Китай обирає себе

Костянтин Корсун

Вона вже близенько: Китай фактично приєднується до технологічних санкцій проти Zапорєбріка. Лише такий висновок можна зробити з повідомлення Wall Street Journal про тихе, без гучних заяв, припинення поставок китайських компаній Lenovo та Xiaomi до скрєпостану.

Lenovo розпродає лише наявні на місцевих складах запаси, а Xiaomi вже кілька тижнів нічого не завозить до терористичної федерації.

Загалом у березні 2022 Китай зменшив поставки до країни-терориста: ноутбуків на більш ніж 40%, смартфонів – на 60%, а експорт телекомунікаційних базових станцій практично зупинився зовсім – падіння на 98%. А в Китаї, як усі ми розуміємо, подібні речі не можуть не бути погоджені з політичним керівництвом країни.

Про швидкий крах галузі комунікацій внаслідок «технологічних санкцій» спочатку плакалися своєму урядові самі скрєпоносні телеком-оператори, але пізніше Дядя Сем пожалів тамтешнє «насєлєнійє» і деякі санкції для телеком-галузі відмінив.

З власного технологічного виробництва в каZапстані лише кіберзлочинність та фабрики тролів, тому у цій ситуації було надзвичайно важливо, як Китай поставиться до поставок технологій до країни-парії, про що я писав у середині березня.

І тепер схоже, що позиція Піднебесної визначилася, і вона є цілком очікуваною: нічого не заявляти, продовжувати позицію «мизамір», але також не йти на конфронтацію зі Штатами, які у разі обходу санкцій можуть припинити поставки мікросхем та процесорів китайським компаніям. Тихенько припинити поставки. Між інтересами руZні та інтересами КНР, Китай обирає себе. Він завжди обирає лише себе, як, власне, і будь-яка інша країна.

Отже, у той час, поки ЗСУ успішно мінусує орків на фронті, технологічні санкції США не менш послідовно наближають технологічний колапс за порєбріком.

Слава нації, пZда російській федерації.

 

Ілюстрація  Альоша Ступін / Ігор Поночевний

Автор