Арсен Аваков: Росіянин на чолі Інтерполу – загроза всьому світу (фото)

У Дубаї розпочала роботу 87-ма сесія Генеральної асамблеї Інтерполу

Сьогодні, 18 листопада, в м. Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати) розпочала свою роботу 87-ма сесія Генеральної асамблеї Інтерполу.У її роботі бере участь делегація з України на чолі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим і Головою Національної поліції Сергієм Князєвим. До її складу увійшли керівники кількох структурних підрозділів Національної поліції.

Під час сесії Генеральної асамблеї Інтерполу її учасники розглянуть питання протидії тероризму, організованій злочинності, кіберзлочинам тощо. Крім того, йтиметься про взаємодію між різними правоохоронними органами у боротьбі зі злочинністю. Водночас учасники сесії ознайомляться з інноваціями у поліцейській діяльності та їх упровадженням в роботу правоохоронних органів різних країн.

У рамках сесії заплановано низку двосторонніх зустрічей глави Нацполіції України Сергія Князєва з керівниками іноземних поліцейських відомств та структурних підрозділів Інтерполу.

Нагадаємо, що відтепер в Інтерполі Україну представляють три працівники Національної поліції.

Крім того нагадаємо, у вересні цього року в Гаазі глави поліцейських відомств Європи обговорили питання взаємодії у боротьбі з організованими злочинними угрупуваннями у сферах нелегальної міграції, кіберзлочинності та тероризму. Крім того, представники Нацполіції та Європолу обговорили шляхи активізації роботи у сфері протидії незаконному обігу наркотиків. Українську делегацію очолював глава Нацполіції Сергій Князєв.

Джерело

 

Вибори нового глави Інтерполу пройдуть 21 листопада

За словами очільника МВС, наразі проводяться широкі консультації щодо обрання глави Інтерполу, який зможе у повному обсязі протидіяти гібридним загрозам та міжнародній злочинності.

На посаду глави міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол претендують росіянин Олександр Прокопчук та нинішній виконуючий обов’язки президента Інтерполу Кім Чен Янг з Південної Кореї.

«Всі ми добре знаємо, як РФ зловживає можливостями Інтерполу для боротьби та переслідування політичних опонентів. Не можу допустити думки, що ми можемо повернутися до трагічної історії 1938 – 1945 років, коли міжнародною поліцейською організацією керували  Гейндріх та Кальтенбруннер, а штаб-квартиру після аншлюсу Австрії перенесли до Берліну. Перспектива для агресора Росії очолити Інтерпол – гібридна загроза для всього світу», – зазначив Арсен Аваков.

Вибори нового глави Інтерполу пройдуть 21 листопада. Переобрати голову міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол мають після того, як наприкінці вересня зник глава цієї поліцейської організації Мен Хунвей, який згодом з’явився в Китаї, де відносно нього ведеться розслідування у справі про корупцію.

Фаворитом на виборах нового глави Інтерполу називають генерал-майора російської поліції Олександра Прокопчука. Він з 2006 по 2011 роки був заступником начальника Національного центрального бюро Інтерполу МВС Росії, а потім очолив цю організацію. У 2016 році генерал-майор став віце-президентом Інтерполу.

Також в ході візиту Арсен Аваков провів зустріч з міністром внутрішніх ОАЄ справ генерал-лейтенантом шейхом Саїфом бін Заєд аль-Нахайяном. Під час перемовин сторони обговорили перспективи розвитку співробітництва у сфері актуальних питань безпеки та в правоохоронній сфері. Досягнуто згоди якомога скоріше завершити процедури опрацювання та погодження проекту міжурядової угоди про співробітництво у сфері боротьби зі злочинністю та тероризмом, покликаної стати базовим документом для оперативної взаємодії компетентних органів сторін в боротьбі з усіма формами злочинів.

Інтерпол – міжнародна організація, основним завданням якої є об’єднання зусиль національних правоохоронних органів країн-учасниць у сфері боротьби з загальнокримінальною злочинністю. Статут Інтерполу суворо забороняє займатися втручанням або діяльністю політичного, військового, релігійного і расового характеру.

Джерело

Поділитися:
Share

Share