Брифінг ЄвроСолідарності про 4 роки роботи в парламенті (фото, відео)

Петро Порошенко: Зараз «Армія. Мова. Віра. ЄС і НАТО» дорівнює Україна

Чотири роки тому 21 липня 2019 року відбулися парламентські вибори. «Європейська Солідарність» відповідно до закону та політичної традиції прозвітувала перед виборцями про свою роботу за чотири роки парламентської каденції. Лідер «ЄС» Петро Порошенко зазначив, що за цей час стало зрозуміло: «Армія. Мова. Віра. ЄС і НАТО» – це не вузькопартійне гасло, а національна ідея українців.

«”Армія. Мова. Віра. ЄС і НАТО” дорівнює Україна», – наголосив Порошенко.

«Життя розділилося на «до 24 лютого 2022 року» і після. До 24 лютого нашими функціями був контроль влади і презентація власного бачення розвитку нашої держави. Але й тоді ми були єдиною політичною силою, яка боролася, щоб всі кошти, які вивільняються з Ковідного фонду, з дорожнього та інших фондів були спрямовані перед війною на ЗСУ», – нагадав Порошенко.

«Ще у жовтні-листопаді 2021 року ми презентували 50 – ти мільярдний законопроєкт, який передбачав доукомплектацію бойових бригад, створення стратегічних резервів, перевірку і замінування Чонгару, закупівлю нової техніки. Це могло б зупинити путіна. Дуже висока ціна заплачена за це», – зауважив Петро Порошенко.

«24 лютого 2022 року я потиснув руку Зеленському і наголосив, що зараз він не мій опонент, а я не лідер опозиції в класичному розумінні цього слова. Ми маємо об’єднатися і перемогти путіна. І наша фракція повністю рухається в цьому напрямку», – сказав Порошенко.

«Наш перший пріоритет зараз – Армія. Кожна копійка, включно з 33 мільйонами, які хотіли вкрасти на ганебних серіалах, мають бути передані армії. Наша команда і мій Фонд поставили до армії тисячу квадрокоптерів, більше сотні «Посейдонів», бо держава витрачає кошти на серіали. Ми поставляємо зараз 40 «Фоденів», які за півтори хвилини розвантажують и завантажують чи контейнер з артилерійськими боєприпасами чи підбиту техніку. І багато, багато іншого», – наголосив Порошенко.

«Ми будемо ініціювати законопроєкти, щоб передавати армії кошти з непрофільних державних видатків, включно з 2 мільярдами на «єдиний марафон». На дрони, на системи розмінування, на системи протиповітряної оборони і на засоби радіоелектронної боротьби, яких так не вистачає на фронті. На бронетехніку», – говорить п’ятий Президент.

«У Верховній Раді ми ініціюємо проєкти законів, які підтримують волонтерство і благодійність, відновлюють справедливість, в тому числі і по відношенню до бізнесу, захищають інвестиційний клімат, малий та середній бізнес. Ми не допустимо згортання реформ, які наблизили Україну до Європейського Союзу за часів нашої каденції. Зокрема, децентралізації, яка була визнана найуспішнішою реформою, і зараз намагаються її зруйнувати», – зауважив Порошенко.

«Ми не будемо мовчати, коли намагаються зруйнувати систему Прозорро і реформу державних закупівель, систему корпоративного управління, коли всі державні корпорації раніше були прибутковими, перераховуючи гроші до бюджету, а зараз стали банкрутами», – констатує Порошенко.

Він також наголосив, що треба якнайшвидше ухвалити закони, необхідні для отримання початку переговорів про вступ України в ЄС і для членства в НАТО.

«Я дуже сподіваюся, що ми зараз це зробимо, бо це підтримує український народ. І вже на Вашингтонському саміті НАТО наступного року ми отримаємо запрошення в цей єдиний блок, який дозволяє зберегти, захистити Україну і мир в світі», – переконаний п’ятий Президент.

