Різностороння робота та особливий підхід до кожного гвардійця у капелана в/ч 3035

«Душпастирська робота з військовослужбовцями – це нелегка справа і до неї, власне, має бути особливий підхід. Дивно сповідувати чоловіків, які так уперто і послідовно порушують майже усі Господні приписи, мабуть, ще важче доносити слово Боже до сердець молодих хлопчаків, яким лишень двадцять років», – висловлює думку капелан військової частини 3035 отець Діонісій.

Своїми методами роботи із бійцями ділиться він: «Молоді, амбіційні, інколи не по рокам начитані і розумні, часом вперті, віруючі і далекі від основ християнського віровчення… Завдання капелана не насаджувати своєї віри чи світогляду, а перш за все стати для кожного звичайним другом, відданою людиною, котра завжди вислухає і дасть слушну пораду. Кожен військовий священик до солдатів має свій особистий підхід, свою особливу методику спілкування і налагодження діалогу.

Щоденно кабінет священика відкритий для індивідуальних зустрічей з особовим складом. Будь-який військовослужбовець у свій вільний час може звернутися до духовного наставника частини, а той і кавою, і цукерками шоколадними пригостить, вислухає і надасть пораду.

Робота ж із группами бійців відбувається щонеділі у вихідні дні або в будні з окремими ротами. Заняття кожного разу проходять дуже цікаво і непередбачено. Одного разу священик всім лекцію захопливу прочитав, іншого фільм повчальний показував. Облаштувавши військову капличку, всіх запрошує помолитися.

Нещодавно з солдатами строкової служби проводив психологічні ігри, які спрямовані на згуртування та об’єднання коллективу, а ще влаштував справжній шаховий турнір. Щоразу заняття розпочинаються з молитви. А дружнє коло і вільне спілкування дозволяють кожному розслабитись і відчути себе не у військовій частині, де діє статут і суворі норми поведінки, а немов вдома зі своїми товаришами.

Тому солдати з нетерпінням чекають зустріч із капеланом з надією, що в нього є чим всіх здивувати.

Капітан Володимир Павлов

Джерело

Автори