Економ-тиждень. 23 січня – 5 лютого 2019 рр.

Економ_тиждень! Економічні новини України і світу – все, що стосується нашої країни.

Розглядаємо події 23 січня – 5 лютого 2019 рр.

АКТИВ. Протягом минулого року в Україні було створено 83 нових підприємства “з нуля”.

ПАСИВ. Підвищення тарифів на вантажні перевезення, заплановані “Укрзалізницею” вже з 1 лютого, будуть мати негативні наслідки для основних експортних галузей вітчизняної економіки: хімічного, аграрного та металургійного секторів.

АКТИВ. Український аграрний експорт у 2018 році зріс на 880 млн доларів порівняно з 2017 роком та сягнув нового рекорду – 18,8 млрд доларів. Також зовнішньоторговельний обіг товарами АПК між Україною та країнами ЄС збільшився на 11,4% порівняно з 2017 роком та сягнув понад 9 млрд доларів, з яких 6,3 млрд доларів припадає на український аграрний експорт.

ПАСИВ. Обсяги промислового виробництва в грудні 2018 року порівняно з аналогічним місяцем минулого року скоротилися на 3,5%.

АКТИВ. У Державній фіскальній службі заявили, що за підсумками 2018 року державні надходження від боротьби з нелегальною зайнятістю склали 1,3 мільярда гривень.

ПАСИВ. Основний показник, який характеризує діяльність “Укрзалізниці”, це збільшення в два рази періоду обороту вагонів. Украй болісна проблема нестачі локомотивів.

АКТИВ. Україна продає російський Boeing B 737/524. Літак, який виставлено на торги на платформі СЕТАМ, арештований через борги російської компанії “Трансаэро” перед аеропортом “Київ” за обслуговування.

ПАСИВ. Перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов заявив, що попит на приватизацію великих державних компаній в Україні наразі дуже низький, що ускладнює їхній продаж. «Ми так довго розповідали всім про священне державне майно, яке нікому віддати не можна, що дійшли до того, що попит на більшу частину об’єктів великої приватизації практично відсутній».

АКТИВ. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про застосування антидемпінгових заходів щодо солі кухонної виварної ґатунку екстра та електричних ламп розжарювання походженням з Республіки Білорусь.

ПАСИВ. У 2018 році митницями Державної фіскальної служби було виявлено 48,9 тис. порушень митних правил із вартістю предметів правопорушень на суму 3,4 млрд грн.

АКТИВ. Україна і Норвегія підписали попередні контракти приблизно на 1,5 млрд доларів. Спектр співпраці доволі великий: агросектор, ІТ, автомобілебудування. При цьому сегмент відновлювальної енергетики – це вітрова, сонячна та гідроенергетика.

ПАСИВ. Заборгованість населення зі сплати за житлово-комунальні послуги на кінець грудня 2018 року становила 55,6 млрд грн, що на 7,9 млрд грн більше, ніж місяцем раніше.

АКТИВ. Кабінет міністрів України підтримав вихід з угоди про загальні умови поставок товарів між організаціями країн-учасниць Співдружності незалежних держав.

ПАСИВ. АК “Київводоканал” підвищив з 1 лютого 2019 року на 11% тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

АКТИВ. Індекс споживчих настроїв (ІСН) у грудні 2018 року склав 62,2, що на 2,4 п. більше, ніж у листопаді.

ПАСИВ. Президент Петро Порошенко 4 лютого підписав законопроект №9355-5 “Про внесення змін до розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України про продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель”.

АКТИВ. Державна фіскальна служба повідомляє, що від митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією до державного бюджету надійшло майже 4,1 млрд гривень.

АКТИВ. За попередніми даними Національного банку, платіжний баланс України у 2018 році зведено з профіцитом 2,9 млрд доларів. Позитивне сальдо платіжного балансу фіксується четвертий рік поспіль.

АКТИВ. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за 777,13 млн грн продав на голандському аукціоні права вимоги за двома кредитами банку-банкрута “Надра”, за якими в заставі знаходився недобудований торгово-розважальний центр Respublika (Київ). Інвестором проекту ТРЦ Respublika був український бізнесмен Дмитро Фірташ.

Слідкуємо. Рахуємо. Заробляємо. І до зустрічі за тиждень!

Автори