«Нас у Верховній Раді небагато – 27 бійців, але чотири роки каденції підтвердили – ми парламентський спецназ. Наша сила – командність, де один за всіх і всі за одного. Де всі працюють в рамках спільної стратегії. Я пишаюся тим, що стою на чолі цієї фантастичної, фахової, патріотичної команди. Ми сконцентровані на вирішенні проблем, які дозволять реалізувати прагнення українського народу», – резюмує Порошенко.

Джерело

 

Ірина Геращенко: Завдання «Євросолідарності» – захищати Армію та прискорити вступ України в ЄС і НАТО

Дві з половиною тисячі партійців «Європейської Солідарності» сьогодні в лавах Сил оборони – про це під час звіту «ЄС» повідомила співголова фракції Ірина Геращенко.

«51 партієць, в тому числі серед них дуже близькі наші друзі, наші колеги, депутати місцевих органів влади, загинув на фронті. Серед них і колишні депутати, наш колега Олег Барна. Ми не маємо права зрадити їх пам’ять. Тому будемо робити все для того, щоб в Україні дійсно була демократія, свобода слова і ми рухалися до ЄС і НАТО», – сказала Геращенко.

«В суспільстві популярна така фраза: «от повернуться хлопці й дівчата з фронту – наведуть лад». Це дуже інфантильна позиція. Ми знаємо наше завдання – сьогодні і щодня працювати на те, щоб армія була захищена, щоб там були нормальні зарплати, нормальні соціальні виплати, щоб там була відпустка 30 днів. Щоб та волонтерська допомога, яка передається, в тому числі машини з правостороннім кермом, ставилися на облік – це все наші здобутки», – констатує депутатка.

«Після вимоги «Європейської Солідарності» щодо відставки Ткаченка, а також того, що там потрібно розібратися з діяльністю цього міністерства, як і Шкарлета, ці відставки відбуваються. На жаль, маємо чотири роки мовчазного парламенту, який просто втрачає свою суб’єктність – але як є», – зауважує Геращенко.

«Я буду говорити про майбутнє. Наша команда планує зробити все для того, щоб цього року розпочалися офіційні перемовини для членства України в ЄС. Тому в порядку денному мають стояти і закон про Конституційний Суд, який ми подавали ще півтора роки тому. І закон про антимонопольне законодавство, тому що це забезпечить боротьбу з олігархами. Ми зробимо все для того, щоб олігархів з бюджету України не годували прості громадяни. Сьогодні 2 мільярди гривень йдуть на олігархічні телеканали. Ми запитуємо виборців не тільки «Європейської Солідарності», а й кожного українця: а ви за це підписувалися?», – обурилася Ірина Геращенко.

За її словами, канал «Рада» має транслювати засідання Верховної Ради, має бути підзвітність і прозорість парламенту, і журналісти повинні повернутися в кулуари ВР.

«Ми зробимо все для того, щоб в Україні було не тільки міністерство ветеранів, а й ветеранська політика. Бо ми будемо країною ветеранів, і несправедливо, що сьогодні цим ніхто не займається. Ми сьогодні країна безіменних героїв. Тому що «герої» – якийсь Поворознюк, який з «вагнерівцями» може змагатися хіба що по кількості матюків у прямому ефірі. Але в «марафоні» немає людей, які реально сьогодні воюють, віддають своє життя за Україну. Ми зробимо все для того, щоб їхню пам’ять вшанувати – незалежно від партійних прапорів. Тому що в окопах люди не говорять про те, хто за кого голосував, хто кого підтримує, там всі працюють під одним прапором – під українським. Так само як і наша команда «Європейської Солідарності», – наголошує співголова фракції.

«Для нас висока честь і довіра працювати ці чотири роки під нашим мандатом. Щодня ми пам’ятаємо про Армію, Мову, Віру, ЄС і НАТО. І зробимо все для того, щоб ця наша передвиборча платформа, яка тепер об’єднала країну, була реалізована», – резюмує Ірина Геращенко.

Джерело

 

Артур Герасимов: У нашій фракції 27 штиків, але ми не раз в парламенті добивались неможливого

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов під час звіту за 4 роки каденції у Верховній Раді дев’ятого скликання сказав, що 27 народних депутатів дійсно виявились справжнім парламентським «спецназом».

