Економ-тиждень. 18 – 24 квітня 2018 року

Дмитро Вовнянко
Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Економ_тиждень! Економічні новини України і світу – все, що стосується нашої країни.

Вибачте – цього разу із затримкою.

Розглядаємо події 18 – 24 квітня 2018 рр.ПАСИВ. У 2014-2015 роках Україна, працюючи в програмі Міжнародного валютного фонду (МВФ), досягла значного прогресу в реалізації реформ, однак тепер реформи сповільнилися. Про це в ході щорічних весняних зборів МВФ і Світового банку заявив заступник директора Департаменту бюджетної політики Фонду Абдел Сенхаджі.

АКТИВ. Національний банк України (НБУ) в I кварталі 2018 отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 969,2 млн гривень.

ПАСИВ. Зірвалася найбільша угода Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) з продажу майна відомих продуктових роздрібних мереж “Велмарт” і “Велика Кишеня”. Переможець аукціону не підписав протокол і, таким чином, угода зірвалася.

АКТИВ. Експорт українських товарів за січень-лютий 2018 року зріс на 17,9% або на 1,1 млрд доларів в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року – до 7,4 млрд доларів.

ПАСИВ. Український виробник тротилу НВП “Зоря” разом з унікальним виробником уранового концентрату ДП “СхідГЗК”, ексклюзивним виробником комплексних мінеральних добрив ДП “Сумихімпром” та ТОВ “Перше хімічне об’єднання” зараз знаходяться на межі зупинки через значно занижені ціни і істотне зростання російського і білоруського імпорту сірчаної кислоти.

АКТИВ. Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) продав майно одного з металургійних підприємств за рекордний 331 млн гривень. Відповідно до опису лотів були продані будівлі кінотеатру, будинку культури та виробниче обладнання, що раніше належали металургійному підприємству “Донецьксталь”.

ПАСИВ. Україна має серйозні проблеми з зовнішнім боргом. Ми маємо сьогодні сформований державний борг з 2007 по 2014-й: 60 млрд доларів.

АКТИВ. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення не проводити спецрозслідування щодо імпорту бензину і дизельного палива. Квоти на імпорт впроваджені не будуть.

ПАСИВ. ДФС описала майно “Укрнафти” на ще 3,3 млрд гривень. За даними ДФС, протягом 2014-2018 років ПАТ “Укрнафта” поступово нарощувало борги перед бюджетом, які сьогодні досягли майже 15 млрд гривень.

АКТИВ. Обсяг експорту товарів легкої промисловості з України у лютому 2018 року становив 95,6 млн доларів, що на 9,6% більше порівняно з аналогічним показником у січні. При цьому, у лютому 2017 року з України було експортовано товарів легкої промисловості на 77,6 млн доларів. Таким чином, порівняно з лютим минулого року обсяг експорту збільшився на 23,1%.

ПАСИВ. В Україні все ще забагато газу розкрадають під час його розподілу, тому потрібно посилити конкуренцію у видобутку газу. Про це сказав управляючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж

АКТИВ. Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings (S&P) підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов’язаннями в іноземній і національній валюті на рівні “B-/B”, прогноз – “стабільний”.

ПАСИВ. Обсяг імпорту товарів легкої промисловості в Україну у лютому 2018 року становив 169,9 млн доларів, що на 5,6% більше порівняно з аналогічним показником у січні.

АКТИВ. Державна фіскальна служба (ДФС) скоротила заборгованість перед бізнесом з відшкодування переплати податку на прибуток до 13,3 млрд гривень. На початку року заборгованість становила 16 млрд гривень.

ПАСИВ. “Нафтогаз” збільшив ціни для промисловості до 5,5%.

АКТИВ. В Україні продукція сектору інформаційних технологій (ІТ) понад 3% ВВП держави. Сукупний дохід галузі у 2017 році склав 3,6 млрд доларів.

ПАСИВ. Публічне акціонерне товариство “Одеський припортовий завод” зупинило виробництво мінеральних добрив. Причиною зупинки стала нестача складських площ для зберігання вже виробленого карбаміду.

ПАСИВ. Експорт зернових зменшився на 2,9 млн тонн з початку поточного року порівняно з роком минулим.

Слідкуємо. Рахуємо. Заробляємо. І до зустрічі за тиждень!

Share

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial