До платників податків, розташованих і зареєстрованих у податкових органах у зоні АТО, санкції не застосовуються

Таке рішення ухвалив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши зразкову справу за позовом Обласної комунальної установи «Луганський центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень» до Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області щодо скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Суд зазначив, що саме перебування платників єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилася антитерористична операція, є підставою для зупинення застосування санкцій до таких платників.

Позивач свої вимоги обґрунтував тим, що на час прийняття рішення міста Луганськ та Сєвєродонецьк були і є територіями, де проводилась та проводиться антитерористична операція, а це є підставою для зупинення застосування заходів впливу та стягнення і відповідальності за порушення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Верховний Суд зауважив, що доводи відповідача щодо втрати чинності положень зазначеного Закону про звільнення від виконання обов’язків платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів у зоні АТО, не відповідають дійсності, оскільки п. 94 розд. VIII цього Закону є чинним.

У рішенні Суд також визначив обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у цій зразковій справі:

  • перебування платника єдиного внеску, зареєстрованого в зоні АТО, на обліку в податкових органах, розташованих за межами такої території;
  • невиконання платником єдиного внеску своїх обов’язків, які виникли до початку та/або після закінчення антитерористичної операції.

Рішення Верховного Суду від 30 березня 2018 року у справі № 812/292/18 (провадження № Пз/9901/22/18).

Джерело

Автор