«27 штиків. Фракція монобільшості – приблизно 240 чоловік, але завдяки професійності і державницькій позиції наші 27 народних депутатів дуже часто в цьому парламенті робили дива. З першого дня ми боролися за справедливість, ми продовжували нашу боротьбу за Армію, сектор безпеки і оборони. З першого дня ми боролися за захист демократії, збереження реформ і проти узурпації влади», – констатує Герасимов.

Він нагадав, що саме «Європейська Солідарність» разом із громадськістю не дала владі перетнути червоні лінії в 2019 році. «Ми відбили безліч нападок на мову і культуру за 2020-2021 роки, ми активно боролися проти «п’ятої колони», ми активно піднімали питання крадіжок з ковідного фонду, на дорожньому будівництві», – зауважив депутат.

«24 лютого 2022 року вся фракція залишилася на місці і активно працювала в парламенті. Між іншим, ініціатива зібратися вранці 24 лютого саме в пленарній залі парламенту – це була ініціатива «Європейської Солідарності». А виконання Гімну народними депутатами на початку кожного засідання, що зараз вже стало традицією, запропонував Володимир В’ятрович 24 лютого 2022 року», – повідомив Герасимов.

«Ми тримаємо єдність, і наша єдність завжди буде заради перемоги, заради армії, заради шляху в ЄС і НАТО. Але єдності не буде там, де яйця по 17 грн, де зникають десятки мільярдів гривень, спрямовані на закупівлю озброєння, де кладуть асфальт замість допомоги ЗСУ», – застеріг співголова фракції.

«Що може бути важливішим, ніж підтримка бійців і офіцерів сьогодні? У 2023 році ми змусили зняти 2 млрд з ПДФО і спрямувати на підтримку ЗСУ, яке хотіли розпиляти. Ми змусили повернути 30 тис виплат значній частині військовослужбовців і ще продовжимо цю боротьбу. Ми змусили проголосувати про відпустки. І зараз боремося за багато інших питань підтримки армії», – констатує Артур Герасимов.

«Попереду дуже багато роботи – заради перемоги, збереження України і нашої національної ідентичності, заради того, щоб шлях до ЄС і НАТО був якнайкоротшим. І ми зробимо все для того, щоб це прийшло до нас якомога швидше», – резюмує Герасимов.

Джерело

 

Володимир В’ятрович: Ми добилися відставки ідеолога «єдиного марафону» Ткаченка і продовжимо боротись за заборону московської церкви

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович під час звіту фракції за 4 роки каденції ВР дев’ятого скликання нагадав, що одним із завдань був захист здобутків гуманітарної політики, впровадженої з 2014 по 2019 рік. В’ятрович зазначив, що після Революції Гідності країна під керівництвом президента Порошенка зробила справжній історичний ривок у політиці зміцнення національної ідентичності.

«У 2019 році наші здобутки опинилися під загрозою політиків, які заходили у парламент під гаслом «какая разніца». Нам довелося докласти дуже багато зусиль для того, щоб зупинити спроби змінити закон про застосування української мови як державної і закон про декомунізацію. Ми відстояли ці ключові для нашої команди і країни закони. Часом нам доводилося звертатися і до громадськості, часом це виливалося у масштабні громадські протести, коли люди виходили разом з нами захищати ці дуже важливі для країни закони. Але врешті-решт ці закони продовжують функціонувати», – констатує депутат.

В’ятрович також зауважив, що після 24 лютого 2022 року вдалося продовжити зміцнення політики національної ідентичності.

«Скандально відомі міністри, такі як міністр освіти Шкарлет, подали у відставку Нарешті йде у відставку міністр культури та інформаційної політики Ткаченко, один з творців «Єдиного марафону», який перетворився в інструмент придушення свободи слова в Україні», – зазначає депутат.

