ЮНЕСКО продовжить моніторинг ситуації в окупованому Криму
Таке рішення 11 жовтня 2017 року ухвалила Комісія з питань програми та зовнішніх зносин в рамках 202-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що триває у Парижі, за результатами розгляду доповіді Генерального директора ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».
Постійний представник України при ЮНЕСКО Олег Шамшур привернув увагу до критичної ситуації в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь у сфері компетенції Організації – грубих порушень прав українців та кримських татар у галузі освіти, культури, використання рідної мови, забезпечення свободи ЗМІ та безпеки журналістів, руйнівної політики окупаційної влади щодо пам’яток культурної спадщини всесвітнього значення.
Олег Шамшур наголосив на необхідності посилення міжнародного моніторингового механізму за подіями в Криму, який би діяв у відповідності до вимог резолюції 71/205 Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 2016 року, та підтвердив готовність української сторони сприяти запровадженню прямого моніторингу з боку ЮНЕСКО ситуації на окупованому півострові.
Делегації ЄС та США привітали прийняте рішення, підтвердили незмінну підтримку суверенітету та територіальній цілісності України, невизнання незаконної анексії Росією Криму.
Згідно з прийнятим рішенням Генеральний директор ЮНЕСКО має представити чергову доповідь зі згаданого питання на 204-й сесії Виконради у квітні 2018 року.