Уряд має напрацьовані рішення з водозабезпечення Донбасу

Екологічна ситуація на Донбасі залишається проблемною. У першу чергу, це стосується водозабезпечення населених пунктів Донецької та Луганської областей. Основна загроза – бойові дії з боку російських терористів. Водогін проходить територією постійних обстрілів – Авдіївка, Донецька фільтрувальна станція, Волноваха. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Для пошуку шляхів вирішення проблеми, зменшення критичних зон у питанні водопостачання Донбасу в НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського» провели нараду. Запропоновано декілька проектних рішень щодо використання мембранних технологій очищення води з різних джерел, у тому числі й шахтних вод; встановлення байпасів у критичних зонах, які піддаються обстрілам; альтернативних джерел водопостачання регіону з річки Дніпро та Старокримського водосховища; збільшення дебету води річки Сіверський Донець; опріснення води з Азовського моря», – повідомив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив необхідність переходу КП «Вода Донбасу» від хлорного методу очищення води до сучасного мембранного. «Запропоновані рішення можуть бути впроваджені не лише у Донецькій, а й у Луганській області», – зазначив він.

До речі, питання водопостачання Донбасу нещодавно обговорювалося під час спільної поїдки в регіон заступника голови Верховної Ради Ірини Геращенко та депутатів Європарламенту. До напрацювання проектних рішень як на короткострокову, так і на довгострокову перспективу долучились міжнародні партнери з UNICEF Ukraine, проектні організації, які мають практичний досвід впровадження таких проектів, а також українські науково-дослідні інститути. Міжнародні партнери запропонували провести донорську конференцію для розгляду запропонованих рішень, на якій також буде створена донорська рада для можливості фінансування проектів.

Джерело

Усі відео