Влада житло не відбудовує

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Схоже, у влади виникли крупні проблеми. “Віслючок апокаліпсиса” до неї ще не прийшов, але здалеку владу вже погукав. І далі буде.

Видання “Дзеркало тижня” вибухнуло убивчим для влади матеріалом “Зруйноване відновлення. Чому українцям нікуди повертатися”. Суть матеріалу наступна.

Влада у питаннях відновлення житла, поруйнованого війною, наразі зробила велике НІ ЧОРТА. В Ірпені та Бучі, звільнених більше як півроку тому, всі обіцянки відновити житло провалені як такі. Ба більше. Не проведена навіть консервація тих будівель, відновити які до холодів влада не встигала. Тобто тепер на додачу до окупантів їх руйнуватимуть вітер, дощ, сніг та хурделиця.

У країні 129 тисяч об’єктів житлового фонду зруйновані війною, з яких 73 тисячі будинків зруйновані повністю. На відновлення цього житла влада виділила аж 1,5 мільярди грн, що становить неймовірну цифру – 5% від необхідного. Покинуті напризволяще мешканці цих будинків уже доведені до відчаю. Ситуація коливається на межі соціального вибуху.

Україна – не Росія, тут довго терпіти ніхто не буде. Я, звісно, розумію, що мономарафон зразу ж оголосить невдоволених громадян посіпаками Москви і знайде в протестах “руку Порошенка”. Але будинки це людям не поверне і людей не зігріє. Тому якщо не горітиме світло в домівках людей, горітиме рейтинг ЗЕ-найвпливовішого.

Які ж причини такого стану речей?

Ще у березні монобільшість проголосувала за перше читання законопроекту №7198, який мав зняти суперечливі питання щодо швидкої допомоги постраждалим. Перше читання проголосували, і… законопроект не прийнятий досі. Чому? Бо почалися розборки серед забудовників всередині самої “Слуги народу”. Просто нагадаю, голова партії “Слуга народу” і любителька гламурних прикрас Олена Шуляк – сама знатна бізнесвумен саме з будівельної сфери. А є ще групи, наближені до міністра Чернишова та до куратора ВеликБуду Кирила Тимошенка. От поки всі ці веселі люди виписують законопроект кожен під себе, українцям доведеться померзнути.

А як пояснюють ситуацію самі “Слуги народу”? Ну звісно, НАТО небо не закриває, вибачте, Захід грошей не дає на відновлення житла.

І все це в той час, коли монобільшість продовжує закладати в бюджет кошти на Велике Будівництво. Все вірно, на ВеликБуді можна непогано заробити. А “на людях, які страждають, маржу не відіб’єш”. Це цитата зі статті ДТ.

І от знаєте, мені чхати, з якого доброго дива “Дзеркало” раптом аж так прозріло. Може, справді совість прокинулася. А може, хтось із осіб, зацікавлених в правильному прийнятті законопроекту №7198, промотивував. Байдуже. Головне те, що відкривається все більше ознак, що 8 місяців від початку вторгнення влада лише пише відосики про президента з борідкою, у флісці і в кросівках. Бо автівки для ЗСУ купують волонтери, форму купують волонтери, ППО вдосконалюють волонтери, зброю і амуніцію надає Захід… А уряд і ОПУ займаються чим? Агов!

“Віслючок апокаліпсиса” наближається неухильно. Разом з пухнастим полярним звірятком. Коли прийдуть – пізно буде знімати відосики про те, як не втік.

P.S. Це перший мій допис на суто економічну тему, написаний від лютого 2022 р. Шанувальники ЗЕ мені дорікають, що я, критикуючи владу, допомагаю Москві? Та насправді вони мені цистерну німецького пива винні. Кожним дописом економічного змісту я владу б закопував, бо було за що. Але я мовчав. Бо війна. Власне, й зараз заспівав не я, а “Дзеркало тижня”. Наші вагові категорії не порівняти. Думай.Те.