Три тисячі українських лікарів отримають доступ до доказових баз навчання Британського медичного журналу
Міністерство охорони здоров’я України за підтримки Британського медичного журналу (BMJ) оголосило про старт Навчальної ініціативи в сфері підвищення кваліфікації та професійної перепідготовки українських лікарів. Ця ініціатива покликана надати клініцистам та професійним працівникам сфери охорони здоров’я доказові онлайн-інструменти та ресурси для покращення рівня діагностики, лікування і заходів із захисту від інфекційних та неінфекційних захворювань.
Заступник Міністра Олександр Лінчевський зазначив: “Лікар – це та професія, де вчитися і вдосконалюватися необхідно протягом усього свого життя, адже лікар вчиться стільки, скільки працює. Однією з форм такого навчання є самостійний безперервний професійний розвиток, у тому числі і через навчання на платформі Британського медичного журналу – одного з найстаріших медичних журналів у світі. Відтепер українські лікарі також отримають доступ до цього потужного ресурсу з доказовою сучасною інформацією. МОЗ України наразі працює над низкою нормативних документів, для того щоб, це навчання офіційно враховувалося як післядипломна освіта, і ті оцінки, які виставлятиме Британський медичний журнал, зараховувалися українським лікарям”.
Британський медичний журнал співпрацює з Міністерством охорони здоровя України у напрямку впровадження Навчальної ініціативи підтримки клінічних рішень, шляхом надання українським лікарям доступу до двох найбільших навчальних ресурсів Британського медичного журналу – “BMJ Best Practice» і «BMJ Learning» («Найкраща практика «BMJ» та «Навчання з BMJ”).
“Уже сьогодні українською мовою доступно 285 тем та 89 навчальних модулів з різних галузей медицини. Програма розрахована на практикуючих та мотивованих лікарів, особливо на молодих фахівців. До грудня 2017 року три тисячі українських лікарів отримають доступ до ресурсу, а у подальшому є можливість залучити до цієї Навчальної ініціативи – до 16 тис. лікарів” – зазначила Олена Новичкова, керівник групи впровадження Навчальної ініціативи Британського медичного журналу в Україні.
Довідково: МОЗ України співпрацює з структурними підрозділами з питань охорони здоров’я та вищими медичними навчальними закладами щодо визначення кандидатів на посади радників з інституційної адвокації Британського медичного журналу, тих координаторів, які забезпечуватимуть надання кодів доступу до ресурсу лікарям, які забажають долучитися до Навчальної ініціативи.
Детальніша інформація про координаторів проекту у кожному регіоні буде оприлюднена на сайті Міністерства.
Ілюстрація Facebook BMJ Best Practice