«Саме після 24 лютого 2022 року було ухвалено надзвичайно важливий закон з нашої ініціативи, який продовжує процеси декомунізації, це закон про деколонізацію. Цим парламентом було ухвалено закон, яким забороняються музичні продукти держави-агресора, книжки держави-агресора. Я дуже радий, що було ухвалено закон, який підтримує українську книжку, українське книговидання і українське книгорозповсюдження. Радий, що цим парламентом було ухвалено рішення про кращі пенсії для тих, хто боровся за Незалежність. Насправді ми зробили багато для зміцнення української національної ідентичності саме тепер, коли війна переросла в повномасштабну війну, бо прекрасно розуміємо, що крім всього іншого це війна за ідентичність», – вважає Володимир В’ятрович.

«Але попри ці здобутки є ще що робити. Одне з надзвичайно важливих питань – це припинення діяльності в Україні російської православної церкви. Законопроєкт, який має врегулювати це і поставити крапку в існуванні «п’ятої колони» на території України, наша фракція подала до парламенту ще в кінці минулого року. Цей законопроєкт був підтриманий комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики і, на жаль, досі не ставиться на порядок денний парламенту. Але ми будемо продовжувати дотискати, бо вважаємо, що це теж надзвичайно важливий елемент національної ідентичності, а відтак і національної безпеки. Впевнений, що нам це вдасться, ми робимо Україну сильнішою і наближаємо її до перемоги», – резюмує Володимир В’ятрович.

Джерело

 

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Курс України на членство в ЄС і НАТО – це наш реальний шанс, і не маємо права його змарнувати

Членство України в Європейському Союзі і Північноатлантичному Альянсі є стратегічною метою, над якою має працювати весь парламент – про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», Голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе під час звіту фракції за 4 роки каденції у парламенті 9-го скликання.

«У 2019 році наша політична команда в парламенті за ініціативи президента Порошенка ухвалила рішення про те, що членство в Європейському Союзі і Північноатлантичному Альянсі є стратегічними цілями для української держави. Тоді багато хто вважав, що це акт політичного піару, але ми бачили, як саме це рішення стало реальним запобіжником проти зміни курсу протягом усіх цих років», – констатувала Климпуш-Цинцадзе.

«Ми ще у 2019 році напередодні саміту НАТО у Лондоні наполягали на тому, що Україна має подати заявку на членство якраз на базі цього рішення, яке було внесене в Конституцію. Тоді наші опоненти говорили – мовляв ніякої додаткової заявки нам більше не потрібно. Наш професійний підхід виявився аргументованим, і в 2022 році Україна подала заявку на членство в Північноатлантичному Альянсі», – нагадала депутатка.

«Я вдячна команді «Європейської Солідарності», яка на етапі входження в парламент дев’ятого скликання відстояла комітет з питань інтеграції України з ЄС і делегувала мене очолювати цей комітет. Сьогодні ми разом з Петром Олексійовичем працюємо у цьому комітеті, відстоюючи наші євроінтеграційні завдання, які стосуються виконання Угоди про Асоціацію, а також нових речей, яких нам спільно вдалося добитися», – зазначає Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Наша команда, маючи високий рівень розгалужених міжнародних зв’язків, з 24 лютого 2022 року активно включилася в захист держави через взаємодію з нашими партнерами. Ми переконані, що наш впевнений аргументований голос додав до голосу України, яка була почута нашими партнерами щодо забезпечення України зброєю, гуманітарною, фінансовою, економічною допомогою, розвитку санкційного режиму і тиску проти російської федерації, проти білорусі», – говорить депутатка.

«Ми дали сотні інтерв’ю міжнародним медіа, пояснюючи, що відбувається з атакою російської федерації на Україну. Ми використали свої зв’язки і в рамках членства нашої політичної сили Європейської Солідарності в Європейській Народній Партії, Міжнародному демократичному союзі. Наші депутати ефективно працюють і в Парламентській Асамблеї Ради Європи, Парламентській Асамблеї НАТО, Парламентській Асамблеї ОБСЄ і в Міжнародному Парламентському Союзі. Ми активно просуваємо наш порядок денний через Парламентський комітет Асоціації, через зв’язок з Європейським Парламентом. І зараз ми продовжуємо працювати над тим, щоб перемовини щодо членства України в Європейському Союзі були відкриті вже цьогоріч. А для цього ми мусимо не тільки працювати з міжнародними партнерами, а й максимально мобілізовувати наших колег у парламенті України для того, щоб виконати сім умов, які супроводжували рішення про кандидатство», – нагадала народна депутатка.

