Фінансова відповідальність рф має суттєво посилюватись
Днями ознайомилася з черговим матеріалом про економіку рф, підхід західних країн по застосуванню санкцій до рф та проблематику санкційних заходів.
На жаль, за півтора року війни очікування щодо падіння економіки рф не виправдались, і зараз держава агресорка-терористка продовжує заробляти не менше, ніж до 24 лютого 2022 року.
Більш детально можна ознайомитись за посиланням.
Головна мета санкцій – змусити росію припинити війну, тому санкції та фінансова відповідальність рф за злочини проти України мають суттєво посилюватись.
Про стан державного бюджету України за І півріччя вчора інформувала ВАС за наслідками матеріалів Рахункової палати.
Зверніть увагу на те, що частка видатків на оборону перевищила 50 відсотків загального обягу видатків (942 млрд грн із 1 трлн 786 млрд грн).
І тут важливим є наступне питання-виклик – це ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ.
Очевидно, джерелом фінансування відновлення країни мають стати конфісковані російські активи.
Ось нещодавні слова прем’єра:
“Ми пропонуємо компенсаційний механізм, міжнародний інструмент, який дасть можливість отримати кошти, необхідні для українського відновлення. Компенсаційний механізм буде складатися з трьох складових:
– компенсаційний фонд, куди, власне, будуть йти кошти, конфісковані у російських олігархів та росії як агресора;
– компенсаційна комісія, тобто міжнародна інституція, яка буде визначати, як ефективно використовувати кошти, куди їх спрямовувати;
– верифікований реєстр збитків”.
Наскільки готові наші партнери до таких кроків?
Минулого тижня офіційні особи ЄС зустрілись із країнами-членами, аби окреслити план запровадження податку на неочікувані доходи на прибуток, отриманий російськими фондами. Європейська комісія після обговорення з експертами усіх 27 урядів ЄС запропонує юридичний шлях переводу таких доходів у бюджет ЄС.
Очікується, що активи російського центрального банку, іммобілізовані у ЄС, дадуть приблизно 3 млрд євро неочікуваного прибутку.
Видання Bloomberg опублікувало інформацію, що Естонія планує передати заморожені активи рф.
Частину з 200 млрд євро (215 млрд доларів) у заморожених активах російського центрального банку деякі європейські лідери пропонують направити на відновлення України.
Естонія стане першою з країн ЄС, яка на законодавчому рівні реалізує конфіскацію підсанкційних фінансових активів, які належать російським підприємствам в Естонії, на суму близько 35 млн євро (37 млн дол. США).
Згідно з естонською схемою міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України, буде використовуватись як основа для експропріації підсанкційних активів.
Тож Естонія підштовхує блок із 27 членів до реалізації загальноєвропейського плану задля вирішення юридичних питань конфіскації підсанкційних активів.
Сподіваюсь, що приклад Естонії надасть імпульс для застосування фінансової відповідальності до рф, а Україна отримає ресурси для відновлення.