Петро Порошенко взяв участь у Форумі «Допомога поруч!» (фото, відео)

Сьогодні держава – партнер сільського лікаря – Президент

Форум «Допомога поруч!»

У реформі всієї системи охорони здоров'я пріоритетом була обрана реформа первинної допомоги. Станом на початок року 97% комунальних закладів охорони здоров’я перейшли на нову модель фінансування, в якій гроші ходять за пацієнтом. І близько 25 млн громадян вже обрали таку модель.Це дозволило значно підвищити рівень зарплат як лікарям так і медичному персоналу. Так, зокрема у прифронтовому Бахмуті в Центрі первинної медико-санітарної допомоги працює 38 лікарів і 131 медсестра. За старою системою субвенцій зарплата медсестри складала 4863 гривень, тепер – 7831. Для лікаря – 7000 і 17 887 відповідно.З впровадженням економічної складової міняється ставлення пацієнта до лікаря, а лікаря до пацієнта. Разом ми створимо критичну масу людей, які зацікавлені в продовженні реформи.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 22. März 2019

 

Президент Петро Порошенко на Форумі «Допомога поруч!» щодо медичної реформи наголосив на важливості розвитку сільської медицини та підтримки громадами лікарів. Президент підкреслив, що зі свого боку держава створює необхідні умови для ефективної роботи сільського лікаря.

Президент зауважив, що зробив сільську медицину пріоритетом і запропонував, щоб частина конфіскованих коштів у попередньої влади була направлена на фінансування цієї сфери. «Всього 6 млрд. Наголошую, що це лише початок», – сказав він. Глава держави нагадав, що проект сільської медицини розпочався минулого року і за доволі короткий період було розроблено законопроект, який був підтриманий більшістю народних депутатів.

«Розвиток сільської медицини отримав належне фінансове забезпечення. Це стало можливим, ще раз наголошую, завдяки професійним діям Генеральної прокуратури України. Перед початком програми сільської медицини мені всі розповідали, що це неможливо, бо на це треба десятиліття і десятки мільйонів доларів», – сказав він.

За його словами, як перший результат, у селах спроектовано 517 нових енергоефективних амбулаторій. «В селах, ви пам’ятаєте, що було до початку реалізації цієї програми», – зауважив Петро Порошенко.

Водночас Президент підкреслив, що не задоволений темпами і вимагає більшого. «Але можу звітувати, що з цих 517 вже будуються 392. 71 амбулаторія буде введена в експлуатацію до кінця березня 2019 року. Особисто перевірю. Мені кажуть пане Президента давайте не до кінця березня, а до Великодня. Ні. До кінця першого кварталу. А до Великодня ще введемо», – сказав Петро Порошенко.

«Сьогодні держава – партнер сільського лікаря. Держава гарантує: ми збудуємо чи якісно відремонтуємо енергоефективне приміщення, в якому можна комфортно працювати. Я не виключаю, що черга вишикується, бо чиста екологія, гарне приміщення, є машина, є зарплата. І є велика місія – рятувати життя людей», – зазначив Петро Порошенко.

Він наголосив, що автомобіль дасть можливість швидкого надання допомоги, Інтернет – це можливість телемедичних послуг, електронної картки, направлення та електронного рецепту.

За словами Глави держави: «Далі – справа за громадами. Стимулюйте лікарів, давайте їм більше грошей. Чим більше виплатите грошей, тим якісніше буде фаховий рівень лікаря. Кожна ця гривня – це не бюджетні витрати, це інвестиції в охорону здоров’я мешканців вашої громади».

«Пряма порада від Президента – заохочуйте лікарів, шукайте варіанти і «полюйте» на лікарів. Запропонуйте їм правильні режими співпраці і ефективні режими кооперації. Лікар ваш союзник. Бережіть лікарів. Бо це найвигідніша інвестиція. Ця я вам як чоловік лікаря кажу», – сказав Петро Порошенко та висловив впевненість, що держава підтримає лікарів.

