Робоча поїздка Президента до Запорізької та Донецької областей (фото, відео)

Президент перевірив готовність військ до відсічі можливої російської агресії з морського напрямку на Азові

Проінспектував комплексне тактичне навчання сил з оборони морського узбережжя. Наші військові готові до відсічі російській агресії з морського напрямку на Азові. Командири здатні якісно планувати та ефективно управляти різнорідними та міжвидовими угрупованнями військ під час ведення бойових дій на суходолі, на морі та у повітрі.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 12. Oktober 2018

 

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко в рамках робочої поїздки до Запорізької та Донецької областей відвідав військовий полігон, де проінспектував хід комплексних тактичних навчань різнорідних військових сил по обороні ділянки морського узбережжя, які покликані перевірити готовність української армії та інших військових формувань до відсічі можливої російської агресії з морського напрямку на Азові.

Після перегляду ходу навчань Петро Порошенко зазначив, що сьогодні військові «відпрацювали на тверду «дванадцять» та подякував командуванню і особовому складу підрозділів, які брали участь у навчаннях.

Президент зазначив: «Наголошую, що це все робиться не для піару, це робиться не для того, щоб когось залякати. Це сьогодні системна робота по побудові боєздатності нашої армії. Здатності, у тому числі, надання відсічі морської агресії».

Президент оглянув перший та другий етап військових навчань, відповідно – «Бій за висадку» та «Маневрена оборона».

Другий етап навчань «Маневрена оборона» узбережжя Азовського моря

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 12. Oktober 2018

 

У військових навчаннях беруть участь підрозділи морської піхоти, берегової артилерії, армійська авіація, танкові підрозділи Військово-морських Сили України та Сухопутних військ. В навчаннях в тісній координації із ЗСУ діють підрозділи Національної гвардії України та Державної прикордонної служби. Всього в навчаннях беруть участь 600 військовослужбовців та 150 одиниць техніки.

Метою навчань є відпрацювання реакції української армії та флоту разом з іншими силовими підрозділами на можливу висадку ворожого десанту на узбережжя Азовського моря.

Верховний Головнокомандувач ЗСУ також провів оперативну нараду в штабі навчань, де заслухав доповідь Начальника Генерального штабу ЗСУ, генерала-армії Віктора Муженка та Голови Державної прикордонної служби генерал-полковника Петра Цигикала щодо виконання завдань, визначених рішенням РНБОУ стосовно протидії загрозам в Чорному та Азовському морях.

Сьогодні у Запорізькій області військові відпрацювали навчання по обороні ділянки морського узбережжя на 12 балів. Наші військові чітко продемонстрували, що ЗСУ готові дати відсіч можливій збройній агресії ворога з моря та захистити Україну

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 12. Oktober 2018

Джерело

 

Глава держави відвідав передові позиції Збройних Сил та вручив державній нагороди морським піхотинцям

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко вручив високі державній нагороди за особисту мужність, самовіддані дії і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України українським військовим. Глава держави відвідав позиції Збройних Сил «на нулі» та вручив семи військовослужбовцям ордени Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, чотирьом – ордени «За мужність» ІІІ ступеня, та одному – медаль «За військову службу Україні». Петро Порошенко подякував військовим за службу на передовій: «Вітаю всіх нагороджених, дякую за бездоганну службу у дуже непрості часи для нашої Батьківщини».

«За ці чотири з половиною роки нам з вами вдалося створити нові Збройні Сили, і вдалося створити нову морську піхоту. І з новими беретами, і з новим бойовим духом, і з новими традиціями. Морську піхоту, яку боїться ворог і якій довіряє український народ», – сказав Верховний Головнокомандувач ЗСУ.

Під час спілкування з українськими героями Президент нагадав, що відвідував морських піхотинців разом із нині покійним сенатором США Джоном Маккейном. «Він окремо написав, що день який він запам’ятає на все життя, це день, коли він був у Широкіному. І як його заповіт було те, що він просив мене як Президента, як Верховного Головнокомандуючого передати вітання і подяку українським морським піхотинцям, які є символом, зразком мужності, компетентності і героїзму», – розповів Петро Порошенко.

«Я дійсно вдячний, тому що сьогодні український народ вірить, впевнений, довіряє Збройним Силам України, морській піхоті свою безпеку, свій спокійний сон», – сказав Президент. «Для мене велика приємність сьогодні бути тут, подякувати вам за службу, привітати з наступаючим святом Днем захисника вітчизни», – додав він.

Глава держави зазначив, що сьогодні відвідав військові навчання, де Військово-Морські Сили продемонстрували свої найкращі здібності.

Джерело

 

Президент підписав Закон про запровадження нового військового вітання «Слава Україні! – Героям слава!»

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вітання «Слава Україні! – Героям слава!».

