Санкції на часі. 07.07.2024
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій станом на 07.07.2024.
1. Росія втратила вбитими та важкопораненими від 462 000 до 728 000 солдат до середини червня, — це більше за передбачувану кількість російських сил вторгнення в лютому 2022 року.
– За останніми оцінками, приблизно 2% усіх російських чоловіків у віці від 20 до 50 років, можливо, були або вбиті, або важко поранені в Україні з початку повномасштабної війни.
– Втрати росії в Україні з 2022 року перевищують кількість втрат у всіх її війнах після Другої світової війни разом.
– Незважаючи на це, західні офіційні особи та аналітики припускають, що значні втрати навряд чи вплинуть на постачання росії живою силою в найближчій та середньостроковій перспективі.
2. У росії ввели режим надзвичайного стану у межах населеного пункту Підгоренського району Воронезької області, де почалися вибухи на складі боєприпасів після удару ЗСУ.
– Також перекрито ділянку дороги, що проходить через населений пункт. Йде евакуація людей до пунктів тимчасового розміщення.
3. Індонезія відмовилася заправляти літаки російських авіакомпаній.
– Російські авіаперевізники не можуть домовитися з аеропортами Індонезії про заправку літаків та обслуговування лайнерів.
– Через відмови в аеропортовому обслуговуванні не вдається налагодити багаторазово анонсовані прямі рейси на Балі, який минулого року відвідали понад 150 тисяч громадян рф.
– Індонезійські компанії та банки «як і раніше побоюються західних санкцій».
– Через це питання відновлення прямих перельотів «зависло» в повітрі, незважаючи на готовність російських авіакомпаній до рейсів і неодноразові обіцянки влади Індонезії.
– Переговори про прямі перельоти з росії на Балі тривають уже понад два роки. Державні авіакомпанії «Аерофлот» та «росія» ще 2023 року анонсували початок продажу квитків. Але безпосадкові рейси так і не з’явилися.
4. Підрив трьох ниток газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2» планувався ще у 2014 році, до входження Криму до складу росії та початку російської війни в Україні, пише Welt am Sonntag з посиланням на дані німецьких та міжнародних слідчих та спецслужб.
– За даними газети, слідчі вважають, що, з погляду розвідки, багато що говорить на користь того, що це була російська операція під хибним прапором.
– Сліди, залишені командою вітрильника, були зроблені навмисно.
– За даними польських розвідувальних кіл, організатором нападу вважається росія.
– Вважається, що Москва створила хибний слід, аби дискредитувати Україну.
5. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, ймовірно, прагне переключити увагу країн Заходу на можливі мирні переговори, аби підірвати європейську підтримку України. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
– «Зусилля Орбана, спрямовані на просування переговорів, ймовірно, є частиною його постійних зусиль, спрямованих на зміщення фокуса європейської уваги на обговорення мирних переговорів і відхід від дискусій про військову підтримку України. Орбан послідовно виступав проти і підривав зусилля Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні, і зміщення фокуса уваги Європи від військової допомоги сприяє досягненню цієї ширшої мети тепер, коли Угорщина головує в Раді ЄС», — йдеться у звіті.
– Прем’єр-міністр Угорщини продовжує позиціонувати себе як потенційного посередника для припинення війни в Україні, попри те, що путін відкидає посередництво або серйозні переговори.
6. В Ірані підключили російську систему “Мір” до місцевої Shetab.
– росія та Іран завершили інтеграцію платіжної системи «Мір» та іранської Shetab, сторони підписали угоду про використання національних валют для комерційних операцій.
– Банківські картки мережі Shetab можна буде використовувати у всіх банкоматах росії, громадяни Ірану зі своїх карток зможуть знімати рублеві банкноти.
– У російських громадян з’явиться можливість використати свої карти в Ірані.