«Україна отримує більше, коли не озирається на Вашингтон» (відео)
Олена Ремовська / Суспільне Новини
Філіпс О’Браєн — директор Школи міжнародних відносин та професор стратегічних досліджень Університету Сент-Ендрюс (Шотландія). Автор кількох книг із військової історії. Найсвіжіша з них вийшла незадовго до інтерв’ю Суспільному — вона називається “Стратеги: Черчилль, Сталін, Рузвельт, Муссоліні та Гітлер. Як війна їх сформувала і як вони вели війни”. Суспільне зустрілося з професором О’Браєном у Києві — на тлі операції України в Курській області, посилення наступу росіян на Покровськ та наближення президентських виборів у США. Філіпс О’Браєн — у проєкті Суспільного “Ремовська Інтерв’ю”.
Ви дивитеся на речі більш глобально і дійсно помічаєте ослаблення Росії в військовому плані. Але українці щодня потерпають від російських ударів. Тож нам поки що складно помітити, що російське військо дійсно ослаблене.
Але це інша армія, ніж та, яка вступила в бій 24 лютого 2022-го. Зараз вона ледь просувається на Донбасі. Це все ж зовсім інше. Зрозуміло, Україні від того не легше.
Тим, що українці так борються, вони врятували Західну Європу від важкого вибору. На початку великої війни Німеччина казала про Zeitenwende [цайтенвенде] — що Німеччина має змінитися, перейти в нову епоху. Чому німці так і не зробили цього? Тому що Україна так добре чинить опір.
Зміни, про які говорив канцлер Шольц, базувалися на ідеї, що росіяни швидко завоюють Україну і Європа отримає на кордоні Росію з її неймовірною армією. Той факт, що Німеччина досі не зробила нічого для Zeitenwende, насправді є таким собі химерним компліментом українському опору.
Не думаю, що європейці розуміють, що для них робить Україна. Або не розуміють це повною мірою. Але це те, що потрібно визнати. Бо майбутнє Європи залежить від того, що відбувається в цій війні.
Повний текст інтерв’ю читайте на сайті Суспільне Новини.
На заставці: Філіпс О’Браєн під час інтервʼю Суспільному, Київ, 10 вересня 2024 року. Фото: Суспільне Новини/Олександр Брамський