В НІСД відбувся круглий стіл «Паспорт безпеки України: національний та регіональний виміри» (фото)

13 грудня 2017 року у приміщенні Національного інституту стратегічних досліджень відбувся круглий стіл «Паспорт безпеки України: національний та регіональний виміри». На ньому було оприлюднено попередні підсумкі відповідного проекту, реалізованого Інститутом у співпраці з громадською організацією «Центр міжнародної безпеки» та Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за фінансової підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Відкриваючи роботу круглого столу, його учасників привітали директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, директор Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. Після цього старші наукові співробітники відділу проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки НІСД Валерій Кравченко та Андрій Каракуц презентували результати польового дослідження, проведеного в різних обласних центрах України (Вінниці, Ужгороді, Краматорську, Дніпрі, Харкові, Херсоні).

В рамках цього етапу роботи експерти зібрали значний масив інформації щодо регіональних поглядів та оцінок безпекового середовища в Україні. В рамках круглого столу доповідачі ознайомили присутніх з фаховим аналізом зібраних даних. Вони наголосили на основних проблемах та викликах, які визначають специфіку окремих регіонів та формують комплексний характер національного безпекового простору. Наведена інформація викликала жваве обговорення, до якого залучились присутні на круглому столі держслужбовці та фахівці.

Модератором заходу виступив заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Костянтин Кононенко. В дискусії взяли участь представники органів державної влади, силових відомств, наукових та освітніх установ, неурядових організацій, незалежні експерти та громадські діячі. На засідання круглого столу були присутні народний депутат України Анатолій Тетерук, заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко, президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Куйбіда, головний консультант Офісу Глави Адміністрації Президента України Ірина Недобор, начальник відділу з вивчення проблем протидії організованій злочинності у сфері державної безпеки Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО України Ігор Тупельняк, старший інспектор з особливих доручень відділу контролю масових заходів Управління публічного порядку Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Володимир Шаль, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, голова правління ГО «Центр стратегічних досліджень» Павло Жовніренко.

Матеріали дослідження можна знайти за посиланням.

Джерело