Брифінг Євросолідарності: Правда, яку не хочуть чути «слуги народу» (фото, відео)

Останній пленарний тиждень року має бути присвячений армії – Ірина Геращенко

Останній пленарний тиждень 2024 року має бути повністю присвячений питанням забезпечення Збройних Сил України – про це на брифінгу заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Фракція, зокрема, вимагає створення парламентської ТСК щодо ситуації з бракованими мінами, а тимчасову спеціальну комісію з питань фортифікацій і дронів замінити на слідчу комісію.

«Наступний тиждень – останній пленарний тиждень ВРУ нинішнього року. На фоні дуже важкої ситуації на фронті, чергових скандалів щодо постачання Силам оборони неякісних мін, дефіциту дронів наша команда буде наполягати на тому, аби останній пленарний тиждень 2024 року і перші тижні 2025 року були присвячені темам безпеки і оборони», – зазначила Геращенко.

«Парламент має вийти з летаргічного сну і повернути контролюючу функцію. «Європейська Солідарність» спрямувала низку запитів і звернень до міністерства оборони, до уряду, до мінстратегпрому, до антикорупційних органів щодо поставок неякісних мін. Щоб розібратися, хто стояв за цими контрактами, назвати винних, провести розслідування, дати повну інформацію, чи були вони замінені – бо цілі напрямки фронту залишились без снарядів. І притягнути винних до відповідальності», – наголосила депутатка.

«Нас надзвичайно турбує ситуація з фортифікаційними спорудами. Я нагадаю, що саме наша команда першою відвідала лінію фронту, побачила реальний стан фортифікації. Ми отримали хейт з боку Банкової і їхніх медіа, але довели свою правоту. У контексті оборони країни якісні, сучасні фортифікації є питанням номер один. І тому ми наполягаємо, аби створена ТСК негайно отримала новий статус, була переформатована як слідча, аби там було посилено контролюючі функції і проведено повний аудит ситуації з фортифікаціями», – говорить Ірина Геращенко.

Вона також відзначила, що президент Зеленський врешті визнав: військовий ПДФО має залишатися підрозділам. «Але це не робиться через заяви в телевізорі, це робиться через законодавчі зміни. Ми їх будемо просувати першочергово, вимагаючи від усіх підтримки заяв президента Зеленського, бо не може бути так, що з телевізора одне, аь в парламенті відбувається інше», – зауважила співголова фракції.

«Окрема тема – це якість дронів від держави. Нам обіцяли, що 96,3 млрд грн будуть йти на закупівлю БПЛА. Насправді виконано за 10 місяців тільки 66,1 млрд грн. Ми маємо десятки й сотні скарг з усіх підрозділів щодо дефіциту цих БПЛА, а по- друге, що від держави часто приходять настільки неякісні дрони, що вони просто не злітають. І тому ми вважаємо, що слідча комісія має негайно розібратися, за якими критеріями купували ці дрони, хто стояв за цими поставками і хто понесе відповідальність за неякісні дрони», – зазначає Геращенко.

«З цього місяця всі українці відчують підвищення податків на 3,5%. Військовий збір має йти виключно на Сили оборони, виключно на фінансування армії. В цьому контексті ми вимагаємо створення спецфонду. Наша команда розробила відповідний законопроєкт», – повідомила співголова фракції.

«Ми також вимагаємо посилення контролю за якістю, дотримання технологічних стандартів на підприємствах-виробниках. Тому очевидно, що не може більше керівництво силових міністерств ховатися від парламенту. Останній пленарний тиждень року закінчується годиною запитань до уряду. Ми будемо вимагати, щоб учасниками години запитань до уряду були міністр оборони, міністр стратегічної промисловості, щоб вони дали відповіді і по мінах, і по дронах, і по планах на 2025 рік, і про роботу над помилками, аби це була серйозна і предметна розмова», – наголосила Геращенко.

