Петро Порошенко взяв участь у панахиді за загиблими Героями Небесної Сотні в місті Саус, Нью-Джерсі (фото, відео)

Маємо завжди пам’ятати про відповідальність перед Героями Небесної Сотні – Президент у США взяв участь у панахиді за загиблими

Панахида за загиблими Героями Небесної Сотні

Чого прагнули Герої, які віддали найцінніше, що в них було – своє життя? Вони любили Україну, любили українців. І тому так важливо нам завжди пам’ятати про них, молитися про них. Бо це є тим запобіжником, щоб ми завжди цінували ту велику відповідальність, яку вони своєю смертю поклали на нас живих. Щоб ми не марнували час, щоб ми ніколи не дозволили зруйнувати нашу єдність. Щоб ми знали, куди ми йдемо і перемагали на цьому шляху.Разом з українською громадою спільно помолилися за Героїв Небесної Сотні у Свято-Андріївському Соборі УПЦ США.

Gepostet von Петро Порошенко am Mittwoch, 20. Februar 2019

 

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до США взяв участь у панахиді за загиблими Героями Небесної Сотні. Молебен відправили глава Української Православної Церкви в США Митрополит Антоній та архієпископ Даниїл у Свято-Андріївському Соборі Української православної церкви в США в місті Саус, Нью-Джерсі.

Глава держави зауважив, що дні з 18 по 21 лютого назавжди увійшли в історію України, коли 5 років тому за злочинним наказом тодішньої влади було відкрито вогонь по Героям Небесної Сотні.

«За що віддали життя наші герої? Революція Гідності почалася в листопаді 2013 року через дуже просту причину – Україна більше не хотіла жити під радянським або російським ярмом. Український народ прагнув повернутися до європейської родини народів. І це об’єднало нас. Чому ми перемагали всі ці 5 років? Бо нація була єдиною», – сказав Президент.

Глава держави зауважив, що серед Героїв Небесної Сотні є представники всієї України. «Чого прагнули герої, які віддали найцінніше – своє життя? Вони дуже любили Україну, вони дуже любили українців. І тому так важливо нам завжди пам’ятати про це, молитися, бо це є тим запобіжником, щоб ми завжди цінували ту велику відповідальність, яку вони своєю смертю поклали на нас, живих. Щоб ми не марнували час. Щоб ми ніколи не дозволили зруйнувати нашу єдність. Щоб ми знали, куди ми йдемо і перемагали на цьому шляху», – наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що українці пройшли величезні випробування – революцію, агресію проти України та анексію Криму. «Саме цю дату (20 лютого 2014 року – ред.) нашкрябали на російських медальках, які роздали росіянам і колаборантам на честь окупації Криму», – додав Глава держави.

Президент підкреслив, що за останні 5 років Україна відбулася, бо справжню незалежність отримали не тільки 1991 року, а починаючи з 2014 року. Крім того, вдалося побудувати духовний фундамент завдяки отриманню автокефалії для Православної Церкви України.

«Хочу, щоб ми сьогодні пом’янули Героїв Небесної Сотні і віддали шану і повагу тим, хто віддав своє життя за свободу, волю і незалежність України. Бо українці – така нація, такий народ, що вони ніколи не можуть жити не вільними», – зазначив Президент. Він також подякував українським військовим, які зараз боронять українську землю на фронті, даючи відсіч російському агресору, а також українцям США за спільну молитву і щоденні молебні за Україну, які лунають в Соборі.

Митрополит Антоній закликав молитися за Україну до Матері Божої, яка своїм омофором завжди охороняла український народ. «Світ повинен знати те, що покоління українців пам’ятають, що Герої не вмирають… Вони продовжують жити в пам’яті нації та бути прикладом для майбутніх героїв, які творять історію», – зауважив він. Митрополит закликав усіх пам’ятати про цей героїзм.

«Ці загиблі герої звертаються до нас усіх – ніхто більше не може нас мучити голодом або іншим терором. Незважаючи на усі спроби стерти українців з лиця світу, українська самоідентичність зберіглася у серцях і розумі українського народу. Вона завжди була поштовхом для відродження нації. Герої не вмирають», – сказав Митрополит Антоній. Він подякував Президентові України за його зусилля для захисту та розвитку України. «Коли через п’ять років після трагедії на Майдані, агресії та страждань я відвідую Україну, бачу багато позитивних змін під Вашим керівництвом. Дякую вам за Ваше лідерство», – додав Митрополит.

Джерело

 

Дякую за ці п’ять років єдності українців світу – Президент на зустрічі з українською громадою США

Президент Петро Порошенко відзначає важливу роль української громади США у зміцнені міжнародної підтримки України. Про це Глава держави сказав під час участі у церемонії вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, спільної молитви та спілкування з громадою у Свято-Андріївському Соборі УПЦ США.

Глава держави відзначив, що Україна нарешті має свою незалежну церкву, на створення якої чекала багато століть. Він подякував Вселенському Патріарху Варфоломію, предстоятелям українських церков, патріаршим екзархам, дякуючи зусиллям яких відбулася ця історична подія. «Як тішаться з цього українці всього світу», – зауважив Президент.

За словами Петра Порошенка, сьогодні Україна об’єднана. «Незважаючи на всі спроби Путіна розколоти нас, підірвати стабільність зсередини, дестабілізувати, розповсюджувати брехню, посіяти ненависть у серцях українців… Саме тому українці зараз сильні, саме тому нас підтримує весь світ», – додав він.

Президент зауважив, що сьогоднішній день розпочав із зустрічі з Головою Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй та мав високу честь від імені України виступити в дебатах щодо ситуації на окупованих територіях.

«В залі Організації Об’єднаних Націй окупант – називається окупантом, агресор – агресором, захоплені території – територіями, окупованими агресором. Це результат роботи світової солідарності з Україною», – наголосив Президент.

Глава держави підкреслив: «Чому це стало можливим? Дякуючи українській громаді. Бо ніхто не може зупинити українців, які боронять свою землю, які боронять свою віру, які боронять свою державу, які боронять свій народ».

Він особливо відзначив важливість зустрічі з українською громадою Сполучених Штатів. «Я хочу подякувати всім за спільну молитву. Я хочу подякувати за ці п’ять років єдності українців світу. Я хочу подякувати за тверде бажання продовжувати роботу», – додав Президент.

Водночас Петро Порошенко додав, що не треба вважати, що перемога у нас уже в руках. «У нас попереду багато роботи. І нам треба тримати цю єдність. Для цих дітей. Це молоді українці. Я наголошую – ці діти люблять Україну, і коли вони виростуть Україна буде членом Європейського Союзу, буде членом НАТО».

Він підкреслив, що потрібно дуже любити Україну і важко працювати для того, щоб наша країна була краще. «Я переконаний, що ми точно переможемо, бо правда з Україною. Господь Бог з Україною. І Господь чує наші молитви, незважаючи на те, що посилає нам дуже важкі випробування. Але нарешті після сотень років випробувань Господь посилає нам перемогу. Ми зупинили російського агресора, ми створили українську церкву, ми увійшли до світового православ’я. Ми будуємо і змінюємо нашу державу», – зазначив Петро Порошенко.

Джерело