Вбивства українських військовополонених росією – це ті самі концтабори часів Другої Світової

Ірина Геращенко

Вбивство українських військовополонених в Оленівці шокує. Невідома точна кільікість закатованих героїв. Ця спецоперація РФ не дарма проведена сьогодні, в день ССО. Кремлівська потвора любить кривавий «символізм».

Жахливі кадри про тортури і вбивство нашого військового – це підтвердження відомого і очевидного: наших полонених катують, б’ють, піддають жорстким тортурам, їм відрізають геніталії і кінцівки.

Я знала все це з 2014-го. Коли займалася звільненням заручників і використовувала всі міжнародні майданчики, аби донести світу правду про Росію і привернути увагу до звільнення полонених. Про зґвалтування в місцях несвободи, про створені на окупованих територіях концтабори.

Вчора, коли в парламенті голосували законопроект про обмін військовополонених, мені не дали слова озвучити поправки. Чому? Можливо тому, що зараз тема військовополонених замовчується, ми не знаємо прізвищ тих, за кого бореться Україна, ця тема рідко звучить в світових ЗМІ. Тим більше про полонених мовчать в марафоні.

Мій досвід говорить, що публічність часто зберігає життя в полоні. Якщо твоє прізвище на вустах світу – це шанс вижити.

Дивним чином зникли всі активісти, які в попередні роки вимагали всіх негайно звільнити.

Й досі не створено єдиний центр звільнення, хоч відповідні структури вже кілька разів анонсували що ось-ось. А родичі полонених обривають телефони різних гарячих ліній і центрів, замість отримати психологічну підтримку, допомогу і турботу.

Вбивство українських військовополонених в Оленівці – це грубе порушення Женевських конвенцій. І потребує негайної реакції МЗС, ОП, переговорної групи, яка брала відповідальність за вивід «Азовців» із території заводу, негайного скликання Радбезу ООН, звідки Росія має бути викинута рано чи пізно з ганьбою.

Це і відповідальність МКЧХ, який фактично самоусунувся і не має доступу до місць несвободи, де утримують наших військовополонених і незаконно депортованих українців.

Дії Росії, яка вбиває військовополонених – це ті самі концтабори часів Другої Світової. І тому Росія має бути визнана державою терористом. Негайно.

А Україна припинити нарешті замовчувати імена справжніх героїв, які має знати країна.

Автори