Вісті з фронтів. 27.07.2022

Костянтин Машовець

Отже, пазли потроху починають складатися…

Перш, ніж ми перейдемо завтра безпосередньо до сенсу та змісту того, що задумали зробити російські “пАлкАводцЫ”, аби потрафити своєму бункерному довбо*обу протягом наступної фази (періоду) війни, сьогодні обговоримо декілька моїх власних міркувань загального (військово-політичного) рівня.

1. Стає зрозумілим, навіщо у Кремлі нині виконують сольну партію танців з бубном на тему “… а давайте переговариваться…”. Якщо згадати, що будь-яки перемовини Кремль ЗАВЖДИ використовує як інструмент отримання “передиху”, то все стає на свої місця. Військово-політичному керівництву рф зараз потрібний час задля проведення стратегічного перегрупування військ, аби підготуватися для своїх подальших дій.

2. Очевидно, що спланувати, організувати та провести ЗРАЗУ ДВІ наступальні операції оперативного рівня, не кажучи вже про стратегічний рівень, командування російський військ тими силами та засобами, які є в його розпорядженні на сьогоднішній день, просто не спроможне. Більше того, навіть ведення більш менш вдалої оборони на тій кількості операційних напрямків, які існують на сьогоднішній день, складає для нього певні труднощі та трабли.

3. В такому разі перед російскими “арбатськими стратеХами” постає цілком закономірне питання – а як, бля, в таких умовах добитися поставлених політичним керівництвом цілей війни, що під острахом швидкої та урочистої “порки” неспинно вимагає від тебе верховне х*йло?

Правильно, скоротити кількість операційних напрямків, за рахунок чого трохи наскирдувати собі оперативних резервів (а може, й стратегічних). А далі – або перейти до стратегічної оборони на вже зайнятих рубежах, позиціях та територіях, намагаючись утримати їх у максимальних обсягах, або навпаки – спланувати, організувати та провести швидку, демонстративно-успішну оперативну (звісно, краще стратегічну) наступальну операцію на одному з операційних напрямків з великим втратами противника, яка б примусила впр України погодитись на закінчення війни на тих умовах, які запропонує Кремль.

4. І перше, і друге виглядає сьогодні, м’яко кажучи, неоднозначно через цілу низку факторів, про які, безперечно, у російському гш цілком “в курсе дела”. Там із великим задоволенням вже би закінчили цю війну, вивели війська й забули про кляту Україну.

Але головна проблема полягає не в цьому, а в тому, що називається терміном “політичне керівництво рф” (тобто бункерний довбо*об та його найближче оточення). Саме воно вимагає “перемоги за будь-яку ціну та при будь-яких обставинах” і, відповідно, штовхає своє військове керівництво до “активної стратегії ведення війни”, тобто… до її продовження будь-якими засобами.

Усю армійську фронду та тих російських “пАлкАводцеФ”, які мали бодай мінімально відмінну від х*йловської точку зору, бункерний довбо*об вичистив, причому вичистив так, що Герасімов та Шойгу, які у певний момент пішли на поводу цих своїх “незгодних”, перелякалися до усрачки, і тепер відсторонені від участі в прийнятті будь-яких більш-менш важливих стратегічних рішень.

Відтепер у російському військовому керівництві залишились нібито “искренне преданные и убеждённые” бовдури, які готові заради х*йловських задумок розбити собі башку. Звісно, що переважна їх більшість насправді просто “робить собі кар’єру” і в критичний момент або зрадять, або просто відстороняться від справи. І у військові історії людства це все вже було, починаючи з перського царя Дарія у війні з Александром Македонським, закінчуючи Гітлером та Садамом Хусейном.

Але справа не в цьому, а в тому, який варіант дій у стратегічному сенсі обере умовне “російське військове командування” для подальшої реалізації “хотелок” бункерного довбо*оба найближчим часом?