Джерело

 

Ніна Южаніна: «Євросолідарність» реєструє законопроєкт, щоб зарплати посадовців не перевищували зарплат військових

У період воєнного стану заробітні плати чиновників та посадовців не можуть перевищувати грошове забезпечення військових на передовій – відповідний законопроєкт зареєстрували депутати з фракції «Європейська Солідарність». Як повідомила на брифінгу народна депутатка Ніна Южаніна, виняток може бути лише для рятувальників з ДСНС, які ліквідовують наслідки ворожих атак і витягують людей з-під завалів.

Южаніна також нагадала, що з початку цього року фракція пропонує внести зміни до кожного законопроєкту, щоб всі можливі грошові ресурси спрямувати на ЗСУ і дати кошти напряму військовим частинам.

«Починаючи з вересня, ми в кожен проєкт закону, який стосується державного бюджету або бюджетного кодексу, пропонуємо ті норми, які стосуються військового ПДФО і військового збору, його призначення і спрямування. Ми говорили, що всі кошти мають йти виключно в спеціальний фонд, бути закріплені виключно за такими розпорядниками, як Міністерство оборони, на конкретні програми, щоб не було можливості маніпулювання, використання цих коштів в інший спосіб», – нагадала Южаніна.

«Якщо держава справді живе розумінням перемоги, необхідності підтримки наших Збройних Сил, наші ініціативи мають бути враховані. Це терміново треба зробити для того, щоб виправити ситуацію. Давайте спрямуємо гроші на військові частини», – закликала депутатка.

«Абсолютно очевидно, що на період дії воєнного стану верхня зарплата, яка є в країні, – це зарплата військового, який захищає нас із вами. Тому ми реєструємо зараз проєкт закону про те, щоб заробітна плата всіх службових і посадових осіб, бюджетних установ, включаючи органи державної влади, органи місцевого самоврядування, нараховувалася в сумі, що не перевищує граничного розміру виплат військовослужбовцям, які беруть безпосередньо участь у бойових діях. 100 тисяч гривень на місяць. Пряма норма буде в законі про те, що це не стосується нашої служби цивільного захисту – рятувальників. Це люди, які тримають той же фронт всередині країни», – зазначила Южаніна.

«Це обмеження стосується при нарахуванні заробітної плати, грошового забезпечення народним депутатам, членам Кабінету міністрів, працівникам Офісу Президента, суддям, всім працівникам і службовим посадовим особам Національного банку України. Всім працівникам і службовим особам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами. Це БЕБ, ДБР та інші спеціальні органи, які отримують зарплату по своїм спеціальним законам. Ми говоримо про наглядові ради і взагалі всіх працівників, суб’єктів господарювання, 50 і більше відсотків, яких належить державі, тобто державні підприємства. Ці норми пропонуємо запровадити з 1 січня 2025 року», – сказала Южаніна.

Джерело

 

Ростислав Павленко: Україна досі не перейшла на військові рейки, треба зупиняти хаос в управлінні й корупцію

«Має бути ліквідовано хаос в управлінні, має бути ліквідована корупція і тіньові схеми. Має бути забезпечено чіткий пріоритет військових видатків і підтримки Збройних Сил і загалом Сил оброни України», – сказав Павленко.

«Забрали величезну частину коштів у місцевих громад, коштів, які сплатили військовослужбовці, які мають йти на оборону. Їх перекинули на ДССЗЗІ нібито на забезпечення дронами. Там один керівник отримав корупційну підозру, невдовзі другий керівник отримав корупційну підозру. А як знають усі, хто спілкується з військовими, – дронів як не було, так і нема. А якщо є, то загалом воно не працює в бойових умовах. Чому? Бо хаос і корупція», – обурився Павленко.

«Фонд Порошенка допоміг фронту більш ніж на 6 мільярдів гривень. І зараз червоні телефони, бо всі питають про нічні Мавіки. Ніде їх взяти», – констатує депутат.

