Чергові провокації російських окупантів (фото, відео)

В Чорному морі Росія провокувала українські військові кораблі

Ракетний крейсер «Москва» ВМФ РФ

Під час навчань у закритому Україною районі Чорного моря корабель Росії наближався до українських кораблів без дотримання правил. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на представника Української морської незалежної профспілки Бориса Бабіна.

Під час проведення стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля – 2021» в районі Чорного моря до українського військового корабля «Горлівка» наблизився корабель РФ, який почав з’ясовувати характер дій українського корабля каналом морського радіозв’язку.

Транспортний корабель «Горлівка» ВМС ЗСУ Катер Слов’янськ (P190) типу Island. Фото: Андрей Котляр

Корабель Росії наблизився без дотримання встановлених правил радіообміну, приховуючи свої позивний та належність.

Враховуючи, що попередньо біля району навчань спостерігалася діяльність російського великого десантного корабля «Саратов», українські військові моряки вжили необхідних заходів безпеки.

Надалі, у напрямку закритого району почав маневрувати російський прикордонний сторожовий корабель «Изумруд». Корабель «Изумруд» прослідував на перетин курсу українського патрульного катеру «Слов’янськ».

Втім через високу маневреність цього українського катера типу «Айленд» кораблі розійшлися по кормі на відстані однієї милі.

Російські кораблі продовжували залишатися біля району навчань.

Надалі десантний корабель «Саратов» та сторожовий корабель «Изумруд» проводили демонстраційне спостереження за українськими військовими.

Великий десантний корабель «Саратов» ВМФ РФ Сторожовий корабель «Изумруд» Росії (№354)

Пізніше з Севастополя до району українських навчань прибув флагман Чорноморського флоту РФ ракетний крейсер «Москва», демонструючи максимальний рівень загострення ситуації з боку Росії.

Нагадаємо, 24 вересня російські військові літаки залітали в зону, яку Україна зарезервувала для проведення навчань протиповітряної оборони.

Інцидент стався в районі проведення бойових стрільб зенітних ракетних військ ЗСУ в акваторії Чорного моря.

Джерело

 

Військові літаки РФ залетіли в зону стрільб українських ЗРК

 

Російські військові літаки залітали в зону, яку Україна зарезервувала для проведення навчань протиповітряної оборони. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Командування Повітряних Сил ЗСУ.

Інцидент стався в районі проведення бойових стрільб зенітних ракетних військ ЗСУ в акваторії Чорного моря.

Літаки Росії Су-24МР та Іл-20 кілька разів порушували заборонену зону над акваторією Чорного моря і заходили на курс повітряних мішеней ВР-3 «Рейс» саме тоді, коли їх мали збивати розрахунки С-300.

Варто підкреслити, що українські військові заздалегідь зарезервували повітряний простір над частиною акваторії Чорного моря та суходолу в Херсонській області на період проведення навчань.

Про це своєчасно були поінформовані Украерорух, який контролює використання повітряного простору, та Російська Федерація.

Однак, російське військове керівництво направило своїх льотчиків у закриту для польотів зону, де літають і знищують повітряні цілі українські зенітні керовані ракети.

«Керівництво РФ вкотре показало своє справжнє обличчя, демонструючи зневагу до країн-сусідів, міжнародних договорів та наражаючи своїх пілотів на небезпеку», – прокоментував полковник Борис Генов.

ЗРК С-300ПТ. Фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ

Нагадаємо, під час навчань «Об’єднані зусилля» розрахунки С-300, «Бук-М1», С-125 та «Оса» провели імітаційні стрільби по повітряних цілях ВР-2 «Стриж» та ВР-3 «Рейс».

У повітрі була створена обстановка, яка імітувала масований повітряний напад ворога. Ракетники одночасно відбивали авіаналіт та обстріл крилатими ракетами важливих державних об’єктів країни.

Також Збройні сили України провели бойові стрільби з зенітно-ракетного комплексу С-125 М1 та ЗРК «Оса-АКМ».

На застування зенітно-ракетних комплексів було використано полігон Ягорлик, що знаходиться поблизу півострова Ягорлицький Кут навпроти Тендрівської коси.

Джерело

Фото на заставці:

Усі відео