«Я дуже сподіваюся, що через наші ініціативи, поправки, вдосконалення, які ми пропонуємо, нам вдасться виконати ці умови якісно для того, щоб Україна не змарнувала цей шанс, це вікно можливостей. Шлях перед нами ще великий, але наша професійна команда буде далі якісно працювати для України і українців», – резюмує Климпуш-Цинцадзе.

Джерело

 

Ніна Южаніна: Чотири роки ми в парламенті захищаємо Армію і економіку – як роботодавців, так і людей праці

Інвестклімат нашої держави є одним із складових перемоги – про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна під час звіту за 4 роки каденції парламенту дев’ятого скликання.

«Тому ми будемо захищати економіку – як роботодавців, так і людей праці. Всі чотири роки в парламенті ми були тією політичною силою, яка захищала реформи попередніх років, і громадян, і бізнес від тиску та несправедливості», – нагадала Южаніна.

«Нам вдалося захистити малий і середній бізнес під час боротьби з ковід-19, спростити процедури забезпечення громадян і заклади охорони здоров’я, надати додаткову фінансову підтримку людям, які потребували дороговартісного лікування. Після початку повномасштабного наступу на нашу країну – це захист волонтерів, забезпечення можливостей для благодійників, які спрямували зусилля на підтримку ЗСУ, через зміну податкових і митних правил. Ця робота продовжується», – констатує Южаніна.

«Нам вдалось змінити ряд норм, що стосувались Міністерства оборони як основного розпорядника коштів, для забезпечення ЗСУ. Вдалося не допустити втрату бюджету. Яка могла статись через зменшення податків для грального бізнесу, через надання додаткових несправедливих пільг, через звільнення від сплати військового збору власників офшорних компаній. Наша принципова позиція забезпечила мільярди додаткових надходжень в бюджет», – зазначає народна депутатка.

Також вдалося зупинити погіршення податкових, митних і інших процедур для бізнесу, – повідомила Ніна Южаніна.

«Ми зупинили впровадження ряду корупційних та дискримінаційних механізмів. Але є питання і проєкти, щодо яких нас досі не почули – щодо стабільності і прогнозованості податкового законодавства, щодо спрощення процедур для бізнесу, щодо захисту прав платників та сервісні опції для платників податків. Окремої уваги заслуговує найбільша проблема для бізнесу – масштабне блокування податкових накладних. Внаслідок спотворення системи, яка мала боротися з порушниками законодавства, більшість добропорядних платників страждає від зупинки діяльності і вимивання обігових коштів. Така ж проблема з автоматичним відшкодуванням ПДВ», – констатує Ніна Южаніна.

«Це питання, над якими ми працюємо щодня для того, щоб прибрати цю несправедливість, яка досягла величезних масштабів в останній рік», – наголосила вона.

«Починаючи з бюджету на 2020 рік, ми працюємо над тими статтями видатків, які б можна і потрібно було спрямувати на посилення спроможності ЗСУ. Ми дуже просили ухвалити в залі проєкт закону від 24 січня 2022 року, де наша політична сила запропонувала додаткових 50 млрд грн. спрямувати виключно на підсилення спроможності наших ЗСУ. Це дало б набагато більше можливостей бути готовими до широкого наступу вже через місяць 22 лютого 2022 року», – вважає Южаніна.

«В останньому проєкті закону, який стосується змін до бюджету на 2023 рік, ми пропонуємо перерозподілити додаткові кошти, без яких можуть обійтися певні розпорядники, це 90, 7 млрд грн, спрямувати їх туди, де вони найбільш потрібні», – зазначає депутатка.

«Починається п’ятий рік роботи в парламенті. Нам треба мати чітку програму захисту внутрішнього інвестора, захисту нових можливостей для нових інвестицій, яких буде вкрай потребувати наша країна. Ми докладемо всіх зусиль для того, щоб економіка України була однією із складових нашої перемоги», – резюмує Ніна Южаніна.

Джерело

Автор