У липні 2018 р. вперше в Україні відбудуться концерти “Класика заради миру” під орудою Ріккардо Муті (фото)

У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулася презентація та церемонія підписання Меморандуму щодо спільної реалізації італійсько-українського проекту «Шляхи дружби».

Проект реалізується Національною оперою України імені Т.Г. Шевченка та Равеннськимфестивалем («Ravenna Festival»). Підписання Меморандуму відбулося у рамках візиту до Києва офіційної делегації Равеннського фестивалю. З української сторони Меморандум був підписаний генеральним директором ДП «Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка» Петром Чуприною та з італійської сторони – Президентом, Арт-директором «Ravenna Festival» Крістіною Муті, знаним оперним режисером та дружиною Маестро Ріккардо Муті.

У презентації проекту взяли участь  Міністр культури України Євген Нищук,  перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, генеральний директор ДП«Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка» Петро Чуприна, куратор проекту  професор Нікола Франко Баллоні, генеральний директор «Ravenna Festival» Антоніо Де Роза, художні керівники фестивалю Франко Мазотті таАнджело Нікастро.

 «Цей проект – абсолютно унікальна ідея, адже нічого подібного ми не маємо ні в Європі, ні  взагалі у світі. Зокрема, його унікальність ще й в тому, що крім італійсько-українських симфонічного оркестру, хору та солістів, у ньому візьмуть участь представники інших театрів Європи», – прокоментував, підписаний проект  генеральний директор Національної опери України  Петро Чуприна.

Він також розповів про підготовку майбутнього проекту та творчі задуми, які планується реалізувати в його рамках. Зокрема, за сприяння Міністерства культури України, вперше в Україні, 1 та 3 липня 2018 року будуть проведені концерти «Класика заради миру» під орудою Ріккардо Муті. А також спільна постановка опери Джакомо Пуччіні «Богема» за участю Крістіни Муті  в якості режисера-постановника.

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості реалізації таких спільних мистецьких проектів.

«З моменту обговорення проекту  і до підписання Меморандуму пройшло не так багато часу, але цьому передувала кропітка праця наших колег. Для нас дуже важливо, що цей проект, який має назву “Шляхи дружби”, матиме таку перлину – концерт “Класика заради миру”, миру, якого так прагне весь наш народ. Переконаний, що буде велика кількість бажаючих почути та побачити це високе мистецтво», – сказав Євген Нищук.

Міністр культури також подякував італійським учасникам проекту та безпосередньо Президенту та Арт-директору «Ravenna Festival»  Крістіні Муті:  «Я дякую, що ви відчуваєте біль нашого народу і трагедію на Сході нашої країни, а Вас можна сміливо назвати не просто талановитим митцем, а  й послом Миру».

«Це наше покликання – їздити на запрошення тих міст, де існує складна ситуація. Наші історії дуже схожі, тому я відчуваю цей біль. Музика не сама по собі гарна, музика – провідник. Наш проект – це досвід, який залишиться назавжди в пам’яті, тому треба продовжувати йти цим шляхом», – сказала Крістіна  Муті.

Проектом «Шляхи дружби»  передбачається реалізація  Національною оперою України імені Т.Г. Шевченка та Равеннським фестивалем («Ravenna Festival») низки мистецьких заходів  у містах Києві та Равенна, за участі видатного диригента сучасності РіккардоМуті, інтернаціонального складу оперних зірок з різних країн світу, а також спільних об’єднаних італійсько-українських симфонічного оркестру та хору, що складатимуться з найкращих київських та італійських виконавців.  У концертах проекту, на особливе запрошення Маестро Муті, планується також участь актора Джона Малковича (США).

Довідково: Багаторічний проект престижного Равеннського фестивалю («Ravenna Festival») був започаткований в 1997 році концертом в ім’я миру в с. Сараєво (Боснія і Герцеговина). Відтоді концерти проекту «Шляхи дружби» відбувалися в найгарячіших точках світу (Бейруті, Єрусалимі, Найробі, Дамаску, Тегерані тощо), несучи високу миротворчу місію або вшановуючи пам’ять жертв найтрагічніших подій сучасності.

Арт-дирерктор проекту – видатний диригент сучасності Ріккардо Муті, довічний почесний диригент Римського оперного театру , музичний директор театру «Ла Скала» у 1986-2005 рр., музичний директор Чиказького симфонічного оркестру (з 2010 р.), засновник і художній керівник Молодіжного оркестру Луїджі Керубіні (з 2004 р.) та Міжнародної оперної академії Ріккардо Муті (з 2015 р.). За визначний внесок у розвиток світової музики Маестро муті був нагороджений найвищими відзнаками багатьох країн та численними міжнародними преміями, у т.ч. найпрестижнішою премією  у світі сучасної класичної музики –  Премією імені Біргіт Нільсон (2011 р.), єдиними лауреатами якої крім нього є лише Пласідо Домінго та Віденський філармонічний оркестр.

Джерело

Автор