Президент провів нараду щодо інформаційної безпеки держави та протидії російській пропаганді (фото, відео)

 

Президент дав старт роботи системи протидії антиукраїнському мовленню у зоні АТО

Президент провів нараду щодо інформаційної безпеки держави та протидії російській пропаганді (фото, відео)Президент Петро Порошенко в Ситуаційному центрі провів нараду щодо інформаційної безпеки держави та протидії російській пропаганді, під час якої дав старт роботи Системи протидії антиукраїнському мовленню в зоні проведення Антитерористичної операції.

Президент повідомив, що РНБОУ за активної участі Міністерства інформаційної політики, Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони , Національної ради телебачення і радіомовлення, СБУ розробила і реалізувала систему протидії антиукраїнському мовленню в зоні проведення АТО.

«Ми захистимо українців від «інформаційної отрути», яка приходить до нас з Російської Федерації», – заявив Петро Порошенко та наголосив на важливості сьогоднішнього рішення Верховної Ради «у захисті територіальної цілісності в релігійному і конфесійному сенсі» (Звернення до Вселенського Патріарха щодо надання Томосу на автокефалії Українській Православні Церкві – Ред.).

“Вітаю вас із початком ефективного функціонування системи протидії антиукраїнського мовлення в зоні АТО. Впевнений в тому, що сьогодні це значна віха, значний прогрес у захисті України від факторів російської гібридної агресії і дуже дякую всім за роботу”, сказав Президент.

Система комплексної протидії російській інформаційній агресії в зоні проведення Антитерористичної операції блокує аналогові та цифрові телевізійні сигнали більше 40 каналів російського і проросійського телебачення на території проведення АТО. Вона спрямована на протидію інформаційної експансії та поширенню пропаганди Росії на території АТО і дозволяє захистити громадян України, які проживають більш ніж у 150 населених пунктах на лінії розмежування.

Президент доручив забезпечити надійний захист як системи протидії антиукраїнському мовленню з зоні проведення АТО, так і захист українських передавачів, які забезпечують мовлення на тимчасово окуповану територію.

Глава держави подякував усім, хто був причетний до створення та роботи цієї системи та наголосив, що мова йде не лише про систему протидії російському антиукраїнському мовленню. «Мова йде про те, щоб донести сигнал українських засобів масової інформації, які сьогодні можуть вважатися щепленням проти російської пропаганди», – зауважив Президент. Він додав: «І допомога, в тому числі іноземних партнерів, які передали нам передавачі не менш важлива, ніж передача нам летальної зброї, бо це також є ключовою системою захисту суверенітету України від гібридної агресії».

«Ми не можемо бути тут безтурботними, не можемо не підготувати відповідну реакцію з боку Української держави на ті загрози і виклики, які ми сьогодні бачимо. В першу чергу, на сьогоднішній день ця отрута діє з території окупованої, зі Сходу нашої країни для того, щоб забезпечити донесення пропагандистських російських месседжей тим громадянам України, які живуть недалеко від лінії зіткнення – на території Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької областей», – наголосив Президент. За його словами, розповсюджуються ці сигнали через радіопередавачі, які стоять саме вздовж лінії зіткнення.

Президент провів нараду щодо інформаційної безпеки держави та протидії російській пропаганді (фото, відео)Глава держави повідомив, що планує найближчим часом відвідати Донецьку і Луганську області. «Хочу сказати, що я особисто перевірю якість трансляції сигналів українських мовників в зоні проведення АТО», – сказав Президент.

Президент також доручив Секретареві Ради національної безпеки і оборони Олександру Турчинову опрацювати питання розміщення подібних систем протидії не лише у зоні АТО, а й у місцях підвищеної небезпеки таких загроз.

«Щоб ми розглянули можливість застосування відповідних технологій систем протидії антиукраїнському мовленню не лише вздовж українсько-російського кордону, а й вздовж неконтрольованої ділянки українсько-молдовського кордону на ділянках Придністров’я», – сказав він.