Законом вносяться зміни до Законів «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України», «Про Стройовий статут Збройних Сил України», «Про Національну поліцію», якими встановлюється нове вітання. Документ, зокрема визначає, що на вітання начальника або старшого за військовим званням «Слава Україні!» всі військовослужбовці відповідають: «Героям слава!».

Глава держави повідомив про підписання цього Закону в ході робочої поїздки до Донецької області під час участі в урочистих проводах призовників до лав Збройних Сил України та наголосив, що сьогодні документ вступив в законну силу. Відтепер нове вітання у Збройних Силах та Національній гвардії офіційно запроваджене. «Закон набуває чинності, і хай нас з вами почують всюди – Слава Україні!», – звернувся до призовників Петро Порошенко. Призовники відповіли Главі держави: «Героям слава!».

Джерело

 

Президент призовникам Збройних Сил: Ваше завдання – навчитися боронити державу

Сьогодні ми урочисто відправляємо юнаків та дівчат — справжніх громадян України — для проходження строкової служби у лавах Збройних Сил України та інших військових формувань.Хочу ще раз наголосити: кілька років тому я прийняв рішення — і воно неухильно виконується, — призовники на фронт НЕ відправляються. Протягом 2016-2018 років до ЗСУ на службу за контрактом прийшли понад 130 тисяч осіб. Саме контрактники несуть службу в зоні проведення ООС.Бажаю шановним призовникам та їхнім родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та нових звершень у благородній справі служіння Вітчизні, незламної віри у нашу перемогу.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 12. Oktober 2018

 

У рамках робочої поїздки до Донецької області Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистих проводах призовників до лав Збройних Сил України.

«Ми з вами зараз урочисто відправляємо юнаків – справжніх громадян України для проходження строкової служби у лавах Збройних Сил України та інших військових формувань. Цього року майже 500 хлопців з усієї Донецької області проходитимуть службу у лавах Збройних Сил», – звернувся Глава держави до присутніх на церемонії.

«Попереду на вас чекає не лише оволодіння військовою справою, отримання нових знань, але й точно вірні друзі, дружбу з якими ви пронесете через все життя. Бо товариші по службі – це є дещо надзвичайно важливе. Я це вам кажу як людина, яка свого часу була призвана», – сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що свого часу пішов до лав Збройних Сил, бо «саме в армії кожен відчуває відповідальність не лише за себе, а й за бойових побратимів, за своїх батьків, за своїх рідних, за свої родини і за всю Україну».

Глава держави нагадав, що після того, як в 2014-2015 роках пройшло шість хвиль мобілізації, ним було оголошено курс на професіоналізацію армії і збільшення її контрактної складової. «Всі, хто йдуть служити на фронт і боронити державу – будуть добровольцями», – підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави зауважив, що здійснити контрактну трансформацію українського війська дали можливість Мінські домовленості, дали час для цього. А вже протягом 2016-2018 років до Збройних Сил на службу за контрактом прийшли більше 130 тисяч добровольців.

За словами Президента, грошове забезпечення військових-контрактників буде збільшено. «Наступного року. Я на засіданні Ради національної безпеки і оборони, коли затверджувався оборонний бюджет, доручив на 37% збільшити грошове забезпечення контрактників», – сказав він і додав, що для них також по всій країні вже зараз будується 184 гуртожитки для 23 тисячі осіб.

Саме контрактники зараз несуть службу в зоні проведення операції Об’єднаних сил. Президент розповів, що сьогодні відвідав українських військових на передових позиціях, поблизу Широкиного. «Щойно, я повернувся з Широкиного, з нашого батальйону морської піхоти, який під вогнем ворога захищає Маріуполь. А до цього це були наймасштабніші військові навчання військово-морських сил України, які продемонстрували свою здатність і ефективність боронити місто і державу у випадку атаки з моря. Ефективними і комбінованими діями, із задіянням кораблів, катерів, броньованої техніки, літаків, вертольотів, підрозділів морської піхоти, прикордонників, Національної гвардії для того, щоб продемонструвати, що ми вже абсолютно інші за ці чотири роки. Ми здатні захистити державу», – сказав він.

Водночас Петро Порошенко зауважив, що з часом було ухвалено й рішення про відновлення призову. «Призов відновлюємо для того, щоб кожен український юнак мав можливість навчитися боронити державу», – наголосив Президент та підкреслив, що тоді також було ухвалено рішення про те, що ніхто з призовників не братиме участь в операції Об’єднаних сил. «Це принципова моя позиція», – констатував він.

«Ще кілька років тому я прийняв рішення – ще раз наголошую тут, перед вашими батьками, і це рішення виконується – призовники на фронт не відправляються. І ще раз хочу в цьому запевнити і вас, шановні новобранці, ваше завдання – навчитися боронити державу, не будувати дачі офіцерам, не робити якість інші справи. Навчитися боронити державу – це є ключова характеристика нашої нової армії», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також нагадав, що післязавтра, на Покрову, Україна відзначатиме День захисника України. «Завжди на Покрову з часів Козаччини наші пращури вшановували українських військових. В тому числі, до речі, і в Кальміуській паланці Війська Запорозького. Пресвята Богородиця завжди оберігала та допомагала нашим воїнам», – сказав він.

«Хай Богородиця береже і вас, дорогі призовники, і це місто. І ваші родини», – побажав Петро Порошенко хлопцям, які зараз приєднуються до лав ЗСУ.

Глава держави також подякував всім військовослужбовцям, працівникам і ветеранам Збройних Сил за відданість обов’язку і відданість Україні. «Хочу щиро подякувати батькам і рідним, що ви виховали таких достойних громадян України і вже за рік-півтора ваші діти повернуться додому дорослими і змужнілими чоловіками. І, дай Боже, цілими та неушкодженими. Я щиро цього прагну», – сказав він.

«Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, нових звершень у благородній справі служіння Вітчизні, незламної віри у нашу перемогу», – резюмував Президент.

Джерело

 

Глава держави: Політико-дипломатична стратегія – запорука повернення миру на Донбас

Президент Петро Порошенко наголошує, що його стратегією боротьби за мир і деокупацію є звільнення Донбасу політико-дипломатичним шляхом. Глава держави зазначив, що саме таку стратегію підтримують понад 60% українців.

Під час урочистих проводів призовників до лав Збройних Сил України в ході робочої поїздки до Донецької області Петро Порошенко нагадав про результати великого опитування громадської думки, яке провели три дуже поважні та авторитетні компанії. Серед питань, які ставили українцям, було питання якою люди бачать оптимальну стратегію повернення Донбасу. «Бо Донбас треба повернути в Україну, а Україну треба повернути на Донбас», – підкреслив Президент.

«11,5%, це по всій країні, висловлювалися за військовий наступ і повернення Донбасу силою. Природно, найменша кількість прибічників такого сценарію, менше 6% – тут, на сході України. Це зрозуміло чому. Бо фронт тут, поруч, у вісімнадцяти кілометрах. І ви знаєте, що таке днювати й ночувати під прицілом з ризиком потрапити під артилеристський обстріл, або під удари систем залпового вогню. А по ту лінію фронту живуть не лише вороги і найманці. Там – багатомільйонні міські агломерації, в яких мешкають громадяни України, наші співвітчизники», – прокоментував результати досліджень.

«І думаю, жоден український політик, в тому числі звичайно і я, ніколи не прийме рішення перетворити Донецьк – на Грозний, Луганськ – на Грозний. Це неприйнятно. Це неможливо. І цим ми відрізняємось від росіян», – наголосив Петро Порошенко.

Він додав: «Це Кремль легко винищував мирне населення «ковровим» бомбардуванням. А Україна – не Росія. І ми належимо до іншої цивілізації, де цінують людське життя і не приносять його в жертву імперським амбіціям».

«Це Кремль, під приводом нібито захисту російськомовних в Україні, перетворив в арену бойових дій територію, де саме й проживає більшість російськомовних українців», – також сказав Президент.

За словами Глави держави, згідно результатам опитування ще 9% вважають, що взагалі не треба нікого і нічого повертати. «Я казав вже раніше, і ще раз повторюю: мир в обмін на території – це абсолютна ілюзія, це самообман, бо не буде ані миру, ані територій. І Путін суне до нас не за Кримом і не за Донбасом. Йому потрібна вся Україна», – підкреслив він.

«Як Президент та Верховний Головнокомандувач ЗСУ поділяю думку більшості громадян, більше 60% відсотків, які висловлюються за політико-дипломатичне врегулювання. Звільнення Донбасу політико-дипломатичним шляхом. Це і є моя стратегія боротьби за мир і деокупацію», – підкреслив Петро Порошенко. Він зауважив, що за цю позицію його критикують з різних сторін: з одного боку – яструби, які не усвідомлюють усіх наслідків військового сценарію; з іншого боку – нападає п’ята колона та капітулянти, які нав’язують Україні смертельно небезпечні російські умови так званого миру, миру в лапках.

«Я сьогодні вже згадував про свою військову службу і можу сказати, що це було на словах у всіх замполітів, коли виступав н на політінформації, він тоді російською мовою сказав: «Запомните, солдаты и сержанты, нам, нашей стране нужен мир. Мир. И желательно весь». Ось це російська модель бачення миру», – зауважив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що нині надихає той факт, що 60% людей підтримують політико-дипломатичну стратегію. «Врешті-решт, народ мудрий, і розуміє, яка стратегія правильна. Вона не швидка, потребує часу, нервів і витримки», – зауважив він.

