MH17: Слідчі просять військових РФ надати інформацію (фото, відео)

Слідчі попросили військових Росії та жителів міста Курськ надати будь-які фото- і відеоматеріали, що стосуються катастрофи MH17.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на сайт поліції Нідерландів.

За даними міжнародної слідчої групи, саме з Курська відправили ЗРК “Бук”, за допомогою якого у 2014 році було збито пасажирський літак.

Слідчі просять мешканців Курська зв’язатися з ними по e-mail, WhatsApp або Signal, якщо у росіян є будь-яка інформація, що має відношення до катастрофи з Боїнгом MH17.

Також в публікації розміщено відеозвернення батьків загиблого в катастрофі 29-річного Віктора Орешкіна, які теж просять свідків з Росії відгукнутися.

 

“Цього ніколи не повинно було трапитися і ніколи не повинно повторитися. Наше прохання: якщо хто-небудь знає хоч що-небудь про це, будь ласка, скажіть про це кому треба”, – кажуть батьки, які втратили сина.

За словами начальника відділу Національної поліції Нідерландів Енді Краага, слідчі хочуть знати, хто входив до складу розрахунку, яке було завдання, і від кого воно було отримано.

“Ми також хочемо знати, хто приймав рішення про застосування цієї зброї в Україні. Особливо нам хочеться дізнатися, чому був збитий пасажирський лайнер. Як могли збити літак, на борту якого перебували 298 мирних громадян? Розповісти про це з повною впевненістю ми зможемо лише тоді, коли особи, які безпосередньо причетні до цієї трагедії, дадуть відповідь на ці питання”, – повідомив Крааг.

Також на сайті зазначається, що судовий процес проти чотирьох обвинувачуваних у справі MH17 буде продовжений 6 вересня. Родичі загиблих скористаються своїм правом на виступ у судовому засіданні.

Справа MH17

Літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 із нідерландського Амстердаму в малайзійський Куала-Лумпур, був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року.

Загинули 298 людей – усі, хто був на борту. За згодою України, на території якої сталася трагедія, міжнародне розслідування – і технічне, і кримінальне – очолили Нідерланди, громадян яких було найбільше серед загиблих.

9 березня 2020 року в спеціальному судовому комплексі на території летовища Схіпгол біля Амстердаму почався перший кримінальний судовий процес над першими чотирма обвинуваченими в збитті літака рейсу MH17 – за першими результатами кримінального розслідування, яке веде в Нідерландах міжнародна Спільна слідча група (JIT).

Цей процес, який веде Окружний суд Гааги, з перервами триває далі, останнє на цей час слухання відбулося 1 лютого.

Обвинувачені на цей час – це троє громадян Росії:

  • Ігор Гіркін, відомий як «Стрєлков», який на момент збиття літака називав себе «міністром оборони» угруповання «ДНР»;
  • Сергій Дубинський, відомий як «Хмурий», відставний полковник ГРУ Росії, а на час тих подій «генерал-майор» в угрупованні «ДНР», що очолював його власне «ГРУ»;
  • Олег Пулатов, відомий як «Гюрза», – підполковник запасу повітряно-десантних військ Росії, який на окупованій частині Донбасу отримав «звання полковника» і був тоді заступником Дубинського.
  • Четвертий обвинувачений – громадянин України Леонід Харченко, відомий як «Крот», який перебував у той час у лавах угруповання «ДНР» під командуванням Дубинського.

Їм висунені попередні обвинувачення в убивстві 298 людей і в спричиненні катастрофи літака, що призвела до загибелі всіх на борту. Всі обвинувачені на процес не з’явилися. Тільки Пулатов представлений нідерландськими адвокатами.

За деякими оцінками, вироку у процесі варто очікувати не раніше, ніж через кілька років.

Джерело