Глава Уряду представив нового Голову Державного космічного агентства України (фото)

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман спільно з Секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олександром Турчиновим представили нового Голову Державного космічного агентства України – Павла Дегтяренка. Очільник відомства став переможцем відкритого кадрового конкурсу.

Представляючи очільника ДКАУ, Володимир Гройсман відзначив, що ключове завдання нового керівника – сформувати стратегію розвитку космічної галузі з урахуванням кадрового та технологічного потенціалу України.

Він також закликав Агентство до тісної співпраці із Радою національної безпеки та оборони України задля ефективного вирішення усіх викликів у сфері національної безпеки та оборони. А Уряд готовий знаходити ресурси, необхідні для належного фінансування космічної галузі на умовах «довіри і прозорості, коли кожна інвестована гривня використовується ефективно».

«Ми володіємо технологіями, у нас є відповідний кадровий потенціал, серйозна матеріально-технічна база, яка потребує оновлення і удосконалення. Ми маємо гарні визнані світом позиції у космічній галузі, тому сьогодні потрібне розумне управління галузі, виведення її з кризових явищ. Нам потрібно повернути славу нашої успішності, а для цього нам потрібно правильно побудувати систему управління космічною галуззю та підприємствами, які входять до цієї сфери, – наголосив Володимир Гройсман. – Ми очікуємо від вас якісних професійних дій, і нам треба розширювати горизонт планування, щоб могли системно відроджувати наше ракетно-космічне лідерство».

На цьому наголосив і Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов. Він очікує на результативну співпрацю із Агентством у питаннях розвитку космічної галузі та реалізації потужних оборонних програм, які дозволять залучити високі технології для забезпечення безпеки країни. Окрема увага – вирішенню проблем галузі, зокрема збитковості підприємств, та запровадженню механізмів залучення інвестицій. І першим кроком в цьому напрямку може стати політика Уряду в напрямку створення профільних концернів та науково-виробничих об’єднань.

Олександр Турчинов підкреслив, що сьогодні має змінитися сама роль Космічного агентства. Відомство має перетворитися з посередника між державним бюджетом та галузевими підприємствами на потужну проектну установу. “Ми пишаємося нашим космічним минулим, а наше завдання, щоб ми пишалися нашим космічним сьогоденням і майбутнім. І саме на це має бути скерована головна робота нашої космічної галузі”, – зазначив він.

У свою чергу новопризначений керівник Агентства Павло Дегтяренко запевнив, що на своїй посаді буде всіляко сприяти розвитку галузі. “Нас попереду чекає велика копітка робота за першочерговими кроками, які треба зробити: формуванням наступних дій, як тактичних, так і стратегічних, щоб подолати виклики, які зараз існують перед галуззю та агентством, щоб Україна зберегла і зміцнила свою присутність на світовому ринку ракетно-космічних технологій», – сказав він.

Джерело

Автори