«Політико-дипломатична стратегія – запорука миру у всій Україні, в тому числі і в прифронтовому Маріуполі, на всій Донеччині, у сусідній Луганщині. Нам треба захистити і Маріуполь, Краматорськ, Лисичанськ, і Сєверодонецьк. Захистити не лише від військової агресії, а захистити від гібридної загрози», – також сказав Президент.

Джерело

 

Ми відновили інфраструктуру військової медицини і адаптуємо її до стандартів НАТО – Президент відвідав 61 військовий госпіталь у Маріуполі

Президент Петро Порошенко у Маріуполі відвідав 61 військовий мобільний госпіталь і подякував медикам за самовіддане виконання професійного обов’язку в умовах бойових дій. «(Ви – ред.) робите головне – повертаєте героїв до життя», – наголосив Глава держави та привітав присутніх із Днем захисника України.

«Масштаби роботи військових медиків – вражають. Від початку російської агресії, хочу наголосити, більше одинадцяти тисяч поранених українських воїнів отримали медичну допомогу у лікувальних закладах Міноборони», – додав він. За словами Президента, під час спілкування з пораненими українськими воїнами більшість прагнуть повернутися в свої військові частини.

«Безпосередню участь у наданні медичної допомоги в зоні бойових дій та на передньому краї оборони взяли майже чотири тисячі військових медиків. На жаль, не всі повернулися з поля бою – 46 військових медиків загинули. Ми схиляємо голови перед лікарями, фельдшерами, медичними сестрами, які віддали своє життя, виконуючи свій військовий обов’язок», – зазначив Глава держави. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Глава держави нагадав, що в 2014 році у військових не було елементарних аптечок, не говорячи вже про броньований транспорт чи санітарну авіацію для евакуації поранених.

«На сьогодні забезпеченість особового складу бойових бригад індивідуальними медичними аптечками складає 100%. Уже давно. Так само як і забезпечення бронежилетами, розгрузками і всім необхідним, щоб захистити Батьківщину. Нами було відновлено інфраструктуру військової медицини. І зараз за моїм завданням ми не просто відновили інфраструктуру, а ще і адаптуємо її у відповідності до Закону про національну безпеку до стандартів НАТО», – наголосив Президент.

Глава держави підкреслив: «Перша допомога героям надається на полі бою протягом перших десяти хвилин, коли оперативність цінується вище за золото. Медична евакуація поранених здійснюється броньованим санітарно-евакуаційним транспортом та санітарними автомобілями, і поставлено завдання, щоб вже протягом години потрапити до рук кваліфікованих спеціалістів. Бо це так звані «платинові хвилини» і «золоті години», які рятують життя».

Глава держави повідомив, що ще минулого року перша партія повнопривідної санітарної техніки національного виробника вже надійшла до армії. І сьогодні Президент передав військовим медикам 20 модернізованих санітарних автомобілів. За його словами, до кінця року медична служба отримає ще сто автомобілів, адаптованих до умов експлуатації у важких польових умовах.

«Проте, головне моє побажання – щоби всю цю систему медичного забезпечення, створену у розрахунку на найгірший сценарій, нам ніколи не прийшлося задіювати на повну потужність. Щоб у нас ніколи більше не було таких втрат, які країна пережила у 2014-2015 роках», – наголосив Президент. Він додав: «Але основне в допомозі нашим воїнам – це не лише техніка, медикаменти, шпиталі, хай і добре оснащені. Головне в допомозі нашим воїнам – це ви, шановні лікарі. Ваші світлі голови і золоті руки».

Президент відзначив складну та дійсно героїчну працю колективу 61 військового мобільного госпіталю. «Саме ви в серпні 2014 року проявили себе справжніми героями, які днями і ночами не виходили з операційних, рятували наших воїнів, що зазнали поранень. Відомий той факт, що лише за один серпневий день 2014 року під Іловайськом у польових умовах ваш героїчний колектив надав допомогу більш ніж 200 пораненим воїнам», – розповів Глава держави. Він висловив впевненість, що після передислокації у серпні 2017 року Маріуполь став рідним для цієї медичної установи і на модернізованій базі колишньої міської лікарні вже зараз працює кращий військовий гарнізонний госпіталь – з новітнім медичним обладнанням та висококваліфікованим персоналом.

Президент подякував керівництву міста та області, громадським та волонтерським організація за підтримку, яка була надана госпіталю після його переїзду.

«Дякую вам, шановні медики, за самовіддане виконання професійного обов’язку в умовах бойових дій. Впевнений, що й надалі ви з гідністю будете нести високе звання військового медика», – наголосив Петро Порошенко.

Президент поклав квіти до Пам’ятної стели загиблим військовим медикам та вручив нагороди медикам та пораненим військовим. Глава держави також оглянув один з переданих автомобілів.

Джерело

 

Усі відео