Під санкції США можуть потрапити особи з безпосереднього оточення Зеленського

Інформація про зміст розмови Байдена та Зеленського наразі поки що дуже скупа.

Поки що першим і найбільш повно розповів про подробиці цієї розмови А. Єрмак, що зайвий раз свідчить про те, що глава президентської канцелярії продовжує бути головним у зовнішній політиці в Україні. Адже Зеленський та його офіс були набагато лаконічнішими, а МЗС взагалі виявилося поза процесом.

Саме з вуст Єрмака ми вчергове дізналися, що Зеленський продовжує бути «найвеличнішим лідером світу», що телефонна розмова президентів була «дуже тепла, дуже відверта», а наприкінці Байден сказав такі слова: «Я впевнений, що у вас, пане президенте, є можливості, і я вірю, що ви зробите те, що ніхто до вас не робив у країні».

Найбільш цікавим, безумовно для широкої громадськості був би той (треба думати, найбільший) фрагмент розмови, де обговорювалися «реформи» Зеленського. Вірніше, їх відсутність чи імітація. Отой, коли, за словами Зеленського, «торкнулися перебігу внутрішніх реформ в Україні». Однак Білій Дім дипломатично промовчав щодо змісту цієї цікавої розмови, обмежившись п’ятьма пунктами:

  • глибоке занепокоєння США і союзників з приводу агресивних дій Росії;
  • рішуча відповідь «економічними та іншими заходами» у разі загострення;
  • непохитна відданість США суверенітету та територіальній цілісності України;
  • дотримання принципу «без України ніяких рішень чи дискусій щодо України»;
  • дипломатія є найкращим способом врегулювання конфлікту.

Не міститься жодних значимих подробиць і у офіційному прес-релізі від ОП. А Єрмак із Зеленським все одно не скажуть правди.

Опосередковано про зміст цієї розмови можна зрозуміти з «привіту», переданого Мінфіном США напередодні розмови.

США запровадили санкції проти Андрія Портнова і його фонду (див. «Санкції проти А. Портнова – один з найсильніших ударів західних партнерів по тіньовій команді Зеленського»).

Під санкції потрапив також колишній голова Конституційного суду України О. Тупицький. Той, який у співпраці з ОП зробив все для руйнування антикорупційної інфраструктури в Україні, побудованої за часів П. Порошенка.

Цим самим Зеленському було задано чіткий вектор розмови про внутрішньоукраїнські справи: США очкують від чинного президента позбутися російських агентів у своєму оточенні та припинити імітацію боротьби з корупцією.

А якщо і цей натяк не буде правильно зрозумілим, під санкції можуть потрапити вже представники найближчого оточення Зеленського.

Джерело

Автор