Санкції на часі. 28.04.2024
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій станом на 28.04.2024.
1. Спостерігається стагнація промислового виробництва та інвестицій в росії, експорт товарів продовжує погіршуватися, а прибутковість у більшості галузей промисловості падає.
– Центр макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування рф оприлюднив у суботу негативну оцінку, також попередивши про дефіцит імпортних комплектуючих і сировини.
– У своєму щомісячному аналізі макроекономічних тенденцій за квітень центр зазначив, що бачить ознаки погіршення багатьох показників наприкінці 2023 року та на початку 2024 року.
– Обмеження імпорту через санкції Заходу через війну в Україні та проблеми з платежами були додатковою перешкодою, оскільки деякі підприємства критично залежали від постачання компонентів і сировини.
– росія більше не може покладатися на доходи від енергоносіїв і дешеву робочу силу для економічного зростання через санкції щодо вуглеводнів і нестачу персоналу, йдеться в повідомленні.
2. Реєстр електронних повісток і військового обліку та заборона виїзду за кордон — в рф з 1 листопада діють нові правила для військовозобов’язаних.
– Електронна повістка буде вважатися врученою через 7 днів після розміщення в реєстрі повісток незалежно від того, чи побачив її там військовозобов’язаний чи ні.
– Окрім заборони виїзду за кордон будуть і обмеження з поводженням із нерухомістю та отриманням документів.
– Таку схему рф зможе використовувати під час нового проведення чергової хвилі мобілізації.
3. Російські спортсмени будуть негайно покарані в разі політичних висловлювань на Олімпійських іграх в Парижі. Про можливі заходи розповів президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах.
– Російські атлети, які будуть висловлювати свої політичні погляди на спортивних майданчиках, зокрема демонструвати знак Z, символ російської війни проти України, можуть бути вилучені з-поміж учасників.
– «Негайно буде відкрита дисциплінарна процедура і вжиті необхідні заходи та/або санкції. Аж до негайного виключення з Ігор», — запевнив Бах.
4. Китайські банки продовжують затримувати та повертати зовнішньоторговельні платежі російських компаній під загрозою вторинних санкцій з боку США.
– Не проходять навіть звичайні платежі, із росії гроші йдуть, а в Китаї банк-кореспондент затримує платіж і не пускає далі.
– Гроші повертаються навіть не за підсанкційний товар. Кожен платіж у китайських банків обробляється в ручному режимі, і вони запитують у контрагентів компаній рф транспортні документи.
– Якщо у цих документах китайський банк виявляє російських залізничних перевізників, які перебувають під санкціями, платіж повертається.
– Найменше питань у китайських банків виникає до платіжних агентів із бенефіціарами з КНР. Посередники можуть бути з Гонконгу, Киргизії, Казахстану, ОАЕ.
5. Туреччина планує укласти угоду щодо ЗПГ з компаніями США, аби зменшити залежність від рф.
– Туреччина, яка імпортує майже весь свій природний газ із рф, прагне створити “новий портфель поставок”, який зробить її менш залежною від будь-якого одного партнера.
– Туреччина отримає до 2,5 млн. тонн ЗПГ на рік завдяки довгостроковій угоді, яка обговорюється з Exxon.
– Цього обʼєму вистачило б для покриття приблизно 7% споживання природного газу Туреччиною минулого року.
– На росію припадає близько 40% турецького споживання ЗПГ. Москва також є найбільшим постачальником нафти в Туреччину.
– Комерційні умови угоди з Exxon все ще обговорюються, але 2,5 млн. тонн ЗПГ, що поставляються до Туреччини, наразі коштуватимуть близько 1,1 млрд. доларів.
– Анкара також зверталася до інших американських виробників природного газу щодо укладання угод про постачання ЗПГ, прагне “диверсифікувати” свої поставки природного газу до того, як деякі з її довгострокових контрактів із росією закінчаться у 2025 році, а контракти з Іраном – наступного року.
6. Для України існує три сценарії використання знерухомлених на Заході активів рф, повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська.
– Перший сценарій, «супероптимістичний», передбачає конфіскацію заморожених російських активів на користь України.
– Другий варіант, «нейтральний», передбачає вилучення доходів під позику, в такому разі доходи будуть нараховані за 10 років наперед, а виплачені вже зараз одним траншем.
– За песимістичного сценарію — лише поточне відрахування доходів, нарахованих від російських активів. Це максимум 5 млрд євро на рік.
– З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну США та союзники негайно заморозили 300 мільярдів доларів російських активів за кордоном, однак ці гроші залишаються невикористаними — більшість із них знаходяться у країнах ЄС та приблизно 5 мільярдів доларів — у США.