Два роки без Гліба Бабіча (фото)

Ти назавжди з нами у віршах, наших спогадах і назвах вулиць – Порошенко про перейменування в Миколаєві вулиці на честь Героя Гліба Бабіча

Одну з вулиць в рідному місті Гліба Бабіча Миколаєві назвуть на його честь. Про це написав Петро Порошенко у Facebook.

«Вулиці Героя Гліба Бабіча — бути! Тепер одна з них розташована в його рідному Миколаєві. Ми повинні були зробити це: стерти з українського міста частину російщини та увічнити пам’ять про справжнього Героя. Ми доклали максимальних зусиль, і нам це вдалося. Дякую Діні Барті за ідею, а миколаївцям — за рішення», – зазначив Петро Порошенко.

«Тепер, гуляючи цією вулицею, дорослі і діти згадуватимуть за що загинув чудовий друг, поет, воїн та філософ: за можливість кожного українця вільно ступати по своїй землі. Друже Глібе, ти назавжди з нами — у віршах, піснях, наших спогадах та назвах вулиць. Тепер не тільки в Києві, а й у твоєму рідному Миколаєві», – зазначив п’ятий Президент України.

Як відомо миколаївська громада підтримала перейменування однієї з вулиць на честь Гліба Бабіча.

Під час чергової поїздки на південь для передачі допомоги військовим Петро Порошенко зустрічався з ініціативною групою, яка запропонувала назвати на честь Гліба Бабіча одну з вулиць міста.

Ветеран війни проти російської агресії, співзасновник ГО «Res_Publika. Брати по Зброї», поет і громадський діяч Гліб Бабіч народився у Миколаєві, загинув у липні 2022 року біля Ізюма на Харківщині.

До 2019 року Гліб був командиром взводу 10-ї ОГШБр. Після 24 лютого 2022 року став бійцем сил ТРО Києва. Написав понад 500 пісень та віршів. Пісні на вірші Гліба Бабіча виконує гурт Kozak System – «Подай зброю», «Сила і зброя», «Досить сумних пісень», «Свобода наче любов», «Мольфар», «Ті, що тримають небо над Різдвом» та «Не покинь».Гліб Бабіч втілював в життя багато проєктів допомоги армії, зокрема останній його проєкт зі створення комплексу оптико-електронної розвідки «Локі». Комплекси оптичної розвідки, які спроєктував Гліб Бабіч вздовж лінії фронту, врятували багато життів українських воїнів.

Ветеранська організація «Res_Publika. Брати по Зброї» тепер носить його імʼя, а її учасники з початку повномасштабного вторгнення воюють на фронті.

У жовтні минулого року ініціативна група киян запропонувала перейменувати вулицю Канальну на честь Гліба Бабіча. У додатку «Київ Цифровий» відбулося голосування. У січні цього року Київрада ухвалила рішення щодо перейменування вулиці на честь Героя і Поета.

Джерело


Петро Порошенко

Два роки без тебе, друже, Гліб Бабіч…

Чомусь сьогодні вранці згадував, як ти вмів заливисто й нестримно реготати. У будь-якій ситуації бачити позитив і обертати проблеми на виклик.

Цей сміх для мене — часто орієнтир, коли емоції та обставини тиснуть. Я згадую, що в тебе, а отже і в мене і всієї нашої команди, ще є незакінчена справа — привести країну до перемоги.

Я обіцяю, друже, ми донесемо твій прапор.

І в українських містах з’являтимуться вулиці твого імені, а в школах вивчатимуть твої пісні й вірші.

Дуже тебе не вистачає…


Юрій Бірюков

У всіх наших дівчат вже давно є чорні сукні та блузки, а майже всі чоловіки команди Справи Громад зразка 2019 року носять однострій. Дашка подорослішала, в неї все під контролем, — ми страхуємо.

Знаєш, Лінтяй, було б здорово, якби ти повернувся б, – є багато нових завдань.
Але…

Сумую. Вже два роки. Це не дінеться нікуди.


Видавництво Білка

Два роки від загибелі Гліба Бабіча не відчуваються, як два роки, — одночасно і пара вічностей, і декілька днів. Однак за цей непевний часовий період близьким Гліба вдалося те головне, що тепер можливо — захистити його від забуття.

Твої поезії читають, і тепер усі вони звучать українською, як ти й хотів.
Пісні на твої слова не перестають співати.
Про тебе розповідають історії, а справи твого життя намагаються продовжувати.
Конкурс твого імені дав можливість закарбувати в літературі стільки нових імен, стільком дав поштовх повернутися до поезії чи творити далі, стількох підтримав…

Ми чесно не плачемо, але дякуємо за все.
Досить сумних пісень.

Автори
,