«Створили Агентство оборонних закупівель, ніби правильний крок. Але питання, а скільки ж відсотків боєприпасів, виробів та іншого вдалося закупити і поставити на фронт? Хтось каже, що заскладні процедури – тоді чому ці процедури досі складні? Для того, щоб подолати хаос і корупцію, треба надати слово військовим. Треба дати військовим можливість брати пряму активну участь у здійснені закупівель», – вважає Павленко.

«Вже і президент Зеленський виходить на трибуну Верховної Ради, звертається до українців з промовою і каже, що треба збільшити бюджети бригад. І нам рапортують, що збільшилося на 5%, на 10%. Президент України має право законодавчої ініціативи. Він міг би показати свою державну волю, показати свою позицію. І тоді ми б не мали необхідності як головна опозиційна сила вимагати від парламенту звернути увагу на військові питання. Ми цього не бачимо від Президента, тому маємо наголошувати на цьому самі», – констатує Павленко.

«Перше: кошти від податку на доходи фізичних осіб, зібрані із військових, мають йти бригадам на здійснення закупівель. Чим ближче до війська здійснюються ці закупівлі, тим це простіше, прозоріше і ефективніше. І саме тому ми на цьому наполягаємо», – говорить Павленко.

«Друге: створити спеціальний фонд для забезпечення Збройних Сил. Туди має бути спрямовано все, що буде зібрано з військового збору, надходження від військових облігацій, інші надходження. Для того, щоб чітко розподіляти під парламентським контролем, під суспільним контролем, щоб кожна копійка йшла до військових», – говорить депутат.

«І третє. Фортифікації – це зараз життєво важливо, особливо зважаючи на ситуацію на фронті. Бо не людськими життями, а міцними фортифікаційними спорудами, мінними полями, працюючими засобами РЕБ і забезпеченими військами має триматися наша оборона», – резюмує Ростислав Павленко.

Джерело

 

Геращенко: Західні партнери вказують Україні на корупцію, управлінський хаос і нездатність влади до відповідальних рішень

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час брифінгу зазначила, що ініціативи щодо спрямування всіх коштів на потреби ЗСУ важливі не лише для України, а й для наших західних партнерів, які підтримують нашу боротьбу з російським агресором.

«Ми щойно повернулися зі Сполучених Штатів, де були парламентською делегацією на чолі з Петром Порошенком на надзвичайно важливому міжнародному заході – саміті Міжнародного демократичного союзу. Ключовим учасником цієї організації є Республіканська партія США. Ми мали зустрічі у Пентагоні, Держдепі, Конгресі, Аналітичних центрах та інститутах, які формують політики як республіканців, так і демократів, дуже добре орієнтуються у внутрішньополітичній ситуації в Україні, ситуації на фронті, наших проблемах. Наші ключові меседжі до американської сторони стосувалися збільшення поставок зброї, посилення протиповітряної оборони, надання Україні сигналу щодо членства в НАТО як ключової безпекової парасольки», – повідомила Геращенко.

«Натомість від партнерів на зустрічах ми чули 3 позиції. Перше – це корупція. Очевидно, що американська сторона буде наполягати на повному моніторингу і контролі за кожним доларом американських платників податків. Парламент має це усвідомлювати. Те, про що ми говоримо. Це – життєва залежність України від того, якою буде допомога нової адміністрації Трампа», – пояснює депутатка.

«Друге – це управлінський хаос менеджменту як загалом в країні, так і в Збройних Силах України. Створене агентство закупівель, закуповує дрони незрозуміло хто, кошти ПДФО мають йти на військових, але вони йдуть на дороги», – констатує Геращенко.

«Третє – українська влада має брати на себе повну відповідальність за те, що зараз відбувається в країні. І якщо нинішня команда не здатна інтелектуально, професійно, морально спланувати план майбутньої перемоги, негайно треба переформатовувати більшість і створювати Уряд національного порятунку, інакше біда», – резюмує Ірина Геращенко.

Джерело

Автор