Польща надасть Україні зброю на сотні мільйонів євро

Польща підписала з Україною найбільший для свого оборонно-промислового комплексу контракт за останні тридцять років. Про це у вівторок, 7 червня, повідомляє Новинарня з посиланням на сайт парламенту Польщі та заяву прем’єр-міністра Матеуша Моравецького.

“Понад 100 днів Україна переживає жорстоку агресію з боку Росії. Польща від самого початку підтримує свого східного сусіда… Ми підписуємо один із найбільших, якщо не найбільший, контракт на експорт озброєнь за останні три десятиліття – продаж зброї українцям”, – сказав Моравецький під час пресконференції на польському оборонному заводі Huta Stalowa Wola.

“Це перевірена часом зброя, зброя, яка є досить ретельно випробуваною, яка не лише пройде хрещення вогнем, а й, як ми зараз знаємо, буде дуже важливою зброєю на полі бою, найімовірніше, на сході України”, – додав він.

Глава польського уряду назвав завод у Стальовій Волі “однією з перлин у короні оборонної промисловості” країни та зазначив, що в підприємства ще є потенціал для розвитку.

“Але ми раді нині мати змогу продавати нашу зброю за кордон”, – підкреслив прем’єр РП.

Моравецький не розкрив деталей угоди, але, як стверджувало видання Dziennik з посиланням на джерела, йдеться про угоду на суму майже 3 мільярди злотих (майже 630 мільйонів євро) на постачання близько 60 польських самохідних артилерійських гаубиць AHS Krab на додачу до тих 18, які вже передала Польща.

Зазначається, що частину коштів на купівлю зброї у Польщі Україна отримала від Євросоюзу, частина буде направлена з українського бюджету. Польща витратить гроші від продажу зброї на збагачення свого виробничого потенціалу.

Джерело

На фото: польські самохідні артилерійські гаубиці AHS Krab

Автори