На Тернопільщині віднайшли масове поховання розстріляних українців-членів ОУН (фото)

Працівники меморіально-пошукового підприємства «Доля», що при Львівській обласній раді, спільно із пошуковцями, провели на території Ягільницької сільради Чортківського району Тернопільської області масштабні розвідувальні роботи з виявлення масового поховання розстріляних гестапівцями 27 листопада 1942 року українців – членів ОУН та їх симпатиків.

Про приблизне місце поховання жертв гестапівського терору пошуковців повідомили небайдужі до історії національно-визвольної боротьби мешканці Чорткова.

Як зазначив у коментарях заступник директора КП ЛОР «Доля» з пошукової роботи Володимир Харчук, точного місця могили не знав ніхто. Все ж пошуковцям вдалося його віднайти у полі неподалік села Ягільниця. Розкопки розпочали 3 жовтня. «За деякою інформацією людських останків тут має бути 52», – зазначив Володимир Харчук.

З артефактів пошуковці віднайшли натільні медальйони із зображенням Матері Божої та написами церковнослов’янською мовою, залишки паперових сторінок молитовників, на яких також проглядаються слова кириличним шрифтом, а також ґудзики, гільзи від патронів, гребінці, підошви взуття тощо.

На сьогодні працівники меморіально-пошукового підприємства «Доля» продовжують роботи з ексгумації людських останків в околицях села Ягільниця на Тернопільщині.

Джерело

Автор