Україна та Республіка Мальта зацікавлені у розробці спільних проектів в аграрному секторі

Україна та Мальта зацікавлені у створені спільного дистрибуційного центру для агро- та харчових продуктів.

Україна та Республіка Мальта зацікавлені у розробці спільних проектів в аграрному секторі, особливо в логістиці, які можуть бути вигідні представникам бізнесу обох країн.

Про це йшлось під час зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевой та Міністра економіки, інвестицій та малого бізнесу Мальти Крістіаном Кордоном.

«Незважаючи на те, що обсяги двосторонньої торгівлі в аграрній сфері між нашими країнами не є значними, ми бачимо потенціал співпраці в інвестиційній сфері. Враховуючи можливість поєднання стратегічного географічного розташування Мальти та наявних переваг країни в таких сферах, як інфраструктура та оподаткування, та нашою стратегією щодо диверсифікації агроекспорту» – заявила Ольга Трофімцева за результатами зустрічі.

За її словами, створення дистрибуційного центру може бути цікавим для окремих видів аграрної та харчової продукції, включаючи перероблену продукцію, яка експортується до країн Африки. «Для нас важливо сформувати конкретну бізнес-модель роботи такого дистрибуційного центру для української харчової продукції на Мальті, враховуючи всі економічні фактори. Такі, як наявні угоди про вільну торгівлю, наявні імпортні та експортні регулювання щодо окремих товарних груп та інші. Тому що основним принципом має бути привабливість такого проекту для двох сторін»,- відмітила заступник Міністра Ольга Трофімцева.

З метою пришвидшення реалізації даного проекту, домовились про створення двосторонньої технічної групи для напрацювання концепції бізнес-моделі дистрибуційного центру. Дана технічна група має надати свої пропозиції щодо бізнес-моделі протягом найближчого часу.

Довідково: Товарообіг, за результатами 2016 року, склав 1,116 млн дол. США. Експорт становив 0,954 млн дол. США. Ключові товари: зернові злаки; олія ;залишки і відходи харчової промисловості. Імпорт – 0,162 млн дол. США. Основа імпорту: спирт; шроти та інше;вина. Товарообіг за результатами 6 місяців 2017 року зменшився на 0,33 млн. дол. США і становив 0,638 млн дол. США. Експорт – 0,626 млн дол. США. Основа експорту: води натуральні та мінеральні; продовольчої борошномельно-круп’яної промисловості; м’ясо та субпродукти. Імпорт – 0,012 млн дол. США. Основа імпорту: шроти та інші.

Прес-служба Мінагрополітики

Джерело