Взявся за гуж – не кажи «не дуж»

Дмитро Вовнянко
Дмитро Вовнянко

Все панове, нам гаплик. Відвертий і безповоротний. Представник президента Зеленського в уряді, Андрій Герус, у своєму блозі на Фейсбуці чітко окреслив нам межі майбутньої катастрофи. Варіантів виходу з неї він не вказав.

По-перше, Москва обмежила нам поставки нафтопродуктів на 30-50%, і це загрожує нам зірвати збір урожаю, бо жнива — це такий процес, який потребує багато-багато пального. Пан Герус вказав, хто винний у стані речей – звісно, екс-президент Порошенко. Чого не сказав пан Герус – це того, що з цією кризою робити? Він знав про такий стан справ – про ці наміри Росії йшлося, ще коли президент Зеленський був кандидатом. Тепер же з’ясовується, що рішень команда президента Зеленського не має… Перепрошую, а якого тоді лиха вона взагалі у владу рвалася? Аби тепер нюніти?

Третя (за Герусом) катастрофа – перспектива припинення транзиту російського газу в Західну Європу. Мовляв, клята Москва хоче припинити транзит через Україну, а це призведе до дефіциту газу, і тоді Україна, мовляв, не зможе купувати газ у європейських країн. Доречне запитання – чому? Україна, взагалі-то, газ у Європи успішно купувала майже весь період президентства Порошенка. Що категорично змінилося зараз? Європа не хоче більше мати справ з Україною? А чому? З Порошенком от мала – і не кривилася. Що змінилося зараз? Може причина в тому, що команда Зеленського не здатна домовитися з Європою? То нехай звернеться за порадою до Порошенка, гадаю, він підкаже їм, що робити в таких умовах, якщо хлопці вже настільки в розпачі. Чим не вихід?Нарешті – друга катастрофа. Ви здогадалися! Звісно, це впровадження нового ринку електроенергії за європейською моделлю, яке мусить статися 1 липня поточного року. Звісно, Україна до нього «не готова». Звісно, впровадження оптового ринку електроенергії, яке на секундочку – одне із зобов’язань України, зафіксоване в межах Меморандуму про співпрацю України з ЄС – «виключно в інтересах Ахмєтова». Звісно, команда Зеленського «діє не в інтересах Коломойського», позаяк ринок електроенергії на кілька мільярдів зменшує прибутковість його феросплавних заводів. Звісно, команда Зеленського за все хороше проти всього поганого… Як завжди. Як коли про зняття блокади з ОРДЛО просторікує, наприклад.

Я насмілюся нагадати пану Герусу про те, як він сам критикував команду президента Порошенка з приводу і без. Я нагадаю пану Герусу, що сьогодні він – держслужбовець і мусить не галасувати про катастрофи, а пропонувати шляхи їхніх рішень. Бо аби галасувати про катастрофи – в країні існує опозиція, а якщо команда президента не здатна домовитися з урядом і ладна лише в істериці битися – вона така мені і даром не потрібна. Не вміють керувати країною – хай ідуть геть, бажаючих опинитися на їхньому місці – до біса.

А взялися за гуж – пізно казати «не дуж». Якщо команда президента бачить проблеми – хай працює над їх вирішенням. Годі битися в істериках.

Поділитися:
Share

Share