Ех, дніще за дніщем, ти, НАБУ, пробивай… (відео)

Дмитро Вовнянко

Знаєте, з часів зашкварів Янука напередодні Помаранчевої революції, я не бачив, аби люди з такою наполегливістю виставляли себе повними ідіотами.

НАБУ заявило, що СБУ не просто зірвало спецоперацію, а спецоперацію по корупції в Державній міграційній службі України, і що голова злочинного угруповання – перша заступниця Голови Державної міграційної служби Діна Пімахова. Тобто, та сама потерпіла, яка заявила в СБУ про факт вимагання хабара, на якому хлопнули агента НАБУ.

Оцінили? Тепер просто включіть логіку.

Припустимо, ви справді розслідуєте справу по корупції у ДМС.
Припустимо, що злочинне угруповання справді очолює заступниця Голови ДМС.
І припустимо, що ви спробували провести операцію з легалізації нелегалів, але клієнтка або щось запідозрила, або справді десь хтось щось злив – коротше клієнтка заявляє в СБУ, і вас беруть.

Що вам розумно буде робити?
Розумно буде сказати, що так, була операція. Що був сигнал, мовляв. Що спробували, але пані заступник хабар не взяла – вона чесна і звідусіль позитивна людина. Підтверджено! Вибачитися перед нею – і край.

Логічно?

Натомість НАБУ фактично само себе звинуватило у провокації на хабарництво, а це злочин, який цілком конкретно кваліфікує Кримінальний кодекс.

Поїхали далі. Сталося. Обхезалися. Що далі робити? Далі – максимально приховати деталі операції, дати клієнтці заспокоїтися та повернутися до старого, і тоді хлопнути, але вже більш обережно.

Логічно?

Що натомість робить НАБУ? Воно спершу заявляє, що, мовляв, з прокурором переговорили і далі розберемося в робочому порядку. Але за кілька годин воно вивалює інфу, що працювало НАБУ таки по злочинній групі, і що перша заступниця – голова всієї банди легалізаторів.

Що далі зробить та главарка злочинної групи? Очевидно – вона зараз ревітиме: “нє вінаватая я – он сам прішол”. І бляха – вона буде права. У неї на руках – всі козирі. Причому, про те, аби залагодити справу тихо, уже не ітиметься, тепер потерпіла захищатиметься сама, бо знає – вийшли на неї цілком свідомо.

А саме головне – якщо мадам справді винна, то тепер вона ляже на ґрунт, і зловити її вдруге буде дуже і дуже непросто.

І ще. Після всіх отаких наворотів стає більш ніж очевидно, що агент НАБУ (син нардепа-рига, до речі) у тьоті банально вимагав хабара, і зараз НАБУ всією шоблою його відмазує, ймовірно – бо й самі замарані. Бо ця версія – набагато простіша та логічніша за всі “байки НАБУйських хлопчиків”.

Логічно?

А тепер скажіть, у НАБУ цієї логіки, що, не розуміють? Думаю, розуміють, і тому вдень Ситник поговорив з Луценком, і справу ніби почали розбирати в робочому порядку. Але потім сталося щось, після чого НАБУ почала діяти як п’яний слюсар, що іде залицятися до продавчині з півлітрою та сирком.

І це “щось”, на мою думку, – розмова з нардепами-борцунами, які зараз ночують під ВР, яким зараз до зарізу потрібен гучний скандал, і які Ситника на посаду взагалі-то поставили.

А щодо розумових здібностей зоо-спартанців-нардепів, я ілюзій не маю вже давно.

PS. Якщо вам абідна за слюсаря, повідомляю, я в минулому слюсар-ремонтник 5-го розряду. Тому й згадав.

 

Фото © Facebook Діна Пімахова

 

Автори

Усі відео