим визнав Голодомор українського народу як злочин сталінського режиму. І саме в Едмонтоні був встановлений перший пам’ятник Голодомору у вигляді розірваного, порожнього жорна, яке символізує розірване кільце життя. Бо мільйони загиблих від голоду – це десятки мільйонів ненароджених дітей у наступних поколіннях українців, – сказав п’ятий Президент.
«Метою Москви було вбити Україну, вбити українців, потім ще й знищити пам`ять про це. І сьогодні, через десятки років, збройні сили Російської Федерації знову прийшли на українську землю. Для чого? Щоб знищити Україну. І нашою найкращою відповіддю, найкращим меморіалом про закатованих Голодомором буде розбудова нашої держави», – переконаний Петро Порошенко.
Він висловив подяку Єпископу Едмонтонському Іларіону за його неоціненний вклад в отримання Томосу про автокефалію Української православної Церкви. Як зазначив Петро Порошенко, для Кремля відновлення незалежної помісної української церкви стало справжньою катастрофою, співмірною із розвалом Радянського Союзу.
«Я хочу подякувати українцям Канади за невтомну працю на Україну. І за пам`ятник. І за величезну кількість волонтерів, які допомагали Україні зупинити російську навалу. Вона зупинена в тому числі і вашими зусиллями», – наголосив Петро Порошенко.
Петро Порошенко зустрівся із Прем’єр-міністром провінції Альберта Джейсоном Кенні
Під час візиту до Канади п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з Прем’єр-міністром провінції Альберта Джейсоном Кенні.
Петро Порошенко висловив глибоку вдячність Канаді за постійну підтримку України у боротьбі за незалежність, суверенітет, територіальну цілісність та протидії російській агресії.
П’ятий Президент відзначив вагомий особистий внесок Джейсона Кенні у розбудову нової української армії, оскільки саме за його ініціативи як тодішнього Міністра національної оборони Канади у квітні 2015-го року було започатковано програму тренувань українських військ канадськими збройними силами UNIFIER.
Петро Порошенко наголосив на важливості продовження допомоги канадської сторони у посиленні стійкості України шляхом активізації військових навчань, поглиблення військово-технічного співробітництва та торгівлі оборонним летальним озброєнням.
Окрему увагу було звернуто на збереження санкційного режиму проти Росії до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи Крим, а також активізації протидії дезінформації російських кампаній у західних країнах.
Петро Порошенко також відзначив, що Україна традиційно користується двопартійною підтримкою в Канаді.
Під час зустрічі були обговорені питання діяльності української громади у провінції Альберта та шляхи покращення її освітніх, культурних та економічних можливостей, а також вивчення української мови.
Фото © Михайло Палінчак