За його словами, щоб зробити медичну допомогу на селі доступною, якісною й технологічно сучасною, необхідні адекватні умови праці й житло для медичного працівника. «Коли ти надаєш житло, нове приміщення амбулаторії, обладнання, Інтернет, автомобіль. Бо доступ до широкосмугового Інтернету має бути не лише в голови громади і дільничного. Лікарю він потрібен аж ніяк не менше», – зауважив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що було запропоновано абсолютно унікальну модель – модель телемедицини. «Я згадую, як всі одразу ж розпочинали тролити сам термін «телемедицина», посміювалися, не вірили. Але цим шляхом давно пішла кожна розвинена країна. І я навмисне попросив, щоб наша урядова делегація поїхала до Канади і вивчила її досвід», – зауважив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що всі ці сучасні мобільні технології дозволяють протягом «золотої години», «платинових хвилин» поставити діагноз на підставі простіших лабораторних досліджень і терміново надати медичну допомогу пацієнту. «В тому числі і за рахунок програми доступні ліки. Це реальний крок до налагодження медичної логістичної системи для швидкого реагування на виклик», – наголосив Глава держави.

Президент підкреслив: «Телемедицина має працювати… Для мене це принципово – не може лікар, або медичний працівник у селі сам поставити діагноз, він пересилає це до районної лікарні, до спеціалізованого фахівця». За його словами, якщо складний випадок, то і професор з Києва також має бути доступний за ці «платинові хвилини». Крім того, амбулаторії надано автомобіль, який у випадку необхідності доставить пацієнта в районну лікарню.

Петро Порошенко зауважив, що коли був обраний Президентом в країні не було навіть мобільного зв’язку 3G. «Зараз це є. Ми встановимо широкосмуговий Інтернет… Широкосмуговий інтернет має бути в кожному селі. Там де, є світло там має бути Інтернет», – підкреслив він.

Президент зазначив, що наразі в п’яти областях цього року відбувається цей експеримент щодо сільської медицини: Кіровоградській, Харківській, Вінницькій, Дніпропетровській та Полтавській. «Розпочнеться тестування телемедицини у сільських амбулаторіях. За чотирма нозологіями – серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання», – розповів він.

«Держава тепер – партнер громади. Це сталося завдяки започаткуванню нашої програми децентралізації», – зазначив Петро Порошенко.

Джерело

 

Близько 25 мільйонів громадян вже обрали нову модель співпраці з лікарями і їхня робота оплачується за новою системою – Президент

Форум «Допомога поруч!»

Держава тепер – партнер громади, партнер сільського лікаря. Держава гарантує: ми збудуємо чи відремонтуємо енергоефективне приміщення, в якому можна комфортно працювати, буде автомобіль, щоб була можливість швидкого надання допомоги, буде інтернет, а це можливість телемедичних послуг, електронної картки, направлення та електронного рецепту.Далі – справа за громадами. Стимулюйте лікарів, заохочуйте їх, шукайте варіанти, режими співпраці і кооперації. Бережіть лікарів, врешті–решт! І держава підтримає вас всюди, де буде потрібно.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 22. März 2019

 

Президент Петро Порошенко зазначає, що перший етап медичної реформи в країні має результати, завдяки чому пацієнти отримують якісніші послуги, а лікарі – гідну оплату праці.

«Станом на початок року 97% комунальних закладів охорони здоров’я вже, нарешті, незважаючи на шалений опір, перейшли на нову модель фінансування. Нова модель – це коли гроші ходять за пацієнтом. А лікар, кращий лікар, має отримувати більше заробітної платні, а пацієнт має можливість обирати лікаря», – наголосив Глава держави під час участі у форумі медиків «Допомога поруч!».

«І зараз я хочу вас всіх привітати, бо близько 25 млн українських громадян вже обрали саме таку модель. Тепер ми вже можемо нарешті говорити, дати відповідь тим, хто нас лякав, коли ми започатковували медичну реформу, про перші, нарешті, позитивні історії», – додав Петро Порошенко.

Як приклад він розповів про спілкування з медиками у прифронтовому Бахмуті в центрі первинної медико-санітарної допомоги, де працює 38 лікарів і 131 медичний працівник. За словами Президента за старою системою субвенцій зарплата медичної сестри в Бахмуті була 4863 грн., а лікаря – 7 тис. грн. Зараз, після започаткування медичної реформи, медсестра, яка отримувала 4800 грн. має 7800 грн.

