Вдалося попередити забудову земельної ділянки лісогосподарського призначення площею 15 га в місті-курорті Ірпінь

На підставі заяви Ірпінського міського голови державним реєстратором внесено запис про державну реєстрацію права комунальної власності на земельну ділянку площею 15 га без відповідної правової підстави.

Водночас, встановлено, що вказана земельна ділянка на законних підставах перебуває у власності держави та у постійному користуванні ДП «Київське лісове господарство» для лісогосподарських потреб.

Крім того, мером Ірпеня, всупереч рішення господарського суду Київської області, яким ще у 2012 році повністю задоволено позовні вимоги прокуратури Київської області та скасовано рішення міськради про зміну цільового призначення вказаної земельної ділянки з «лісогосподарського призначення» на «для будівництва багатоповерхових житлових будинків та громадської забудови» та визнано недійсними видані на його підставі правовстановлюючі документи, повторно подано аналогічну заяву до державного реєстратора.

Відтак, окружним адміністративним судом міста Києва підтримано позицію прокуратури Київської області та задоволено позов про скасування державної реєстрації права комунальної власності з цільовим призначенням «для будівництва багатоповерхових житлових будинків та громадської забудови» на земельну ділянку лісового фонду площею 15 га.

Прокуратура Київської області рішуче реагує на порушення законодавства у сфері земельних відносин, завдяки кропіткій роботі прокурорів вдалося зберегти ліс від чергової забудови в межах міста-курорту Ірпеня.

Джерело

Автор