Світова прем’єра українсько-італійського фільму “Ізі” з успіхом пройшла на фестивалі у Локарно

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко вважає, що посилення державної підтримки кінематографії сприятиме ренесансу українського кіно.

«Українські фільми, зняті в тому числі за державні кошти, посідають чільне місце на світових екранах. Українське кіно було гідно представлене на Каннському фестивалі, а режисер фільму «Межа» отримав Кришталевий глобус за найкращу режисерську роботу 52-го міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах», – сказав Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр розповів, що 8 серпня на кінофестивалі у Локарно з успіхом пройшла світова прем’єра українсько-італійського фільму режисера Андреа Маньяні «Ізі». Стрічка була також створена за підтримки ДержКіно України, Міністерства культури Італії та регіонального аудіовізуального фонду Фріулі-Венеція-Джулія. Виробництвом займалися компанії Fresh Production Group (Україна), Вartlebyfilm та Pilgrim Film (Італія).

«Прем’єра відбулась у найбільшому кінозалі Локарно, який вмістив в себе більше трьох тисяч глядачів. Стрічку номіновано одразу у п’яти номінаціях у конкурсній програмі «Конкурс справжніх кінематографістів», – зазначив він.

«Протягом останніх двох років ми суттєво посилили державну підтримку українського кінематографу. Лише в цьому році було виділено 0,5 мільярда гривень. Переконаний, що ми станемо свідками ренесансу українського кіно», – підкреслив Павло Розенко.

Він також нагадав, що 24 серпня запланована прем’єра ще одного фільму українського виробництва – стрічки «Червоний». Це екранізація однойменного роману Андрія Кокотюхи. Режисером фільму став Заза Буадзе. У головній ролі – Микола Береза.

Події картини розгортаються у 1947 році. Головний герой – воїн УПА Данило Червоний – потрапляє у сталінський табір, де йому доводиться пройти крізь пекло та нелюдські каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду та відчай. Попри це чоловік знаходить у собі сили протистояти репресіям начальника табору та робить спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання.

Джерело

Автори