Ящик Пандори працює в обидва боки (фото, відео)
У ніч з 20 на 21 січня російське міноборони заявило про атаку українських БПЛА на три регіони рф. У Тулі, Орлі та Смоленську прогриміли вибухи. Традиційно росіяни відзвітувались про «все збили, жертв і руйнувань немає».
Але їхні ж місцеві пабліки повідомляють, що в порту Усть-Луга Ленінградської області загорівся термінал газової компанії “Новатек”, а у Тулі уражено військовий завод «Щєгловскій вал», який виробляє зокрема зенітно-ракетні комплекси “Панцир-С” і “Панцир-С1».
Якщо такі атаки стануть постійними і дошкульними, це буде ефективним аргументом для москви забиратися геть.
Але це вимагає масового виробництва далекобійних засобів ураження (безпілотних насамперед). І постійної їх модернізації, щоб випереджати дії росіян із захисту своїх обʼєктів.
Цікаве про “Шахеди”.
Ці баражуючі боєприпаси є клоном ізраїльської “Гарпії”. Тільки “Гарпія” повинна була полювати за РЕБом і ППО за допомогою пасивних РЛС на борту, а іранці зробили з цього дрона засіб для ударів по нафтодобувним виробництвам, нафтобазам, газовим і нафтовим терміналам.
Тобто зброя проти нафтодобувних країн. За відносно невеликій прайс ти наносиш дуже великі збитки. І в такому вигляді це дуже ефективна зброя.
Росія почала використовувати “Шахеди” проти України, забувши, що цей ящик Пандори працює в обидва боки. Ось тільки Росія, на відміну від України, є газонафтодобувною державою (бензоколонкою).
Термінал в Ленінградській області як би каже, що дуже скоро географія ударів буде розширюватися.
Ну добре, припустимо, пожежу на терміналі “Новатек” рашки загасили швидко (але це неточно). Що там горіло, до речі, – нафта чи скраплений газ?
Але ж цимес у тому, що коли вже наші безпілотники раз дісталися туди (1054 км від кордону України), так і далі діставатимуться.
А ця Усть-Луга, на хвилиночку, найбільший рашківський порт на Балтиці. І взагалі другий за розмірами морський порт в рашці. І значний обсяг торгівлі вуглецями йде саме через той порт.
А з урахуванням того, що новоросійський порт ще більш загрожуваний… Ну я прям не знаю. 🙂
* * *
Про значення порту в Усть-Лузі, до якого, як з’ясувалося, ми пречудово дотягуємося.
Свого часу, коли в топі була тема з обходом нафтових санкцій, про значення цього порту багато писали. Переважно звідти йшли танкери, які потім робили перевалку.
Про те, що він найбільший рашківський порт Балтики, я вже писала вище.
Як витікає з історії усть-лузького порту, це нова, вже суто РФ-ська затія. Заснували його десь напочатку нульових, але потужною розбудовою під нафту й газ вони перейнялися років зо 10 тому. До того вони возили мед з пінькою деревину з прокатом, вугілля, сірку. А потім, десь приблизно перед нашим Майданом, в добу “енергетичної наддержави” вкинули туди шалене бабло. Ну тобто там все свіже-свіжесеньке, це ми не совіцьке доламуємо, це вже вкладення хуйлячого товариства.
А зараз це здоровезний, за грубі гроші збудований порт із величезною інфраструктурою, з купою різних терміналів. Причому там наразі переважно все легкозаймисте – скраплений газ, нафта, сірка, вугілля. Палити – не перепалити, нашим безпілотникам там просто привілля.
Реальну його потужність станом на зараз я не знаю, але планувалося вийти на 2020 рік на обсяги вантажообігу 100 млн тонн на рік.
Чому його збудували в такій дупі світу? Адже Усть-Луга відпочатково – це задрипане селище менш як на 2 тис. населення. Так а тому, що там так звана Лузька губа – шматочок узбережжя Фінської затоки, який майже не замерзає.
Нормальний широкий вихід у Балтику, а з неї – в Атлантику, у рашків тільки з Фінської затоки. Але от притичина – затока переважно з листопада до квітня замерзає (через низку факторів, зокрема, доволі велику прісність води від стоку численних річок). А отой шматок, де Усть-Луга, – ні, і там можлива цілорічна навігація без криголамів і всього цього головняку.
Тому туди і вкинулися ресурсами. Це ж не лише термінали, це комунікації туди, логістика цих вуглеців, зокрема залізницею, днопоглиблювальні роботи в акваторії, Лузький морський канал, словом, купа всього.
А тепер, якщо цей порт, згруба кажучи, прострілюється, – його експлуатація стає дуже ризиковою справою. З огляду на займисті властивості основного товару, який йде тим портом.
Тому оцей обстріл нинішньої ночі – це от прям в м’якеньке, максимально болісне місце для рашків.
Безпілотники великого радіусу дії – це геймчейнджери. Завдяки ним московії можна завдати таких втрат, внаслідок яких вона не зможе продовжити агресію.
московія надто велика, щоб надійно прикрити всю територію засобами ППО. Стратегічних обʼєктів на кшталт нафтобази в Усть-Лузі тисячі. Виведення з ладу хоча б одного буде мати болючі наслідки. Знищення десятків – великі проблеми. Сотень – інфраструктурний колапс.
Сьогодні я думаю про бізнес, який витратив свої ресурси і час на розбудову української дронової програми. Сьогоднішній успіх Усть-Луга – це не тільки військові, а купа дотичних до виробництва дронів бізнесів.
Хотілося б, щоб держава Україна послала бізнесу такий сигнал підтримки, щоб у виробництво дронів інвестувало все більше людей. А самих дронів ставало в сотні й тисячі разів більше.
московія вразлива, московія має платити по рахунках.
Фото та відео: ЗМІ та тг-канали країни-агресора