Гільйотина для бізнесу

Ніна Южаніна

Ще раз про «вирішення» проблеми з блокуванням податкових накладних.

Через зміни, які уряд вніс до Постанови №1165 у жовтні 2022 року, 40,35% активного бізнесу зіткнулися з блокуванням ПН/РК. Ці дані оприлюднив бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

Так, за результатами дослідження Ради бізнес-омбудсмена, у IV кварталі 2022 року ДПС блокувала податкові накладні 65 188 бізнесам, при тому що у цей період активно працювало та подавало податкові накладні 161 550 платників податків!

За словами пана Ващука, відповідну постанову уряд не прокомунікував належним чином, і для багатьох підприємців нові правила стали несподіванкою.

А погіршило стан справ те, що зміни було внесено в той період, коли рф почала завдавати масових ракетних ударів по енергетиці.

Після січневих змін до роботи СМКОР, де була врахована частина пропозицій бізнесу, ситуація з блокуванням ПН/РК дещо покращилася, але скарг на систему поменшало несуттєво – наразі їх кількість перевищує 40% усіх скарг бізнесу, які надходять до Ради бізнес-омбудсмена, що свідчить про критичне значення цієї проблеми для бізнес-середовища.

Те, що підприємці дедалі частіше звертаються з наболілим не до ДПС чи профільного комітету, а до незалежного консультативно-дорадчого органу (створеного, до речі, за нашої влади в грудні 2014 року), свідчить також про відчай від ігнорування владою очевидного.

У Мінфіні й податковій впритул не бажають бачити проблеми, а «куратор ДПС» (він же речник ДПС Гетманцев) відверто хизується зменшенням показників блокування ПН/РК.

Тому ще раз звертаюся до партії влади: якщо ВИ неспроможні виправити систему (а ВИ неспроможні її виправити), цю гільйотину для бізнесу слід скасувати!

Хоча б на період війни. Але краще як явище, доки ДПС не очиститься настільки, що там працюватимуть люди, здатні до справжнього діалогу з бізнесом.

 

Ілюстрація: Freepik

Автори