Санкції на часі. 19.02.2023 (відео)
Надходження грошової виручки на росії у січні зменшилося на 36% в порівнянні з груднем. При цьому експортери продали на московській біржі лише $10 мільярдів виручки, що стало однією з причин послаблення рубля.
Це ознаки того, що санкції продовжують досягати мети – скорочення валютних надходжень, необхідних росії для критичного імпорту задля продовження війни, підтримки життєздатності економіки і будь-скільки прийнятного рівня життя.
Втрата цих позицій послаблює здатність хижака до агресії. Але тиск треба нарощувати. Бо тенденції в російській економіці необхідно підтримувати:
1. Єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс заявив, що влада ЄС заморозила активи російських підсанкційних фізичних та юридичних осіб на $21,5 млрд.
Євросоюз шукає способи передачі заморожених коштів Україні.
Це – перші кроки. Загалом активи рф, до яких може «дотягнутися» Захід, оцінюються у $300 млрд.
2. З початку повномасштабного вторгнення рф Німеччина заморозила російські активи приблизно на €5,3 мільярдів.
3. Російські інвестори отримали відмови від Мінфіну Бельгії щодо розблокування активів.
4. Raiffeisen Bank International, головна структура російського Райффайзенбанку, обмежила валютні розрахунки з усіма російськими банками, крім п’яти гравців.
Подібні рішення раніше ухвалював і німецький Deutsche Bank.
Ті західні фінансові інститути, які поки залишились на рф, сприятимуть її паралічу зсередини.
5. У магазинах рф скоротилася кількість побутової хімії, товарів для гігієни та засобів для догляду за собою, після відходу іноземних брендів – на 16,2% за 2022 рік.
Це найбільше падіння зі всіх категорій товарів. Першим руйнуються сфери, де рф найбільше безпорадна і імпортозалежна.
І далі ж буде.