«Там теж є можливість організації інформаційної диверсії в Одеській області і стабільність і спокій в Одеській області є для нас також пріоритетним завданням. Тому прохання уточнити завдання, які отримає ДССЗЗІ і вийти на узгоджену програму найближчим часом», – додав Петро Порошенко.

Джерело

 

Глава держави: Росія веде підривну війну проти України на всіх фронтах

Президент провів нараду щодо інформаційної безпеки держави та протидії російській пропаганді (фото, відео)

Президент Петро Порошенко під час наради в Ситуаційному центрі наголосив, що війна Росії має нові риси і характеристики. Це гібридна війна, де разом з військовими діями регулярних збройних сил РФ та російських найманців Росія веде підривну війну проти України на всіх фронтах.

«Ми бачимо спроби організації терористичних атак всередині країни, і СБУ за 3,5 роки попередила більше 400 спроб терористичних атак в різних регіонах України», – розповів Глава держави. За його словами, значна частина терористів, які були встановлені і затримані, пройшла підготовку у відповідних таборах на території РФ та незаконно анексованого Криму.

«Важливим елементом гібридної війни і російської агресії є економічна війна. Мова йде про блокади і ембарго на постачання українських товарів. Наша торгівля впала в рази і сьогодні складає близько 9% від загального об’єму. Раніше це було більше третини», – зауважив Петро Порошенко.

Президент також акцентував увагу на практиці брехливих фейкових новин та пропаганди, яку Росія сьогодні використовує в усьому світі. Він зауважив, що нині в Британії розпочалося розслідування проти Russia Today, а в США було закрито мовлення цього ресурсу. Також дії РФ в соціальних мережах розслідуються по всьому світу.

Президент провів нараду щодо інформаційної безпеки держави та протидії російській пропаганді (фото, відео)Глава держави нагадав, що в 2014 році першими об’єктами атаки снайперів були передавачі українських телерадіокомпаній в районі проведення військових дій. Президент звернувся до директора Національного інституту стратегічних досліджень Володимира Горбуліна доповісти про зміцнення інформаційної безпеки України та пропозиції, які сьогодні висуваються, починаючи від законодавчих змін враховуючи досвід США, Великої Британії, Німеччини, Франції щодо змін в законодавстві з точки зору соціальних мереж, Інтернету. «Яким чином ми зможемо ефективно протидіяти російській агресії у гібридній війні, зберігаючи необхідні стандарти свободи слова. Бо ми живемо зараз в абсолютно іншому вимірі», – наголосив Президент.

Джерело

 

Президент закликав прискорити перехід України на цифрове мовлення

Президент провів нараду щодо інформаційної безпеки держави та протидії російській пропаганді (фото, відео)

Президент Петро Порошенко під час наради закликав прискорити перехід України на цифрове мовлення.

«Хотів би (звернутися – ред.), користуючись присутністю голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення, щоб у нас загроза проведення інформаційних диверсій з використанням аналогового сигналу телебачення не була виправданням подальшого продовження аналогового мовлення українських мовників», – наголосив Глава держави. За його словами, навпаки –для протидії Росії необхідно використовувати свої технології, а для переходу до якісного цифрового мовлення українських мовників, в тому числі і вздовж кордону, обов’язково треба приймати відповідні рішення щодо переходу на цифрове мовлення.

Президент провів нараду щодо інформаційної безпеки держави та протидії російській пропаганді (фото, відео)«Прохання, щоб ми доопрацювали терміново разом з Урядом і за безпосередньою участю Міністерства інформаційної політики систему переходу на «цифру» (цифрове мовлення – ред.) і не прикривали бездіяльність постійним продовженням дії сигналу. Є достатньо часу, є державна політика, є ефективне використання частот, яке ми побачили, в тому числі через застосування і перехід України до частот четвертого покоління. Ми дуже дорогу ціну платимо, в тому числі і за скорочення військових частот, тому треба, щоб весь частотний ресурс України використовувався максимально ефективно», – зазначив Глава держави, звертаючись до Міністра інформаційної політики Юрія Стеця.

Президент також доручив СБУ відслідкувати місця найбільшого проникнення на українську територію медійного телевізійного сигналу.

Джерело

 

Поділитися:
Share

Усі відео