5. Для того, щоб усвідомити це, від “високих військово-політичних матерій” спустимося трохи нижче у просторі, та високі кабінеті гоу гш зс рф…

Що таке, за великим рахунком, оперативна служба у будь-якому штабі? Правильно, це своєрідний “складальний цех”, саме сюди стікається основний обсяг ДЕТАЛЬНОЇ інформації (причому не “масової”, а у вищої мірі РЕАЛЬНОЇ) про свої та ворожі війська, про ситуацію безпосередньо на конкретній місцевості, починаючи від настроїв місцевого населення, закінчуючи кліматичними даними та характером її рельєфу. Про інші умови та обставини, які сприяють або ускладнюють проведення тих чи інших видів бойових дій.

Іншими словами, оперативна служба у будь-який армійський структурі, де вона присутня, є САМОЮ ІНФОРМОВАНОЮ службою про реальний стан речей, навіть більше ніж власна розвідувальна служба. Але її головне призначення полягає все ж-таки не в тому, щоб бути самою інформованою, а у РЕАЛІЗАЦІЇ цього ексклюзивного обсягу інфи.

Для цього в оперативну службу будь-якого штабу, зазвичай, підбирають самих розумних офіцерів, схильних до аналітичного мислення, здатних робити вірні висновки з того обсягу інфи, яка до них потрапляє, і, відповідно, формулювати рекомендації та пропозиції своїм командирам та начальникам, які потім і стають основою, фундаментом рішень цього самого “командного складу”.

6. Ні ви, ні я, ні будь-хто ще не можемо зараз навіть приблизно окреслити обсяги та зміст тої реальної інформації, яка потрапляє до російських “операторів” з їхнього гш, щоб мінімально достовірно спрогнозувати зміст тих рекомендацій, які вони будуть надавати\надали своїм “пАлкАводцам”.

Але ми, шановні мої читачі, маємо можливість, у цьому сенсі, оцінити на рахунок змісту та характеру бодай мінімальну частку інформації, яку вони МОЖУТЬ отримати серед іншої інфи. Адже факт завжди залишається фактом, і його у сфері РЕАЛЬНОЇ інформації завжди важко тлумачити як НЕ факт.

7. Починаючи з позавчора по відкритих каналах у достатньо значних обсягах пішла цілком реальна інформація про значні, я би сказав, навіть такі, що “вибиваються” із звичних норм та стандартів, обсяги переміщення та перегрупировок російських військ як на території України, так й у районах рф, безпосередньо прилеглих до неї. Очевидно, що це “щось означає”.
Але що саме?
Куди, у якому обсязі і для чого вони рухаються?

Детально, з прикладами ми про це поговоримо завтра (могли би й сьогодні, але через певні обставини треба дочекатися саме наступного дня), однак перед цим я прошу вас подумати та висловитись у коментарях щодо РЕАЛЬНОЇ МОЖЛИВОСТІ втілення у життя, на ваш погляд, тих двох варінтів дій російського угрупування військ, яке нині залучене впр рф до участі в так званій “специальной военной операции”, і про які я написав вище.
Цікавить саме ваша власна думка:

Будуть намагатися наступати (якщо так, то де саме…?).
Або підуть в “стратегічну оборону”…?
Чи намагатимуться реалізувати щось “комбіноване”…?

При цьому прошу врахувати усе вище написане мною.


Шановні читачі!

Якщо вам подобаються мої тексти, то маєте можливість висловити власну прихильність до них у скрутний для автора момент не тільки “лайком”, але й фінансово… За що, буду щиро вдячний.

Ще раз підкреслюю, ЦЕ ВИКЛЮЧНО НА ДОБРОВІЛЬНІЙ ОСНОВІ, я до того нікого не примушую.

Реквізити:

4731 2196 1439 9123 карта Приватбанку

PayPal: oksanam83@gmail.com

 

Фото: Генштаб ЗСУ

Автори