Розуміння, чим далі, буде більше
В опитуванні КМІС (Київський міжнародний інститут соціології) щодо наслідків 5 років перебування Зеленського у владі найцікавіше навіть не повʼязування громадянами падіння економіки та погіршення стандартів демократії з діями влади. Цього розуміння, чим далі, то буде більше.
Є і оптимістичні сигнали. Попри низький рівень довіри до парламенту, більшість все ж підтримує не «президентську» форму правління, а якусь із форм, яка передбачає значну роль парламенту. Це в традиціях українського суспільства. Попереднім скликанням вдавалось відповідати на цей запит, знаходячи вихід із складних ситуацій.
Нинішньому скликанню теж уже скоро доведеться відповідати на питання управління країною, які стануть руба.
Для створення рятівного уряду професіоналів – Уряду національної єдності – вистачить і половини списочного складу «слуг».
Невдовзі кожен «слуга» змушений буде обрати, до якої половини належати.
Слухайте, виявляється, ми даремно переймаємося. Виявляється, в Україні всі всім задоволені.
Мобілізація провалена, кажете? Тарифи? Світло вимикають? Біженці всіма покинуті? Евакуацію не провели перед вторгненням? Вагнергейт? Смертність від КОВІД? Та фіг вам!
КМІС видав результати опитування, як змінилася ситуація за президентства Зеленського. І от що вийшло.
Як змінився рівень демократії? 19% сказали, що покращився, 29% – ситуація не змінилася, 11% – ситуація погіршилася через війну, 28% – ситуація погіршилася через дії влади. Погіршення демократії відмітили всього 43%. Але. “Не змінилося + покращилося + гірше через війну” – 59%.
Панове, про що ми говоримо? Які нафіг порушення прав людини?! Розслабтеся! Всі всім задоволені! ТЦК, смали!
Далі ще крутіше. Далі порахували думку громадян, як змінилася економічна ситуація. Результати такі. 17% – ситуація покращилася (!!!), 21% – не змінилася, 16,5% – погіршилася через війну, 23% – погіршилася через дії влади. Погіршення економіки відмітили 49% опитаних. Але знову таки, “Не змінилася + покращилася + погіршилася через війну” – 54,5%.
Про що ми взагалі говоримо? Всі балдіють! Уряд, не скромничай, нікому нічого не плати і підвищуй тарифи далі. Податкова, фас!
Ви ще питаєте, чому я не роблю трагедії з того, що ЗЕ не провів вибори? Агов! А ви здогадуєтеся, КОГО б обрали українці, якби вибори відбулися цієї весни?
Ви розумієте, що в разі виборів легітимність Зеленського була б закріплена на наступні п’ять років залізобетонно? Не те що зараз.
Звісно, питань до ЗЕ це не знімає. Але по факту ситуація от така.
І це результати КМІС – того самого, який перед вторгненням заявляв, що рейтинг “Слуги народу” упав нижче рейтинга “ЄвроСолідарності”. Дані КМІС як мінімум варто прийняти до відома.
Відтак, я повторюю те, що сказав раніше. Свою діжку лайна зелені мають зжерти до кінця. Аби виборці ЗЕ цілковито відчули наслідки і ЗЕмократії, і ЗЕкономіки і зеленої зовнішньої політики – “найкращого, що ми маємо”.
Бо інакше жах буде вічний.
Колаж: ОПУ