«Наголошую, що це не межа і це прогрес, який був продемонстрований за один рік. Це ті зміни, які я хочу бачити. Це відновлення справедливості. Лікар, який отримував 7 тисяч в Бахмуті, зараз отримує 17887 грн. Це є ставлення суспільства до лікаря, оцінка його праці. І ще у центрі, після цих виплат від Національної служби здоров’я, залишилося ще пів мільйона гривень на розвиток. Раніше у них в касі – лише «миша повісилася» і не було взагалі нічого», – підкреслив Глава держави.

Він додав, що це не є якась унікальна історія, подібна ситуація зараз в Житомирі, в Балті Одеської області, в Чернігові, Каховці. «Всюди, де є громади, лікарі працюють над ефективною реалізацією медичної реформи на первинному рівні. Ми демонструємо ці зміни. І інше ставлення лікаря до людей, до професії. І інше ставлення пацієнтів, людей до лікаря», – також наголосив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що для пацієнта – це можливість рівного та ефективного доступу до лікарської допомоги, а для лікаря – новий рівень відповідальності. «Але ця робота, ця відповідальність, ця кваліфікація, ця турбота про пацієнта належно простимульована», – констатував Президент.

Він також зауважив, що сьогодні цей стимул є надзвичайно важливим для рівня професійної підготовки українського лікаря, адже лікар має постійно навчатися, вдосконалюватися, вивчати сучасні медичні технології, сучасну фармакологію для підтримки та підвищення своєї кваліфікації.

Глава держави особливо акцентував, що тема медицини серед найбільш пріоритетних реформ, які відбуваються в Україні протягом останніх п’яти років. «Дуже важливо, що ці зміни не могли залишити недоторканною стару систему охорони здоров’я», – сказав він, додавши, що протягом кількох десятиліть політики заплющували очі, не помічали реальний стан справ в нашій системі охорони здоров’я.

За словами Президента, всі ці роки байдуже було до інтересів людей, до механізму їх захисту, до системи надання медичних послуг як мешканцям міст, так і мешканцям села.

Глава держави зауважив, що первинна медицина була свідомо обрана першим етапом реформування і увага приділена лікарям, що працюють на первинній ланці. «Тому, що лікар – це той, хто зустрічає пацієнта, людину, сім’ю в тих умовах, де вони працюють, в тих умовах, де вони живуть… І де-факто від нього залежить найважливіше: перша зустріч, перший діагноз, перші послуги, перший порятунок… І це не дуже проста робота», – сказав Петро Порошенко.

Він додав, що саме на первинному рівні, на первинній ланці закладається до 80% успіху медичної допомоги.

Глава держави констатував, що до початку реформи робота лікарів була дуже не вдячною з точки зору умов праці, заробітної плати, але завдяки впроваджуваним змінам ситуація якісно змінюється.

Крім того, Глава держави зауважив, що особливістю сіл є низькі доходи і пенсійний вік пацієнтів. «І це створює ризики, на жаль, високих показників захворюваності та смертності. Але сільську медицину централізована вертикаль фінансувала завжди за залишковим принципом – гроші до села ніколи не доходили», – наголосив він та зауважив, що фельдшерсько-акушерські пункти в усіх областях опинилися у занедбаному і непристосованому стані.

«Уявіть собі, медичний заклад – ФАП, і лише 28% них мали водозабезпечення. Станом на минулий рік, бо зараз цей відсоток суттєво зріс. Уявіть собі, що у медичному закладі ФАП лише 18% мали санвузли… 74% ФАП категорично потребували доукомплектації. Майже чверть сільських амбулаторій вимагали негайного капітального ремонту, бо знаходились в аварійному стані. Це були умови, за яких наша команда мала приступати до реформування медицини», – сказав Петро Порошенко.

«Очевидно і я можу зрозуміти лікарів, що за таких умов мало хто з них хотів їхати і працювати на село. Яка мотивація? Випускники, які потрапляли до сільської медицини по направленню при першій же нагоді втікали. Бо це не може вирішуватися лише адміністративними методами. А ті, хто вирішують, то самі поїдьте і попрацюйте в селі лікарем в таких умовах. Тому ми розуміли, що це має бути першим нашим пріоритетом. Бо таку спадщину ми отримали на початку реформи», – додав він.

Джерело

 

Автор