Національний банк України презентував мобільний додаток “Українська гривня” (фото)

У Національному банку України 31 серпня 2017 року напередодні Дня знань та чергової річниці проведення грошової реформи в Україні студентам – майбутнім банкірам презентували мобільний додаток “Українська гривня”.

Цього дня головними гостями Національного банку стали студенти першого та п’ятого курсів Черкаського інституту банківської справи та Університету банківської справи (м. Київ) на чолі з ректором Університету банківської справи Тамарою Смовженко та викладачами цих університетів.

Виконуючий обов’язки Голови Національного банку України Яків Смолій, вітаючи студентів зауважив, що Національний банк України постійно модернізує та захищає українську валюту відповідно до вимог часу, утілює в ній максимально можливий спектр найсучасніших інноваційних світових технологій.

“Для новітньої економіки дуже важливими є знання споживача про фінансові продукти та вміння ними користуватися. Більше того, у сучасному світі фінансова грамотність – це природна життєва навичка, – наголосив Яків Смолій. – Сьогодні я пишаюсь тим, що, окрім історичного державницького контексту, ми можемо говорити про гривню мовою сучасності та захищати українця через надання відповідної інформації у доступній та зрозумілій для кожного формі. Фахівці Національного банку вперше розробили спеціальний мобільний додаток про захист гривні. І кожному з Вас наразі будь-який ґаджет допоможе познайомитись з українською гривнею ближче та дізнатися про понад 20 елементів її захисту”.

Директор Департаменту інформаційних технологій Національного банку України Володимир Нагорнюк наочно презентував, як саме цей додаток допоможе дізнатися про елементи захисту оновленої серії банкнот Національного банку України.

“В інтерактивній формі тут відтворено захисні ознаки з імітацією переглядання банкноти проти світла, відтворено кінематичний ефект, елементи, що відчуваються на дотик, зображення і написи, які можна побачити за допомогою збільшувального скла”, – пояснив Володимир Нагорнюк та додав, що також додаток містить відео огляди оновлених банкнот номіналом 100 та 500 гривень для детального вивчення.

Довідково: Мобільний додаток “Українська гривня це перший інноваційний інтерактивний продукт, який наочно та доступно ілюструє всі елементи захисту банкнот української гривні.

 До цього часу інформація про елементи захисту та зовнішній вигляд банкнот гривні розміщувалася виключно на сайті Національного банку та поширювалася лише у друкованому форматі (у відділеннях банків, поштових відділеннях, структурах державних органів тощо).

 Відтепер дізнаватися про захист українських грошей стало просто та зручно. Інформація є доступною для всіх користувачів мобільних девайсів.

 Розробку мобільного додатку здійснили фахівці Національного банку України (Департамент інформаційних технологій у співпраці Департаментом грошового обігу).

 Завантажити мобільний додаток “Українська гривня можна в App Store або Google Play. Також він буде доступним для  завантаження на сайті НБУ. Завантаження цього додатку безкоштовне.

 Незабаром Національний банк України планує представити англомовну версію мобільного додатку, що дасть змогу іноземцям, які планують відвідати України, попередньо познайомитися із зовнішнім виглядом та елементами захисту української валюти.

Джерело