«95 квартал» і телемарафон мають нести відповідальність за наклеп і підрив єдності під час війни (відео)

Ростислав Павленко

Оця ганьба в ефірі “єдиного марафону” замість чесної розмови, яку пропонують “Прямий”, 5-й і “Еспресо”. У день, коли рашисти вбили десятки наших захисників.

Автори і натхненники оцього… видовища вважають, що гиготіння і шельмування опозиції – це саме те, що єднає українців і допоможе перемогти агресора?

Чи думають, що те, що дозволило прийти до влади і що працює на росії, допоможе прикрити їх від запитань по суті і подовжить перебування на тепленьких місцях?

Це завдає єдності набагато більше шкоди, ніж будь-яка критика. Бо неповагу до глядача і неадекватність моменту не прикрити потоком матюччя і карикатурними фріками.


«Європейська Солідарність»

«95 квартал» в ефірі загальнонаціонального телемарафону поширив відвертий наклеп проти п’ятого Президента Порошенка, який спрямований на руйнування внутрішньої єдності в країні в умовах війни. Про це на брифінгу повідомили адвокати Порошенка. У зв’язку з цим адвокати подають низку запитів, хто і за чий кошт виготовляє цей телепродукт. Адвокати наголошують, що йдеться про підготовку відповідних судових позовів.

«Минулого тижня, того самого дня, коли ми дізналися про страту азовців у Оленівці, в етері Єдиного телемарафону була гумористична програма, так звана «Байрактар News», яку виробляє Студія «Квартал 95». В цій програмі вони виклали інтерв’ю Поворознюка, цей ролик на їх ютюб-каналі вже має 200 тис переглядів, де Поворознюк стверджує, що Порошенко вкрав в нього гроші – 30 млн. Ми як адвокати Порошенка висловлюємо його позицію і обурені тим, що на державні гроші, на гроші платників податків людей змушують дивитися таке лайно», – сказав адвокат Ілля Новіков.

«Тому ми сьогодні подаємо кілька запитів, метою яких є з’ясувати, що взагалі відбувається, чим займається Студія «Квартал 95», на які гроші? Чи з державного бюджету, чи з бюджету каналу «1+1», у слоті якого була ця програма, їм сплачують за розповсюдження наклепу. Чи це має стосунок до якихось офшорних компаній, бо ми не впевнені, хто власник цього ютуб-каналу», – зазначає Новіков.

«Складається таке враження, що повномасштабне вторгнення, велика трагедія, війна абсолютно не змінила гумор цих творчих персонажів. Вони все ще займаються не допомогою армії у боротьбі з агресором, а вишукуванням у різних нетрях різних сумнівних персонажів, які можуть щось таке погане ляпнути про Петра Порошенка, і потім цей непотріб вони просовують з чиєюсь допомогою в ефіри спільних марафонів, які транслюються за державні кошти», – зауважує адвокат Ігор Головань.

«Ми направили відповідні адвокатські запити, щоб з’ясувати, хто є авторами цього аудіовізуального твору, хто є режисером, оператором, сценаристом цього всього, що змушують людей дивитися на спільному марафоні. І головне – яким чином кошти платників податків витрачаються на таке лайно», – додає Головань.

«Нас дуже цікавить позиція Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, якої саме думки вони про цю ситуацію. Ми вже бачимо, що власник цього ютуб-каналу Студія «Квартал 95» починає відповзати, бо той ролик, який я згадував, який протягом цих вихідних називався «Скільки грошей Порошенко вкрав у Поворознюка» , зараз називається щось на кшталт «Що Поворознюк запитає в Зеленського після перемоги», – констатує Новіков.

«Після того, як ми це з’ясуємо для себе, ми будемо ухвалювати рішення про те, чи подавати позов і саме до кого. Я нагадую, що було б смішно судитися в Поворознюком, нас цікавить не він, нас цікавить виключно, на яких підставах і за чий кошт відбувається ця продукція в етері телемарафону», – говорить Новіков.

«Я думаю, що зараз той час, коли ця історія має стати відкритою і прозорою. І коли ми повинні всі розуміти, хто намагається підзаробити на нашій загальнонаціональній трагедії», – резюмує Головань.

Автори

,