Санкції на часі. 25.05.2024

Володимир Омелян

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 25.05.2024.

1. У росії значно збільшилася кількість інвалідів.

– На обліку Фонду соціального та пенсійного страхування рф станом на грудень 2023 року стояло понад 466 тисяч росіян з інвалідністю, яким необхідне забезпечення кріслами-візочками, кріслами-стільцями з санітарним обладнанням та протезами нижніх кінцівок.
– Цей показник став рекордним за весь час ведення статистики з 2012 року.
– Якщо з 2013 по 2022 рік кількість людей, яким потрібне забезпечення засобами реабілітації, щорічно зростала не більше ніж на 7% і перебувала в діапазоні від 307 до 331 тисяч, то в 2023 вона збільшилася майже на 42% (більш ніж на 137 тисяч осіб ).
– Кількість росіян з інвалідністю, яким потрібні крісла-коляски, зросла на 81 тис. — до 292,4 тис. осіб, майже вдвічі зросла кількість тих, хто потребує крісла-стільця з санітарним оснащенням, — з 66,5 тис. до 101,6 тис. осіб. осіб, протези знадобляться 72,3 тис. росіян.

2. росіянам, які отримали електронні повістки, перестануть видавати закордонні паспорти за кордоном.

– МЗС рф планує заборонити консульським установам видавати закордонні паспорти громадянам, які отримали електронні повістки.
– Згідно з проектом наказу, підставою для відмови у видачі паспорта є «розміщення щодо громадянина, який підлягає призову на військову службу, повістки військового комісаріату в реєстрі спрямованих (вручених) повісток та встановлення заборони на виїзд із російської федерації — до виконання обов’язку з’явитися за повісткою до військового комісаріату».
– Аналогічна основа відноситься і до призовників строкової служби.
– Такі ж обмеження будуть накладені на фігурантів кримінальних справ, працівників, які мають допуск до держтаємниці, працівників держслужби, звільнених із військової служби раніше п’яти років тому, та банкрутів.

3. Найбільший китайський виробник камер відеоспостереження таємно втік із росії.

– Найбільший китайський виробник камер відеоспостереження, який забезпечував до половини постачання пристроїв до рф, таємно залишив російський ринок.
– Компанія Hikvision раптово припинила роботу, не попередивши про свої плани ні клієнтів, ні партнерів.
– Офіційний російський сайт Hikvision перестав відкриватися, її офіційну групу в соцмережі «Вконтакте» було видалено, а телефони перестали відповідати у всіх містах присутності.
“Hikvision несподівано для всіх практично повністю перестав відвантажувати свою продукцію і приймати замовлення на проектне та канальне обладнання”, – зауважили представники ринку.

4. Уряди ЄС погодилися внести дев’ять іранських організацій, а також міністра оборони Ірану Мохаммада-Резу Аштіані, до списку санкцій за постачання безпілотників росії .

– Угода, укладена між послами урядів ЄС у Брюсселі під назвою COREPER, буде оприлюднена Високим представником Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем після схвалення міністрами закордонних справ ЄС у понеділок 27 травня.

5. Бразилія та Китай закликають до проведення міжнародної мирної конференції, визнаної як росією, так і Україною, для обговорення пропозицій щодо припинення війни.

– Після зустрічі напередодні глави МЗС Китаю Ван І з Селсо Аморімом, головним радником президента Бразилії Луїса Інасіо Лули да Сілви, обидві країни випустили заяву, в якій виклали «спільне розуміння» щодо шляхів врегулювання російсько-української кризи.
– Це перший випадок, коли Китай підписує спільну заяву з іншою країною щодо війни.
– Китай і Бразилія, які разом з росією входять до групи БРІКС, загалом відмовилися виступати на чиємусь боці у війні, хоча Пекін, зокрема, надав важливий економічний і політичний рятівний круг для Москви, яка постраждала від санкцій.

6. Угорщина блокує схвалення Євросоюзом вилучення прибутку з заблокованих російських активів на військові потреби України.

– Країни ЄС кілька місяців обговорювали ініціативу задіяти для купівлі зброї Україні доходи від приблизно €190 млрд російських активів, що зберігаються на заблокованих рахунках у бельгійському депозитарії Euroclear, було досягнуто згоди надсилати приблизно €2 млрд на рік.
– Однак, як дізналася газета Financial Times, угорський посол на зборах у середу проголосував проти, тоді як рішення має бути ухвалене одноголосно.
«Зараз вони блокують усе, що пов’язано з військовою підтримкою України», — розповіло одне із джерел видання.

 

Фото: Hikvision

Автор