Всі країни Заходу погодились відключити Росію від SWIFT – МЗС

Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що країни Заходу дійшли згоди щодо відключення РФ від платіжної системи SWIFT і почали підготовку до впровадження цієї санкції.

Про це глава української дипломатії розповів у Facebook, пише “Європейська правда”.

“Офіційне рішення ще не оформлене, але вже розпочалася технічна підготовка до ухвалення рішення та впровадження цієї санкції.

Ми гризли-гризли і вигризли. Працювала вся вертикаль української дипломатії – від президента України до аташе в українському посольстві”, – написав Кулеба.

Він подякував тисячам людей, зокрема, українській діаспорі, які тиснуть на свої уряди для підтримки цього рішення.

“Цю перемогу українські дипломати присвячують усім оборонцям України”, – додав Кулеба.

Невдовзі перед повідомленням Кулеби стало відомо, що Німеччина, остання держава ЄС, яка утримувалась від підтримки відключення Росії від SWIFT, погодилась на введення цієї санкції. 

Сьогодні також стало відомо про підтримку угорською владою жорсткішого пакету санкцій проти  Росії, у тому числі згоду карати Росію SWIFTом.

Джерело


Helgi Sharp

Що означає від’єднання системи SWIFT для Росії та кожного росіянина?

Система SWIFT іноді характеризується як “фінансова атомна зброя”. Якщо країну відключити від SWIFT, її міжбанківські платіжні операції значно ускладнюються, підривається здатність торгувати товарами та переміщувати валюти, розрахунок стає можливим лише готівкою.

Наразі російські банки не зможуть взаємодіяти з міжнародним фінансовим ринком. Російським підприємствам та фізичним особам, які мають банківські рахунки в країні, практично неможливо імпортувати та експортувати товари, брати позички та інвестувати. Тобто:

  • Ніяких карт;
  • Ніяких грошових переказів;
  • Жодного бізнесу з іншими країнами;
  • Жодних банківських операцій;
  • Amazon, Netflix, Apple, ebay і т.д. не приймають готівку, отже росіяни вже не зможуть користуватися цими сервісами;
  • Навіть поповнити мобільний рахунок буде важко.

Щогодини без SWIFT надпотужно руйнує економіку. Саме це чекає на Росію.

Автор